s
چوب نمای ساختمانی در مهرشهر
تعداد بازدید: 725تعداد نظرات: 0
1397/10/20 - 10:48

چوب نمای ساختمانی در مهرشهر

آرشیتکت : مهندس بهروز الهی/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب :Walnut / آدرس : مهرشهر

ساختمان 103 در منطقه ویلایی نشین مهر شهر کرج واقع در بلوار شهرداری ساخته شده است. به جهت نوع طرح آرشیتکت محترم مهندس بهروز الهی که همزمان کارفرما این پروژه نیز بودند نمای اصلی ساختمان به وسیله پوسته ای کاذب از نمای اصلی جدا شده و متریال مورد نظر جهت این قسمت از چوب های ترمو پاین که مخصوص فضای بیرونی و مقاوم در برابر عوامل جوی هستند انتخاب شد.

نمای چوب ترمو در مهرشهر کرج

جهت اجرای نمای ساختمان جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به وسیله پروفیل فلزی 40*40 در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر به کارفرما ارائه شده است . پس از تایید زیر کار و بررسی مقاومت، ایستایی و همچنین تراز بودن شبکه فلزی کل نما به وسیله پروفیل های اشباع 25*50 که همه محصول کمپانی Mocopinus آلمان می باشند زیرسازی شده است. لازم به توضیح است شرکت پارس آرای کوهستان جهت جلب نظر مشتری سری جدید پروفیل های زیر کار را جهت اشغال کردن فضای کمتر و همچنین دارا بودن مقاومت بالا به ضخامت 25 میلی متر به صورت سفارشی برای مشتریان تامین نموده است. پس از اجرای زیر سازی چوبی که فاصله لازمه را با شاسی فلزی ایجاد می کند تمام چوب های رویه به ضخامت 20 میلی متر در فواصل مشخصه هر 50 سانتی متر به وسیله پیچ تمام استیل 40 به زیر کار متصل شده اند. لازم به توضیح است در این پروژه نیز تمام کنج های داخلی و خارجی فارسی بر شده اند.

به جهت رضایت کارفرما در این پروژه پس از اتمام نمای اصلی در قسمت فضای باز ساختمان آلاچیق طراحی گردید که به وسیله الوار های 92*42 ترمو پاین در سقف و همچنین چوب Thermo Pine intense cladding Endmatched C6 به ابعاد 140*20 میلی متر جهت پوشاندن شاسی فلزی استفاده شده است . لازم به ذکر است متراژ چوب ترمو پاین استفاده شده به ابعاد 20*140 میلی متر معادل 293 مترمربع و الوار های به کار رفته در ساخت آلاچیق به ابعاد 42*92 برابر 69 متر طول می باشد.

در ورودی رمپ پارکینگ این پروژه از فلاور باکس های مونتاژ شده پارس آرای کوهستان که با برند آرا در بازار ارائه می شوند استفاده شده است و همچنین در قسمت فضای روف گاردن از تاب  تماما وارداتی Hammock swing استفاده شده است که بر زیبایی محیط بام افزود است. پوشش استفاده شده در این پروژه از نوع رنگ Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان بوده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

 

چوب نما در مهرشهر کرج
نمای چوب در مهرشهر کرج
نمای چوبی در مهرشهر کرج