s
چوب نمای ساختمانی در خاقانی
تعداد بازدید: 1371تعداد نظرات: 0
1396/02/28 - 10:23

چوب نمای ساختمانی در خاقانی

آرشیتکت : مهندس بهادری / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : گردویی / آدرس : خیابان خاقانی

آرشیتکت: مهندس بهادری

این پروژه در خیابان خاقانی واقع شده است. متراژ  چوب نصب شده در این پروژه 70 مترمربع می باشد. اجرای این پروژه 17 روز کاری زمان برد و دلیل طولانی شدن اجرا وجود شکست های فراوان در نما بوده که همگی به صورت فارسی بر اجرا شده اند.

چوب های به کار رفته در این پروژه، ترمو پاین به ابعاد 42*42 و 20*90  محصول کمپانی Thermory می باشد. رنگ استفاده شده در این پروژه  Walnut (گردویی) محصول کمپانی Mocopinus آلمان بوده که در یک نوبت رنگ آمیزی شده است. 

با توجه به طرح و نظر آرشیتکت پروژه در خصوص قرار گرفتن لوور روی فلاور باکس های واقع شده در نمای ساختمان، شرکت پارس آرای کوهستان استفاده از لوور 42*42 ترمو پاین و چوب 90*20 ترمو پاین را پیشنهاد داده است.

 بعد از پیشنهاد نحوه نصب و اجرای شاسی کشی بر روی نمای ساختمان و تحویل آن به صورت دقیق، چوب های 42*42 برروی شاسی فلزی نصب شد و سپس فواصل میانی توسط چوب های 90*20 ترمو پاین تکمیل شد.

لازم به توضیح است یکی دیگر از بخش های اجرا شده ، نمای اصلی ساختمان می باشد که علی رغم فضای محدود و متراژ کم آن دارای پیچیدگی و سختی های خاص خود در نصب و اجرا می باشد. وجود شکست های با طول کمتر از 15 سانتی متر در ارتفاع که همگی به خواست کارفرما فارسی بر شده اند و به موجب آن زیبایی بی نظیری را از لحاظ بصری ایجاد کرده است. شرکت پارس آرای کوهستان بعد از بررسی و مشاوره با کارفرما و با توجه به شکست های بسیار در نما اجرای شاسی کشی فلزی را پیشنهاد داده است.

اطلاعات فنی در خصوص زیر کار از کارفرما دریافت شد و سپس نمای اصلی ساختمان که دارای یک باکس اصلی و برجستگی هایی در طرفین می باشد روی نمای ساختمان توسط شرکت پارس آرای کوهستان اجرا شد.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان   

 

ترمووود در نمای پروژه خاقانی
نمای چوب در پروژه خاقانی
چوب نمای ساختمان در پروژه خاقانی