s
چوب نمای ساختمانی در الهیه
تعداد بازدید: 1319تعداد نظرات: 0
1396/10/24 - 10:54

چوب نمای ساختمانی در الهیه

آرشیتکت : مهندس تندروی/ نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : پنل سه لایه Thermo Spruce / رنگ چوب : White / آدرس : الهیه

این پروژه در تهران - الهیه واقع شده است. طرح چوب نمای این ساختمان بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است به همین دلیل ابتدا طرح آن توسط آرشیتکت به مهندسین شرکت پــــــــــارس آرای کوهســـــــــــتان ارائه شد و بعد از بررسی، پنل های 3 لایه ترموود به عنوان چوب نما مورد استفاده قرار گرفت. چوب به کار فته در این پروژه پنل سه لایه Thermo spruce با ابعاد 5000*2050* 19  میلی متر می باشد که محصول کمپانی Dold است. پنل ها بعد ازاندازه گیری و مطابقت با طرح مورد نظر به کارگاه CNC فرستاده شد و با نظارت مهندسین پنل ها به شکل مورد نظر برش داده شد و برای نصب و اجرا آماده گردید.

بستر نمای این ساختمان آهنی بوده است و توسط کارشناسان بخش نصب به کارفرما ارائه شد. چوب زیر سری به کار رفته بر روی بستر از نوع اشباع 47*36 میلی متر بوده است که با پیچ های گالوانیزه  60*6 میلی متر به بستر آهنی نصب شده است. پنل های سه لایه ترمو اسپروس Dold با پیچ های استیل 40*5 میلی متر به چوب های زیر سری پیچ شده اند. متراژ پنل های سه لایه ی به کار رفته در نمای این ساختمان 90 متر مربع می باشد.

با توجه به طرح کارفرما، رنگ استفاده شده برای این پروژه از نوع White محصول کمپانی Mcopinus به صورت سفارشی انجام گرفته است که ظاهری خاص و منحصر به فرد به این ساختمان بخشیده است. مدت زمان اجرای این پروژه 25 روز کاری به طول انجامیده است. شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان تامین کننده و مجری این طرح توانسته است همانند دیگر پروژه ها افتخار دیگری به کارنامه ی خود بیافزاید. مدیران این مجموعه با برخورداری از سالها تجربه در صنعت ساختمان و بهره گیری از دانش فنی و کارشناسان زبده و خلاق در زمینه ی طراحی، فنی و پروژه در آبادانی و زیباسازی فضای شهری گامی موثر برداشته است.  

شرکت پارس آرای کوهستان عهده دار نمایندگی هایی از معتبرترین برندهای دنیا می باشد که کمپانی Dold یکی از آنها می باشد. محصولات شرکت پارس آرای کوهستان با برند Dold شامل پنل های 3 و 5 لایه برای کاربردهایی از قبیل نما و کاربردهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. چوب های عرضه شده با برند Dold  شامل اسپروس، داگلاس فر، لارچ و پاین می باشد. پنل های ترمو کمپانی Dold در چوب نما مورد استفاده قرار می گیرد و قابلیت طرح پذیری بالایی دارند که زیبایی بی نظیری را به نمای ساختمان می بخشد.

از دیگر محصولات این مجموعه عرضه ی پروفیل های ترموود با برند Thermory  استونی می باشد که یکی از شناخته شده ترین برندهای سرتاسر جهان می باشد. ترموود در چوب نما کاربرد فراوانی دارد و زیبایی منحصر به فردی را به ساختمان ها می بخشد که اخیرا مورد استقبال عموم سازندگان و آرشیتکت ها قرار گرفته است. با توجه به مدرنیته شدن جوامع و دور افتادن افراد جامعه از طبیعت، استفاده از مواد و مصالح طبیعی با انسان سازگار تر می باشد. استفاده از چوب طبیعی در ساختمان های مسکونی ،تجاری، اداری منجر به پیوند دادن افراد با طبیعت می گردد و گرمی و حس مطلوبی را منتقل خواهد کرد. استفاده از مواد و مصالح مصنوعی علاوه بر ایجاد مضرات و آسیب برای محیط زیست برای سلامتی انسان ها نیز دارای زیان های فراوانی می باشد. با توجه به موارد عنوان شده می توان نتیجه گرفت استفاده از چوب طبیعی در نمای ساختمان و فضای داخلی دارای فواید و مزایای بی نظیری می باشد. چوب طبیعی علاوه بر زیبایی، دارای دوام و استحکام بالایی می باشد. چوب به عنوان عایق از انتقال گرما و سرما به داخل ساختمان جلوگیری می نماید بنابراین با کاربرد چوب در مصارف مختلفی از قبیل چوب نما و پوشش کف قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی را دارا می باشد. استفاده از پارکت چوبی منجر به جلوگیری از اتلاف گرما در فصل زمستان و سرما در فصل تابستان می شود که می توان به جرات گفت یکی از شگفت انگیز ترین ویژگی های چوب می باشد. برای آشنایی بیشتر با محصولات تخصصی پارس آرای کوهستان با دپارتمان فروش این مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل نمایید.

نمای چوب ترمو ساختمانی در الهیه
نما چوب ساختمانی در الهیه
نمای چوب ساختمانی در الهیه