s
چوب ترمو در نمای پروژه مطهری
تعداد بازدید: 711تعداد نظرات: 0
1397/10/16 - 12:13

چوب ترمو در نمای پروژه مطهری

آرشیتکت : مهندس پیش بین/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب :Walnut / آدرس : خیابان مطهری

ساختمانی در خیابان مطهری تهران که مهندس پیش بین طراحی آن را بر عهده داشته است همانند تمامی پروژه های اجرا شده توسط شرکت پارس آرای کوهستان پروژه ذیل نیز قبل از اجرا بازدید های اولیه توسط کارشناسان نصب صورت گرفت بعد از بررسی دقیق زیر کار و طرح اولیه به جهت داشتن شکست های فراوان در نمای اصلی جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به کارفرما ارائه گردید.

آیا چوب ترمو چوبی مناسب برای ساختمان سازی است؟

لازم به ذکر است داشتن زیر کار مناسب از لحاظ تراز بودن و کیفیت بالای پروفیل های استفاده شده در زیر کار می تواند به کیفیت نهایی کار انجام شده بیافزاید. این امر با بازدید دقیق مهندسین نصب و با تایید زیر کار از نظر استاندارد های کیفی و فنی لازم انجام می گیرد در این پروژه زیر سری ها  با چوب های تراش Nordic Pine sawn wood pressure Boil به ابعاد 25x50 میلی متر به وسیله پیچ های مخصوص گالوانیزه 40*6 به شاسی فلزی نصب شدند. با توجه به محدودیت فضا در قسمت های محل اتصال چوب نما به فریم پنجره ها از چوب های 27 میلی متر جهت زیر سازی استفاده شده است که همگی در شرایط ویژه اشباع شده اند.

با توجه به داشتن برش های فارسی بر متعدد در این پروژه تمام کنج های خارجی، ستون های نمای شمالی به صورت دوبل اجرا شدند. بعد از نصب چهار تراش های زیر کار چوب های شمش 115*20 ترمو پاین به صورت افقی برروی زیر کار چوبی به وسیله پیچ های استیل 40*5 به فاصله مشخص 4 میلی متر از یکدیگر بروی هم نصب شده اند. بنا به نظر آرشیتکت طرح مبنی بر داشتن پوسته چوبی بروی در ورودی ساختمان بعد از ارائه جزئیات آهن کشی به پروفیل های فلزی 40*20 چوب های ترمو پاین 115*20 میلی متر به متراژ 57 متر مربع به صورت مستقیم برروی شاسی درب ورودی نصب گردید . پوشش استفاده شده در پروژه از نوع رنگ Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان که در دو نوبت اجرا شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

 

نمای چوب ساختمان پروژه مطهری
ترمووود در نمای پروژه مطهری
چوب نمای ساختمان پروژه مطهری