s
چوب آکویا در پروژه صدر(ساختمان مریم)
تعداد بازدید: 1266تعداد نظرات: 0
1396/07/06 - 09:46

چوب آکویا در پروژه صدر(ساختمان مریم)

آرشیتکت : مهندس حامد بدری احمدی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Accoya / رنگ چوب : Walnut / آدرس : صدر

پروژه ی صدر در محدوده ی، اتوبان صدر-قلندری واقع شده است که آرشیتکت این ساختمان آقای مهندس حامد بدری احمدی می باشد. چوب به کار رفته در این ساختمان چوب آکویا است و متراژ آن 73 متر مربع می باشد. اجرای چوب نمای این ساختمان توسط تکنسین های نصب شرکت پارس آرای کوهستان، به مدت 30 روز کاری به طول انجامید. بستر نمای این پروژه آهنی بوده است و جزئیات اجرای آهن کشی توسط مهندسین نصب به کارفرما داده شده و با نظارت مهندسین و متخصصین شرکت پارس آرای کوهستان انجام گردید.

نکته ی قابل توجه در این پروژه تبدیل پروفیل های چوب به مقاطع مورد نظر کارفرما می باشد که با طرح و نقشه ی اولیه تطابق داده و جهت برش به کارگاه نجاری مجموعه ارسال شد. ابعاد چوب آکویا مطابق با نفشه و طراحی ساختمان به ابعاد  68*20 میلی متر برش داده شدند.   

چوب نمای ساختمان قلندری به فاصله ی 8 میلی متر از یکدیگر به صورت پروفیل های عمودی نصب و اجرا گردید. با توجه به کیفیت بسیار مرغوب و ویژگی های منحصر به فرد چوب آکویا، کارفرمای محترم این پروژه تصمیم به اجرای نرده های جانپناه در تراس تمامی طبقات با این متریال گرفتند. جزئیات شاسی کشی و بستر نرده های تراس ها بررسی شد و از همان مقاطع به ابعاد 68 *20 میلی متر چوب آکویا در جانپناه ها مورد استفاده قرار گرفت.

برای نصب زیر سری ها به بستر زیرین از پیچ 6 سانت گالوانیزه استفاده شد و برای نصب نمای اصلی به زیرسری، پیچ های Spax از جنس استیل که مخصوص چوب آکویا می باشد مورد استفاده قرار گرفت.

چوب آکویا در این پروژه بنا به خواست کارفرما رنگ آمیزی شد. رنگ به کار رفته رنگ Walnut بوده است که در دو نوبت اجرا گردیده است.

چوب آکویا محصول کمپانی Accsys می باشد که شرکت پارس آرای کوهستان نمایندگی آن در ایران را عهده دار می باشد. چوب آکویا با بهره گیری از فرآوری استیلیشن یکی از محصولات منحصر به فرد سالهای اخیر در صنعت چوب می باشد. در فرآوری استیلیشن، استیک انیدرید به چوب اضافه می گردد و موجب می شود گروه های هیدروکسیل موجود در چوب تبدیل به گروه های استیل شود گروه های استیل آب را به خود جذب نمی کنند و این امر منجر به ضد آب شدن چوب آکویا می شود. چوب آکویا در واقع چوب رادیاتا پاین می باشد که فرآوری استیلیشن بر روی آن انجام شده است. ضد آب بودن صد در صدی چوب Accoya آن را مبدل به محصولی بی نظیر کرده است که در کاربردهایی از قبیل نما، دکینگ، در، پنجره، پل، قایق و کشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از دانش فنی و مهندسین زبده در سالهای اخیر اقدام به عرضه ی چوب آکویا در سرتاسر کشور نموده است و شایان ذکر است این محصول مورد استقبال طراحان، مهندسین، معماران و سازندگان قرار گرفته است. قابلیت طراحی این چوب در اشکال مختلف از مزایای خاص آن می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان از فعالان پبشرو در زمینه صنعت چوب می باشد که با سابقه ی طولانی در این عرصه توانسته است گامی موثر در پیشرفت و توسعه ی صنعت ساختمان سازی داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات شرکت پارس آرای کوهستان با دپارتمان فروش این مجموعه تماس حاصل بفرمایید.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان  

چوب نما در پروژه صدر
نمای چوب آکویا در پروژه صدر
آکویا در پروژه صدر