s
چوب آکویا در نمای چوبی بسیار زیبا در دماوند
تعداد بازدید: 394تعداد نظرات: 0
1399/02/15 - 14:07

چوب آکویا در نمای چوبی بسیار زیبا در دماوند

آرشیتکت : جناب مهندس فرهاد قهرمانی | نوع ساختمان : مسکونی | محل اجرا: دماوند | نوع چوب : ACCOYA 6787 DECKING S3S T , G E/M 20*140

همان‌طور که می‌دانید یکی از بازار هدف‌های شرکت پارس آرای کوهستان سعی در تامین مصالح مقاوم در برابر شرایط سخت آب وهوایی می‌باشد و در این پروژه که در منطقه دماوند ساخته شده است پس از بررسی های بسیار و با نظر مالک و آرشیتکت محترم طرح، تصمیم بر آن شد از سری چوب‌های اشباع شده‌ی جدید که محصول شرکت آکویا هستند استفاده شود. پس از تایید چوب انتخابی برای نما، دتایل اجرای شاسی فلری برای تمام نمای جنوبی، شمالی و غربی به کارفرما داده شد. جهت تهیه بستر کار اجرای شاسی فلزی به وسیله قوطی 20*40 در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر در جهت اجرای چوب نهایی به کارفرما داده شد. پس از تایید زیر کار و تحویل‌گرفتن شاسی‌های فلری توسط مهندسین شرکت تمام قسمت‌های مورد نظر به وسیله‌ی زیر سری‌های مخصوص 37.5*50 اشباع زیر سازی شده است. لازم به توضیح است جهت نصب زیر سری‌های اشباع به شاسی فلزی از پیچ گالوانیزه 6*60 استفاده شده است. پس از تایید زیرسازی چوبی انجام شده توسط مهندسین شرکت، تمام چوب های آکویا 20*140 که قابلیت نصب در هر دو طرف مقطع چوب را دارند اقدام شد. لازم به توضیح است جهت اتصال چوب‌های آکویا به بستر چوبی اجرا شده از سری پیچ‌های 4.5*40 استیل محصول کمپانی spax که نمایندگی انحصاری آن در اختیار شرکت پارس آرای کوهستان می‌باشد استفاده شده است .

در این پروژه با توجه به رضایت کارفرما از نمای اجرا شده تصمیم بر آن شد جهت اجرای پوشش دور پنجرها در نمای ساختمان از سری چوب‌های 20*190 ترمو که مخصوص فضاهای بیرونی می‌باشند استفاده شود. جهت نصب چوب دور پنجره‌ها در نمای تمام چوب ساختمان پس از تایید زیر سازی فلزی و اجرای زیر سری‌ها اشباع از سری چوب‌های ترمو جهت پوشش چوب نهایی استفاده شده است. لازم به توضیح است در تمام قسمت های بالای نمای چوبی توضیحات لازمه جهت اجرای ورق فلاشینگ مناسب برای حفاظت از نمای اجرا شده به کارفرما‌ی محترم داده شده است .

در این پروژه جهت اجرای پوشش زیر سقف تمام راه پله‌های ساختمان، با توجه به طرح آرشتیکت از سری چوب های 12*95 سونایی خشک، محصول کمپانی MOCOPINUS آلمان استفاده شده است و فضای بسیار گرمی را در محیط داخلی ساختمان ایجاد کرده است . 

همچنین لازم به ذکر است  جهت اجرای رنگ آمیزی این پروژه از سری رنگ های WALNUT محصول کمپانی MOCOPINUS آلمان استفاده شده است .

در پایان از آرشیتک و کارفرما محترم این پروژه جناب مهندس فرهاد قهرمانی به جهت همکاری صمیمانه ایشان کمال تشکر را داریم .

 

 

 

چوب آکویا در ساختمان ویلای دماوند | 6
چوب آکویا در سخاتمان ویلای چوبی ویلای دماوند | 5
چوب آکویا در نمای ویلایی در دماوند | 4
نمای چوب آکویا در پروژه دماوند | 3
نمای چوبی آکویا در ویلای داوند | 2
نمای چوبی در دماوند | 1