s
چوب آکویا در نمای ساختمان
تعداد بازدید: 2222تعداد نظرات: 0
1396/11/30 - 10:34

چوب آکویا در نمای ساختمان

آرشیتکت : مهندس وحید صفوی/ نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Accoya / رنگ چوب : HO 000 / آدرس : خیابان سهروردی

این ساختمان در تهران–خیابان سهروردی واقع شده است و آرشیتکت آن مهندس وحید صفوی می باشد. طرح چوب نمای این ساختمان به دلیل استفاده از چوب آکویا که آخرین تکنولوژی فرآوری روز دنیا می باشد بسیار خاص و منحصر به فرد بوده است چوب به کار فته در این پروژه، Accoya با ابعاد 4900*140*16 میلی متر می باشد که محصول کمپانی Accsys است و ظاهری خاص و منحصر به فرد به این ساختمان بخشیده است.

نحوه نصب چوب آکویا در نما

بستر نمای این ساختمان آهنی بوده است که در ابتدا کلیه جزئیات آهن کشی نما، زیر سقف و برگشت های پروژه به کارفرما ارائه شده است. پس از رنگ آمیزی و استفاده از ضد زنگ فریم ها و تایید و کنترل آن توسط مهندسین شرکت پارس آرای کوهستان، نسبت به نصب چوب نما اقدام شده است و توسط کارشناسان بخش نصب به کارفرما ارائه گردیده است. متراژ چوب آکویا به کار رفته در نمای این ساختمان 125 متر مربع می باشد.

چوب زیر سری به کار رفته پاین اشباع با ابعاد 47*36 میلی متر می باشد که توسط پیچ های 6*50 گالونیزه در فواصل 50 سانتی متر بروی شاسی فلزی مهار شده اند . مدت زمان اجرای این پروژه 25 روز کاری به طول انجامیده است. پیچ رویه استفاده شده در این پروژه از نوع پیچ استیل آنتیک 40*4/5 محصول کمپانی Spax آلمان بوده که در فواصل 50 سانتی متر به طور منظم نصب شده است .

لازم به توضیح است در این پروژه جهت زیر سازی چوبی بر خلاف عمودی بودن کلیه چوب های رویه تمامی کنج های خارجی فارسی بر شده اند و همچنین جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل تراس در تمام زیر سقف های تراس ساختمان محل اتصال چوب نما با چوب زیر سقف جزئیات اجرای آبچکان اجرا شده است .

شایان ذکر است پوشش استفاده شده برای چوب نهایی در این پروژه، روغن HO 000 محصول کمپانی MOCOPINUS آلمان می باشد که در دو نوبت اجرا شده است .

درباره چوب آکویا چه می دانید؟

شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان تامین کننده و دارنده ی نمایندگی انحصاری چوب آکویا در ایران توانسته است، در جهت آبادانی و زیبا سازی فضای شهری گامی موثر بردارد یکی از بارزترین ویژگی های چوب آکویا ضد آب بودن آن می باشد که همین امر آن را به یک محصول خاص و منحصر به فرد مبدل ساخته است آکویا طی مدت زمان طولانی در انواع شرایط آب و هوایی (بالای سطح زمین، زیر زمین و حتی در آب) امتحان خود را پس داده است. چوب آکویا در مقابل حمله ی حشرات مقاوم می باشد و دارای ثبات ابعادی بی نظیری است. دوام فوق العاده ی چوب آکویا آن را از دیگر متریال ها متمایز ساخته است. فرآوری این محصول کاملا دوستدار محیط زیست می باشد و هیچ نوع ماده ی شیمیایی در آن استفاده نشده است بنابراین در صورت تماس مستقیم آن با پوست بدن کاملا بی ضرر می باشد. چوب آکویا قابل بازیافت می باشد و هیچ نوع ضرری برای محیط زیست نخواهد داشت.

دوام و استحکام این چوب به گونه ای است که با آلیاژهایی از قبیل فولاد رقابت می کند. ماهیت این چوب به گونه ای می باشد که کار کردن و پیچ کاری کردن با آن بسیار ساده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد چوب آکویا خاصیت عایق بودن آن می باشد که در صنعت ساخت و ساز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چوب آکویا حاصل از فرآوری استیلیشن رادیاتا پاین می باشد که این چوب از جنگل های پایدار تامین می گردد. شایان ذکر است جنگل های پایدار تحت قوانینی اداره می شود که عملکرد آن به گونه ای می باشد که به ازای قطع هر درخت نهالی جایگزین می شود بنابراین نه تنها هیچ گونه آسیی به محیط زیست وارد نمی کند بلکه پروسه ی رشد هر نهال منجر به جذب دی اکسید کربن و تولید اکسیژن بیشتری می شود. در صورت تمایل به استفاده از رنگ یا روغن، هیچ گونه مانعی وجود ندارد و این چوب به خوبی پذیرای هر نوع کوتینگ و فینیشینگی می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چوب آکویا با بخش فروش این مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل بفرمایید.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان

ساختمانی در سهروردی با چوب آکویا
آکویا در پروژه سهروردی
چوب آکویا در پروژه سهروردی