s
پارکت چوبی Boen-پروژه الهیه
تعداد بازدید: 1436تعداد نظرات: 0
1397/05/25 - 09:39

پارکت چوبی Boen-پروژه الهیه

آرشیتکت : مهندس منصور نقره کار / نوع ساختمان : مسکونی / پارکت : Walnut / آدرس : الهیه

اجرای 255 مترمربع پارکت چوبی در یکی از ساختمان های الهیه که توسط آرشیتکت محترم جناب مهندس منصور نقره کار طراحی گردید از نوع Long strip plank walnut Americ Andante محصول کمپانی Boen  آلمان می باشد که توسط تیم اجرایی شرکت پارس آرای کوهستان به مدت 5 روز کاری نصب و اجرا گردید.

نصب پارکت روی موزاییک

برای نصب پارکت چوبی باید کف عاری از هر گونه گرد و خاک بوده همچنین همه سطوح تراز باشد که این امر یکی از نکات مهم در اجرای پارکت های تمام چوب می باشد. عموما کار نصب پارکت چوبی در مراحل انتهایی ساخت ساختمان به حساب می آید بنابراین باید برای ایجاد بستر مناسب جهت نصب پارکت چوبی اقدامات لازم اعمال گردد در این پروژه موزاییک به عنوان بستر زیرین کار مشخص گردید که در دو نوبت با دستگاه ساب از نوع خیس تراز گردید. شایان ذکر است در صورت استفاده از دستگاه ساب زنی با آب حتما می بایست حداقل 2 هفته از زمان کفسابی گذشته باشد به طوری که رطوبت کف از بین برود سپس نسبت به نصب پارکت اقدام شود در غیر این صورت وجود رطوبت زیر پارکت باعث ایجاد تعرق و به مراتب باعث تاب برداشتن پارکت خواهد شد. در این پروژه بعد از عملیات کفسابی و ساب زنی ، 2 هفته برای خشک شدن کف زمان برد از فوم صداگیر مخصوص به ضخامت 3 میلی متر استفاده گردید سپس پارکت های الواری به صورت کام و زبانه نصب گردید.

با توجه به جلب نظر آرشیتکت محترم مبنی بر تغییرات کفپوش فضای باز تراس یکی از واحدها که مجاور سالن اصلی می باشد شرکت پارس آرای کوهستان با توجه به تجربه موفق خود در استفاده از چوب های آکویا که با تکنولوژی استیلیشن مقاوم سازی و فرآوری شده اند این چوب را پیشنهاد داد. بعد از تایید نهایی کارفرما کل کف تراس تو.سط زیر سری های اشباع 63*75 شبکه بندی و تراز شده و پس از حصوص اطمینان از خروج آبهای سطحی از زیر بستر چوبی مقاطع چوبی آکویا به ابعاد 140*20 با فواصل مشخص 8 میلی متر در کنار یکدیگر نصب شدند. برای نصب چوب های دکینگ از پیچ های اشپکس 60*5.5 آنتیک استفاده شده که در هر متر مربع آن 30 عدد مصرف شده است. بنا به نظر و سلیقه ی آرشیتکت طرح مبنی بر القا ترکیب کارکلاسیک پارکت و مدرن بودن کار دکینگ تراس ایشان برای پوشش نهایی کف تراس رنگ polisandr محصول کمپانی Mocopinus که در دو نوبت اجرا شده است انتخاب نمودند.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

پروژه الهیه پارکت چوبی بوئن
پارکت بوئن پروژه الهیه
پارکت چوبی بوئن پروژه الهیه