s
پارکت چوبی بوئن-پروژه نیاوران
تعداد بازدید: 618تعداد نظرات: 0
1398/01/18 - 10:25

پارکت چوبی بوئن-پروژه نیاوران

آرشیتکت : مهندس مریم اکبری/ نوع ساختمان : مسکونی / پارکت : Walnut America – Nature / آدرس : نیاوران

این پروژه در منطقه ی نیاوران، میدان یاسر واقع شده است با توجه به ابعاد پارکت 2-Layer/ prestige / walnut America – Nature 10*70*590 میلی متر انتخاب شده توسط آرشیتکت محترم پروژه مهندس مریم اکبری و نوع نصب آن (جناغی) داشتن بستری عاری از هر گونه پستی بلندی و ناترازی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با توجه به بررسی اولیه و بازدید از وضعیت بستر موجود و آهکی بودن موزاییک های کار شده در کف سالن ها و اتاق به جهت استحکام و چسبندگی بیشتر در هنگام نصب کل فضاهای مورد نظر به وسیله ترکیب چسب چوب و سیمان زیرسازی شده و تمام خلل و فرج آن به وسیله مواد پر شدند.

نصب پارکت این پروژه از نوع چسبی جناغی می باشد . با توجه به نوع نصب و کوچک بودن پارکت ها و وجود حدود 11000 بند مشترک بین پارکت ها استفاده از ابزارکار مناسب و دقیق همچنین تیم اجرایی ماهر از مهم ترین موارد اجرایی در این پروژه محسوب گشت .

با توجه به داشتن سیستم گرمایش از کف در این واحد چسب استفاده شده در این پروژه چسب مخصوص محصول کمپانی WACKOL می باشد. به منظور نصب و اجرای 5800 پارکت در این پروژه پس از تایید کارفرما و آرشیتکت محترم پروژه ریسمان اصلی شروع کار به وسیله شمشه تراز اجرا شده و پس از آن تمام محل های مورد نظر به اندازه 1 ردیف جلوتر چسب کاری شده و پارکت ها به صورت کام و زبانه در کنار یکدیگر نصب شدند. در اجرای پارکت این پروژه به جهت کوچک بودن محل کام و زبانه پارکت و چسبندگی بسیار بالای چسب WACKOL استفاده از شانه مناسب جهت پخش کردن چسب به تراز شدن بند های رویه قطعات کمک می کند. همچنین در صورت عدم داشتن مهارت کافی نصاب در اجرای چسب کاری ممکن است چسب به محل های کام و زبانه نفوذ کرده و همین امر باعث عدم اتصال کامل قطعات به یکدیگر و در نهایت به وجود آمدن بند در سطح رویه شود. لازم به ذکر است متراژ پارکت به کار رفته در این پروژه 177 متر مربع می باشد که در مدت 5 روز کاری نصب گردیده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

پارکت چوبی بوئن پروژه نیاوران
پروژه نیاوران-پارکت چوبی بوئن
پروژه نیاوران و پارکت چوبی بوئن