s
پارکت چوبی،پروژه شهرک اکباتان
تعداد بازدید: 646تعداد نظرات: 0
1398/02/01 - 10:12

پارکت چوبی،پروژه شهرک اکباتان

آرشیتکت : مهندس سینا نجفی / نوع ساختمان : مسکونی / پارکت : Oak Mosaic / آدرس : شهرک اکباتان

نصب پارکت این پروژه معروف به انگلیسی (موزاییکی) همراه با ساب ولاک برروی بستر سیمانی در شهرک اکباتان بوده است که توسط مهندس سینا نجفی طراحی گردیده است. با توجه به کف کاملا سینوسی کل شهرک بخاطر ضد زلزله بودن و نوع پارکت و ضخامت کم آن و نوع نصب به صورت موزاییکی از چسب برای اتصال پارکت به بستر زیرین به همراه 2 نوبت زیرسازی مخصوص کف استفاده شده است. لازم به ذکر است متراژ این پروژه برابر 84 متر مربع بوده است که در مدت زمان 15 روز کاری نصب و اجرا گردید.

نکات نصب پارکت

نوع نصب پارکت Oak mosaic 24 unfinished 160*23*8 mm در پروژه شهرک اکباتان به روش چسبی می باشد که برای چسبندگی بیشتر، کل بستر کف سیمان کاری و ملات کشی شده است. با اطمینان حاصل شدن از تراز و زبر بودن کف، جهت زیرسازی اولیه ترکیب چسب بتن و سیمان اجرا گردید و سپس از محل نصب پارکت به وسیله شمشه و ریسمان تراز ریسمان کاری شده است. کف به وسیله چسب مخصوص و ابزار مخصوص چسب کاری شده و پارکت های رویه به صورت یک تایل  بهم چسبیده ازگوشه ای به طور منظم نصب گردید. نکته بسیار مهم در اجرای پارکت های موزاییکی به دلیل ضخامت پایین و موزاییکی بودن قطعات حتما بایستی از شانه مناسب استفاده شود زیرا در غیر اینصورت چسب به داخل بند ها نفوذ پیدا کرده و باعث عدم اتصال کامل قطعات به یکدیگر خواهد شد و همچنین بایستی بصورت یک در میان برعکس نصب گردندکه زیبایی خود را نشان دهند. بعد از نصب کل پارکت ها در فضاهای موجود بایستی چند روز منتظر ماند تا پیوستگی بین چسب و پارکت ایجاد شود سپس کل کف را برای ساب و لاک آماده نمود. مراحل ساب و لاک به این ترتیب می باشد که در یک مرحله کل کف بوسیله دستگاه مخصوص ساب خورده و بعد از اتمام ساب , کل کف بتونه کاری میشود و بعد از بازدید ایرادات جزئی برطرف گردیده سپس ساب و بتونه کاری مجدا تکرار میگردد تا از یکدست شدن کف اطمینان حاصل گردد. بعد از صیقلی شدن رویه پارکت چوبی، لاک رویه که بسته به انتخاب مشتری به صورت مات و یا کاملا شفاف میباشد اجرا می گردد.

با توجه به داشتن مکان هایی از قبیل آشپزخانه که در این  پروژه پارکت نگردید محل اتصال پارکت کف با سرامیک کف آشپزخانه بوسیله ی گرده ماهی مخصوص به یکدیگر متصل شده است و برای این قسمت بخاطر رفت آمد های زیاد و ضربه پذیر بودن از گرده ماهی کوبریت  محصول کشور آلمان استفاده شده است . به دلیل ایجاد انبساط و انقباض در نواحی کف و حاشیه ها به صورت یکسان فاصله 5 الی 8 میلیمتر رعایت شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

پروژه شهرک اکباتان، پارکت چوبی
پارکت چوبی بوئن در شهرک اکباتان
پارکت چوبی پروژه شهرک اکباتان