s
نمای چوب پروژه ساختمان ملاصدرا
تعداد بازدید: 664تعداد نظرات: 0
1398/07/11 - 11:03

نمای چوب پروژه ساختمان ملاصدرا

آرشیتکت :مهندس علی عاطفی / نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی :Thermo Pine / آدرس : خیابان ملاصدرا

ساختمان واقع در خیابان ملاصدرا که یکی از مناطق اداری- مسکونی خوب در تهران می باشد از چند حیث حائز اهمیت است. یکی از موارد قابل توجه در این پروژه ترکیب زیبا مصالحی همچون آجر، سنگ با استفاده از الوار های تمام چوب ترمو می باشد.

چرا پارس آرای کوهستان؟

یکی از نکات بسیار با اهمیت برای شرکت پارس آرای کوهستان دقت در نصب و بالا بردن کیفیت نهایی آن می باشد چرا که نمای پروژه می تواند به نوعی ویترینی از نمونه کارهای شرکت باشد.

الوارهای ترمو در این پروژه به صورت لوری اجرا شده است با بررسی نقشه های اولیه آرشیتکت محترم مهندس علی عاطفی و نظر کارفرما برای تامین چوب های نما پیشنهاد استفاده از الوار های تمام چوب۱۹۰*۴۲ clear radiata pine که از سری چوب های ترمو می باشد داده شد. باتوجه به اینکه مقطع چوب های انتخاب شده برای اجرا در نما از مقاطع سایز بزرگ شرکت می باشد استفاده از اتصالات خاص U شکل برای این پروژه در نظر گرفته شد.

بعد از طراحی و ساخت اتصالات مورد نیاز برای این پروژه تمام اتصالات به وسیله تکنولوژی الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده و با توجه به نظر کارفرما از رنگ مشکی استفاده شد.

جهت نصب الوار های ۱۹۰*۴۲ جزئیات اجرای آهن کشی در فواصل مشخص به کارفرما داده شد و در تمام مراحل شاسی کشی فلزی نیز مهندسین شرکت از نحوه اجرا بازدید بعمل آورده اند. این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد در اجرای الوارهای نما با توجه به زیاد بودن طول آنها جهت اتصال ابتدا و انتهای چوب به یکدیگر در انتهای شاخه ها از دستگاه قلیف استفاده شده است. این امر موجب یکپارچه شدن طول الوار ها و باعث استحکام هر چه بیشتر آنها خواهد شد و با این روش می توان الوارهای نما های مختلف بدون محدودیت در متراژ به صورت طولی کار کرد.

پوشش استفاده شده در این پروژه از نوع روغن TEAK محصول کمپانی MOCOPINUS آلمان بوده است که در دو نوبت اجرا شده است. مدت اجرای این پروژه برابر ۱۳ روز کاری بوده است. در پایان از جناب مهندس عاطفی طراح و کارفرما محترم این پروژه بابت همکاری صمیمانه ایشان کمال تشکر را داریم.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

چوب نمای پروژه ساختمان ملاصدرا
ترموود در نمای ساختمان ملاصدرا
ترمووود در نمای ساختمان ملاصدرا