s
نمای چوب ساختمانی در پاسداران
تعداد بازدید: 1219تعداد نظرات: 0
1397/09/08 - 09:17

نمای چوب ساختمانی در پاسداران

آرشیتکت : شرکت مهندسی کانسپت/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب : Walnut / آدرس : خیابان پاسداران

نمای ساختمانی که در خیابان پاسداران تقاطع خیابان داوود اسلامی توسط شرکت مهندسی کانسپت طراحی گردید در یکی از بهترین مناطق تهران واقع شده است و بنا به صلاحدید آرشیتکت طرح در نمای این ساختمان از چوب های Thermo Pine D4 Endmatche Nature به ابعاد 20x90x3000-4500 میلی متر استفاده شده است. این پروژه که متراژ چوب به کار رفته در آن 695 مترمربع بوده است به مدت 120 روز کاری زمان برد.

نصب چوب ترمو در ساختمان

با توجه به اینکه کارهای نصب پروژه نیز با شرکت پارس آرای کوهستان بوده است جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به کارفرما ارائه گردید تا به وسیله پروفیل های آهنی 40*40 در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر در جهت عمودی نصب گردد پس از تایید نهایی توسط مدیران نصب شرکت پارس آرای کوهستان تمام سطوح مورد نظر با چوب های زیرسری Sawn Timber Pressure Impregnated به ابعاد 25*50 میلی متر با پیچ های 50*6 به شاسی زیرین در فواصل مشخصه هر 50 سانتی متر متصل شدند سپس چوب های ترمو پاین که به صورت شمش هستند در کنار یکدیگر به وسیله پیچ استیل 40 میلی متر به زیر سری ها متصل شدند.

لازم به ذکر است تمام چوب های ترمو پاین به کار رفته در این پروژه دارای شیار ENDMATCH در ابتدا و انتهای شاخه بوده که همین امر باعث کاهش پرت چوب های ترمو شده است. این نوع چوب ها به دلیل دارا بودن مقطع شمش به صورت دوبل در هر مترمربع با 42 عدد پیچ 40 میلی متر استیل به شاسی زیرین متصل شدند همچنین با رعایت مسائل انبساط و انقباض تمام شمش های رویه با فاصله 3 میلی متر از یکدیگر نصب شدند. پوشش استفاده شده در این پروژه از نوع رنگ Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان بوده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای چوبی پروژه ساختمان پاسداران
چوب نمای پروژه ساختمان پاسداران
نمای چوب در ساختمان پاسداران