s
نمای چوب ساختمانی در الهیه
تعداد بازدید: 806تعداد نظرات: 0
1397/10/30 - 11:31

نمای چوب ساختمانی در الهیه

آرشیتکت : مهندس افشین میرحسینی/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب : HO000 / آدرس : الهیه

پروژه فوق که در منطقه الهیه تهران واقع شده است و توسط مهندس افشین میر حسینی طراحی گشته است را می توان از حیث محل نصب و اجرا در چهار بخش نمای شمالی، زیر سقف های حیاط جنوبی، پانل های سقف لابی اصلی و اجرای گریلینیوم پشت لابی تقسیم نمود. جهت اجرای نما و زیر سقف های پروژه جزئیات شاسی کشی فلزی ارائه گردید و برای این منظور کل قسمت های مورد نظر توسط پروفیل های آهنی 40*20 شاسی کشی شده و پس از تحویل تمامی پروفیل ها توسط اپوکسی مخصوص رنگ آمیزی شدند.

جزئیات نصب ترموود در نمای ساختمان

بعد از تایید زیر کار فلزی کلیه قسمت ها توسط پروفیل Nordic Pine Sawnwood pressure Boil 36x47mm زیر سازی چوبی شده و چوب های زیر کار به وسیله پیچ 6*50 گالوانیزه به شاسی فلزی زیرین متصل شدند . پس از تراز کردن زیر کار چوبی چوبهای Thermo Pine intense cladding Endmatched 20x140x3000 به وسیله پیچ های تمام استیل 40*5 به زیر سازی اجرا شده به صورت کام و زبانه متصل شدند. جهت اجرای این پروژه در هر مترمربع از اجرای شاسی چوبی تعداد  9 عدد پیچ گالوانیزه و همچنین تعداد 25 عدد پیچ 40*5 استیل برای چوب های ترمو مصرف شده است. این نکته قابل ذکر است تمامی مقاطع چوب های ترمو استفاده شده جهت نما و زیر سقف این پروژه به صورتENDMATCH  بوده و همین موضوع باعث کاهش پرت این پروژه شد.

به جهت طرح خاص آرشیتکت محترم مبنی بر اجرای سقف لابی ورودی مجتمع نظر بر این شد که از سری پانل های Panel spruce 19×2050×5000 mm استفاده شود. جهت اجرای این قسمت ابتدا بعد از تهیه شابلون مخصوص شاسی باکس های مورد نظر در سقف به وسیله  زیر سری های 47*36 ساخته شده و پس از آن به وسیله پیچهای 6*50 گالوانیزه بروی شاسی فلزی نصب شده و بعد از تراز کردن آنها تمام کلاف ها نصب شدند.

پس از آن جهت اجرای چوب رویه باکس های زیر سقف لابی از چوب های پانل اسپروس استفاده شده است. جهت پایین آوردن پرت مصرف ابتدا الگو برش پانل ها تهیه شده و پس از چیدمان آنها برروی چوب های اسپروس نسبت به برش آنها اقدام شده است. تمامی قسمت های زیر سقف توسط پانل های 2050*5000 به صورت یک تکه برش خورد و به وسیله پیچ های استیل 40*5 به کلاف چوبی زیر آن متصل شدند  یکی از بخش های کار در این پروژه با توجه به طرح آرشیتکت محترم اجرای گریلینیوم قرارگیری لابی من و سقف مربوط به آن می باشد . برای این قسمت با توجه به بستر سیمانی موجود تمامی چوب های 92*42 ترمو پاین توسط ورق ام دی اف به ضخامت 16 میلی متر به صورت یکپارچه توسط پیچ 50*4.5 استیل به یکدیگر متصل شدند و پس از مهار کامل چوب های ترمو توسط ورق ام دی اف کل پانل ساخته شده در فواصل مشخص هر 80 سانتی متر به دیواره سیمانی رول پلاک شده است . لازم به توضیح است با توجه به نحوه نصب گریلینیوم دیواره اتاق لابی من هیچ گونه پیچ اتصالی از روبرو دیده نمیشود همین امر به زیبای کار افزوده است. همچنین با توجه به فواصل نزدیک به هم الوارهای مونتاژ شده ابتدا تمامی چوب های 92*42 رنگ آمیزی شده و بعد از خشک شدن آنها اقدام به نصب شده است . رنگ استفاده شده دراین پروژه جهت اجرای نما و زیر سقف لابی از نوع HO000  بوده که در دو نوبت نیز اجرا شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

چوب نمای ساختمانی در الهیه
نمای چوب ترمو در خیابان الهیه تهران
ترموود نمای ساختمانی در الهیه