s
نمای چوب ترمو در ویلای لواسان
تعداد بازدید: 1315تعداد نظرات: 0
1397/03/17 - 12:43

نمای چوب ترمو در ویلای لواسان

آرشیتکت : مهندس حقیقی/ نوع ساختمان : ویلای شخصی/ چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : Walnut / آدرس : لواسان

ویلایی در منطقه لواسان که توسط مهندس حقیقی طراحی گردیده است از چوب ترمو پاین به ابعاد 140*42 / 90*20 / 140*20  استفاده شده است این پروژه که توسط تیم اجرایی شرکت پارس آرای کوهستان نصب گردیده است 75 روز کاری زمان برد. متراژ چوب به کار رفته در نمای این ویلا و همچنین زیر سقف ها 225 متر مربع می باشد که از چوب ترمو پاین به ابعاد 140*20 میلی متر استفاده شده است. چوب ترمو پاین 140*42 میلی متر در متراژ 50 متر طول و همچنین چوب ترمو پاین 90*20 میلی متر به متراژ 204 متر طول برای زیر سقف ها و بخش های ورودی استفاده شده است.

نمای چوبی با نصب ترموود 

نمای چوبی ویلا از نوع نصب بر روی شاسی آهنی می باشد که بر طبق روال کاری شرکت جزئیات نصب و اجرا به کارفرما ارائه می شود پس از تایید مدیر پروژه نسبت به نصب زیر سری ها اقدام می شود علی رغم سادگی در نصب و اجرای نمای این پروژه کلیه کنج های خارجی فارسی بر شده اند. چوب های زیر سری با پیچ های 60 میلی متر گالوانیزه به شاسی آهنی نصب شده اند.

یکی از نکات قابل توجه در نمای این ویلا ایجاد دیوار چوبی کاذب بین دو ویلا می باشد که علاوه بر جداسازی تراس ویلاها از یک دیگر باعث سبک سازی سازه ساختمان گشته است. با توجه به محدودیت جا چوب های ترمو پاین به ابعاد20*90  میلی متر به کار رفته در نمای ویلا بدون نصب زیرسری چوبی به طور مستقیم بر روی آهن زیر کار نصب گردید البته لازم به ذکر است جهت عدم آسیب رسیدن چوب با عقب راندن زیرکار انجام شده است. برای نصب چوب های ترمو پاین از پیچ های 5*40 استیل استفاده شده است.

الوارهای ترمو پاین به ابعاد  140*42 میلی متر به کار رفته در این پروژه در کارگاه CNC بنا به درخواست و سفارش کارفرما برش های طرح دار در ابتدای الوارها ایجاد شده است و برای نصب آن ها از بست های  Tشکل که به صورت مخفی در سقف کار گذاشته شده اند به کار رفته است. رنگ به کار رفته در این پروژه Walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان می باشد که در دو نوبت اجرا شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان

ترموود در نمای پروژه لواسان
چوب ترمو در نمای ویلای لواسان
نمای چوب ویلای لواسان