s
نمای چوب ترمو در زعفرانیه
تعداد بازدید: 1258تعداد نظرات: 0
1396/02/24 - 15:51

نمای چوب ترمو در زعفرانیه

آرشیتکت : مهندس امینی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Ash / رنگ چوب :HO 002 / نوع زیر سازی : زیرسازی اشباع آلمان / آدرس : زعفرانیه

آرشیتکت : مهندس امینی

این پروژه در خیابان زعفرانیه واقع شده است . متراژ این پروژه 100 مترمربع بود که در مدت زمان 25 روز کاری نصب چوب نمای آن اجرا شد .

در این پروژه از چوب های کام و زبانه THERMO ASH محصول کمپانی Thermory استفاده شده است و نصب آن به صورت کلیپس مخفی بود . زیر کار این پروژه توسط شاسی کشی آهنی انجام شده است. رنگ استفاده شده در این طرح از روغن HO 002 محصول کمپانی Mocopinus بوده و در دو نوبت رنگ آمیزی شد .

فرآوری چوب ترمو با حرارت و بخار آب بدون هیچ گونه مواد شیمیایی انجام می پذیرد این پروسه در کوره هایی که با کامپیوتر کنترل می شود انجام می پذیرد. فرآوری چوب ترمو در دو فاز Medium که حداکثر دما در این فاز 190 درجه سانتیگراد و Intense که حداکثر دما در آن 250 درجه سانتیگراد است اجرا می شود.

پارس آرای کوهستان به عنوان شرکت پیشرو در زمینه صنعت چوب، نماینده شرکت Thermory در ایران می باشد. با توجه به فرآوری ترمو که با حرارت در دمای بالا انجام می پذیرد چوب ترمو را مبدل به محصولی با استحکام، با دوام و ثبات ابعادی بالایی کرده است. ترموود در نماهای خارجی و طراحی های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد از دیگر کاربردهای ترمووود می توان دکینگ، پارکت چوبی، پرگولا و ... را نام برد . نما خارجی ترین بخش در طراحی یک ساختمان می باشد که از لحاظ زیبایی می بایست چشم نواز و جذاب باشد که نمای چوب می تواند به نمای ساختمان ها زیبایی و گرمی خیره کننده ای ببخشد. علاوه بر گرمی و جذابیت منحصر به فرد نمای چوب می توان به دیگر مزیت های آن از قبیل مقاومت و پایداری بی نظیر در برابر تغییرات شرایط جوی و اشعه ی UV خورشید اشاره کرد.

ترمووود در نمای پروژه زعفرانیه
ترموود در پروژه زعفرانیه
چوب ترمو در زعفرانیه