s
نمای چوب ترمو در تنکابن
تعداد بازدید: 944تعداد نظرات: 0
1397/09/01 - 11:00

نمای چوب ترمو در تنکابن

آرشیتکت : مهندس نسرین مرادی/ نوع ساختمان : ویلا/ چوب مصرفی : Thermo pine / رنگ چوب : Walnut / آدرس : تنکابن

استفاده از چوب ترمو در شمال کشور یکی از موارد مهم و تاثیرگذار و همخوانی داشتن با شرایط آب و هوایی منطقه می باشد. این موضوع هم از جهت معماری شهرهای شمالی با مصالح طبیعی همچون چوب ترمو و هم از حیث مناسب بودن شرایط جوی منطقه برای استفاده از مصالح چوبی تطابق دارد. ساختمان فوق که در ارتفاعات نعمت آباد تنکابن واقع شده است دارای معماری بسیار خاص به صورت مدرن و کلاسیک شهرهای شمالی است. آرشیتکت این ساختمان سرکار خانم مهندس نسرین مرادی با درنظر داشتن شرایط آب و هوایی منطقه از چوب Thermo Pine intense cladding Endmatched 20x140mm برای پوشش نما استفاده نموده است. متراژ چوب ترمو استفاده شده برای نمای این ساختمان 501 متر مربع می باشد که اجرای آن 50 روز کاری زمان برد. جهت اجرای نمای چوب این پروژه جزئیات اجرای شاسی کشی فلزی به فواصل منظم هر 50 سانتی متر به کارفرما محترم اعلام گردید و بعد از نهایی شدن کار و بازدید های مکرر از ساختمان در محل پروژه و کنترل کامل پوشش اپوکسی شاسی فلزی کل بستر توسط مدیر پروژه شرکت تحویل گرفته شده  سپس نصب چوب های زیرسری و نما آغاز گردید.

جزئیات نمای چوب ترمو در تنکابن

با توجه به خاص بودن نوع فلاشینگ ها در بخش درب و پنجره ها برخلاف کلیه پروژه ها ابتدا کل فلاشینگ های ساختمان نصب شدند و بعد از گذاشتن فاصله مناسب (60 میلی متر) برای نصب چوب ها اقدام شده است. برای اجرای زیر سازی های چوبی این پروژه از چوب های Nordic Pine sawnwood pressure Boil 36x47mm و برای نصب چوب های زیرسری از پیچ های گاوانیزه 6*60 استفاده شده است که در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر به بستر فلزی متصل شده اند. بعد از تراز کردن کل نما و نصب تمام شاسی چوبی زیرین چوب های نماThermo Pine intense cladding Endmatched 20x140mm  برروی زیر سری های نصب شده قرار گرفتند و با پیچ استیل آنتیک 40*5/4 محصول کمپانی Spax آلمان در فواصل منظم هر 50 سانتی متر متصل شدند.

نکته بسیار مهم در این پروژه وجود کنج های خارجی بود که تمامی کنج ها توسط پروفیل های چوبی 36*47 دوبل زیرسازی شده که بر دوام قسمت های فارسی بر شده تاثیر بسزایی داشته است. پوشش استفاده شده در این پروژه از نوع walnut محصول کمپانی Mocopinus آلمان بوده که در 3 نوبت اجرا شده است. 

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

نمای چوب در تنکابن
چوب نما در تنکابن
نمای چوبی در تنکابن