s
دکینگ پروژه ملل
تعداد بازدید: 1301تعداد نظرات: 0
1396/03/16 - 16:02

دکینگ پروژه ملل

آرشیتکت : مهندس راحمی نژاد / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine ، IPE / رنگ چوب : HO 002 / آدرس : خیابان فرشته

آرشیتکت : مهندس راحمی نژاد  

یکی از موارد با اهمیت در صنعت ساختمان منعطف بودن چوب جهت استفاده در ساختمان های مختلف با کاربری های متفاوت می باشد. پروژه ملل واقع در خیابان فرشته تجاری می باشد و آرشیتکت طرح به جهت آرامش بخشیدن به فضای تجاری و رستوران مجتمع از محصولات شرکت پارس آرای کوهستان استفاده نموده است که در ذیل به اختصار شرح داده شده است .

در پروژه ملل جهت اجرای دکینگ از چوب های هارد وود IPE به ابعاد 90*20 میلی متر و جهت اجرای لوور های چوبی در رمپ پارکینگ از چوب های Thermo Pine محصول کمپانی Thermory به ابعاد 42*42 میلی متر استفاده شده است.

متراژ دکینگ تراس ها برابر 90 مترمربع بوده که 18 روز کاری زمان برد و همچنین متراژ چوب اجرا شده در قسمت رمپ پارکینگ برابر 400 مترطول بوده که در مدت زمان 10 روز اجرا شده است.

دکینگ رستوران مجتمع از چوب های هارد وود ایپه به ابعاد 90*20 میلی متر می باشد که به وسیله زیر سری های اشباع 75*63 همگی زیر سازی شده است همچنین از روغن HO 002 محصول کمپانی Mocopinus در دو نوبت جهت رنگ آمیزی چوب های کف استفاده شده است. به دلیل حجم بالای عبور و مرور و عمومی بودن این محیط، قید های مضاعف مقاوم سازی شده اند شایان ذکر است قید های عرضی جهت جلوگیری از تابیدن چوب های طولی مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل ناهمواری موجود در کف محوطه، مهندسین شرکت پارس آرای کوهستان و کارفرمای پروژه تصمیم بر این امر گرفتند که  بالاترین نقطه کف را معیار نصب دکینگ ها قرار دهند و تمامی کف بر این اساس تراز شد. بعد از بررسی های متعدد در خصوص میزان فاصله ی بین دکینگ ها، فاصله 5 میلی متر به جهت زیبا سازی دکینگ کف و قابلیت شستشو و عبور آب از کف مورد تایید کار فرما قرار گرفت . دکینگ های چوبی به کار رفته در محوطه رستوران گرمی وصف نشدنی در این مجتمع ایجاد کرده است.

یکی دیگر از موارد اجرا شده در این پروژه نصب لوور های چوبی در رمپ پارکینگ می باشد که با توجه به  منحنی بودن مسیر رمپ زیبایی خاصی را به محیط بخشیده است . در اجرای این لوور از چوب ترمو پاین به ابعاد 42*42 میلی متر استفاده شده است. نمای چوبی دیوار (لوور) بدون صرف هزینه در خرید اتصالات، به وسیله زیر سری های اشباع که از شرکت پارس آرای کوهستان تامین شده است به صورت یکپارچه از پشت پنل بندی و نصب شده اند  همچنین با رنگ گردویی (Walnut) محصول کمپانی Mocopinus در یک نوبت رنگ آمیزی شده است.

با توجه به رضایت کارفرما از دکینگ اجرا شده در کف رستوران و زیبایی بی نظیر ایجاد شده در این فضا، کارفرمای پروژه را بر آن داشت که تمام محوطه محدود به درخت های پیاده رو خیابان های اطراف ساختمان نیز توسط چوب هارد وود ایپه به صورت دکینگ اجرا شود. برای نصب دکینگ ها، جزئیات اجرای شاسی کشی به کارفرما ارائه و نصب دکینگ ها بر روی آهن انجام شد که زیبایی فوق العاده ای را به محوطه ورودی مجتمع بخشیده است.

شرکت پارس آرای کوهستان اولین و معتبرترین مرجع چوبهای تخصصی صنعت ساختمان 

دکینگ محوطه بیرونی پروژه ملل
دکینگ اجرا شده در ملل
دکینگ چوبی پروژه ملل