s
ترمووود در نمای پروژه الهیه
تعداد بازدید: 1270تعداد نظرات: 0
1396/03/01 - 15:15

ترمووود در نمای پروژه الهیه

آرشیتکت : مهندس فتحی / نوع ساختمان : مسکونی / چوب مصرفی : Thermo Pine / رنگ چوب : گردویی / آدرس : خیابان الهیه

آرشیتکت : مهندس فتحی

این پروژه در تهران الهیه خیابان دکتر حسابی واقع شده است که یکی از زیباترین و خاص ترین پروژه های نمای چوب اجرا شده درتهران می باشد.  

چوب های به کار رفته در این پروژه ترمو پاین با ابعاد 115*20 میلی متر و 90*42 میلی متر محصول کمپانی Thermory می باشد .

متراژ اجرا شده اولیه نما 70 متر بوده است اما به دلیل خاص بودن و مورد استقبال قرار گرفتن طرح پترن ها به 190 متر افزایش یافته است.  باتوجه به زمان بر بودن نصب پترن ها مدت زمان اجرای این پروژه 2 ماه به طول انجامیده است. رنگ استفاده شده در این پروژه Walnut (گردویی) می باشد که در یک نوبت رنگ آمیزی شده است.     

با توجه به طرح آرشیتکت این پروژه مبنی بر وجود پترن های بسیار زیاد در نما و استفاده از پنل های جدا از یکدیگر، شرکت پارس آرای ساخت و مدل سازی پترن های نما با چوب ترمو پاین 115*20 را اجرا نمود. بدین گونه که ابتدا یکی از مدل های نما به صورت نمونه ساخته و بعد از مرتب سازی و محاسبه اندازه دقیق برش ها، مابقی قسمت ها همانند الگو، نصب و اجرا شده اند.

یکی از موارد با اهمیت این پروژه بدست آوردن محل دقیق نصب زیر سری ها بر روی نما می باشد که این کار توسط نظارت کارشناسان شرکت و بررسی نقشه هایASBUILT  انجام پذیرفته است که در نهایت کلیه پنل ها در محل خود اجرا شده اند .

از دیگر موارد انجام شده در این پروژه کاور کردن پرگولا و نصب Handrail طبقات بوده است که تماما توسط چوب ترمو پاین 92*42 اجرا شده اند. قابل ذکر است قبل از نصب، ترمو پاین ها جهتCNC  شدن به کارگاه ارسال شده اند.

از ویژگی های منحصر بفرد این پروژه وجود پترن های بسیار جذاب و نحوه قرار گیری آنها در کنار یکدیگر می باشد. ایجاد نما با این اشکال ترکیب خاص و شکیلی را به وجود آورده است که از ذوق و مهارت آرشیتکت و همچنین کارشناسان متبحر شرکت پارس آرای کوهستان سرچشمه می گیرد. وجود پرگولا و Handrail ساخته شده با چوب ترمو نیز زیبایی این ساختمان را صد چندان کرده است.

ترمو پاین به کار رفته در نما
چوب ترمو در نمای ساختمان الهیه
ترموود در نمای ساختمان الهیه