s
ترموود نمای ساختمانی در سهروردی
تعداد بازدید: 976تعداد نظرات: 0
1397/11/04 - 09:28

ترموود نمای ساختمانی در سهروردی

آرشیتکت : مهندس مجید زمانی/ نوع ساختمان : مسکونی/ چوب مصرفی : Thermo Pine/ رنگ چوب : Walnut / آدرس : سهروردی

ساختمان واقع در سهروردی که توسط مهندس مجید زمانی طراحی شده در نگاه اول دارای نمای ساده و بدون پیچیدگی می باشد ولی وقتی نمای چوب را دنبال می نمایید متوجه پیچیدگی خاص و حالت منشوری بودن نمای آن می شوید حال آنکه با داشتن 2 نوع چوب یکی چوب شمش ترمو Thermo Pine 20x115 و دیگری چوب ترمو Thermo Pine Madridc 26x140x5400-C11 به متراژ 151.35 مترمربع  در مدت زمان 39 روز کاری اجرا شده است برای اجرای نما ی چوبی جزئیات اجرای شاسی کشی به وسیله پروفیل های فلزی 40*40 در فواصل مشخص هر 50 سانتی متر به کارفرما داده شده است. پس از تایید زیر کار و بررسی مقاومت، ایستایی و همچنین تراز بودن شبکه فلزی کل نما از طبقه اول تا بام به وسیله پروفیل های اشباع 37.5*50 محصول کمپانی Mocopinus زیرسازی شده است. لازم به توضیح است شرکت پارس آرای کوهستان جهت جلب رضایت مشتریان محترم پروفیل های زیر کار جدید را به جهت اشغال کردن فضای کمتر و همچنین دارا بودن مقاومت بالا به ضخامت 25 میلی متر استفاده کرده است. این پروفیل ها در شرایط کاملا خاص کاملا اشباع شده و مخصوص فضای بیرونی می باشند .

جزئیات نصب ترمووود را می دانید؟

پس از اجرای زیر سازی چوبی که فاصله لازم را با شاسی فلزی ایجاد می کند تمام چوب های رویه به ضخامت 20 میلی متر به شاسی زیرین متصل شده اند و همچنین برای بهتر اجرا شدن کنج ها که  در سراسر نما فارسی بر شده اند چوب زیرسازی به صورت دوبل اجرا گردیده که چوب ترمو Thermo Pine 20x115 به وسیله پیچ تمام استیل 40 به زیر کار متصل شده اند و تمامی چوب های Thermo Pine Madridc 26x140x5400-C11 بوسیله ی پیچ مخفی نصب گردید. لازم به توضیح است در این پروژه نیز تمام کنج های داخلی و خارجی فارسی بر شده اند.

بطورکلی باید اینطور گفت تنها چیزی که این پروژه را خاص کرده پیچ های مخفی چوب های ترمو با مقطع متغیر و اجرای بسیار حساس و دقیق همین چوب ها می باشد که زیبایی منحصربفردی به پروژه داده است پوشش استفاده شده جهت این پروژه از نوع Walnut بوده که در یک نوبت اجرا شده است.

چوب نمای ساختمانی در سهروردی
ترمووود در نمای ساختمان سهروردی
نمای چوب ساختمانی در سهروردی