s
تفاوت چوب ترموود و چوب پلاست در چیست؟
تعداد بازدید: 39تعداد نظرات: 0
1399/04/07 - 17:24

تفاوت چوب ترموود و چوب پلاست در چیست؟

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چوب پلاست چیست؟ در این مقاله به بررسی تفاوت های چوب ترموود و چوب پلاست میپردازیم.

چوب ترموود یکی از مصالحی است که در حال حاضر از آن در صنعت ساختمان سازی استفاده های فراوانی میشود. ازچوب های ترموود میتوان در بخش های مختلی از ساختمان مانند نما، دکوراسیون داخلی، سقف و ... استفاده کرد و زیبایی دوچندانی را به سازه خودتان ببخشید. همان طور که میدانید در کنار چوب های ترموود مصالح دیگری مانند چوب پلاست هم وجود دارد که از لحاظ ظاهری دارای شباهت های زیادی با ترموود هستند.

در این مقاله میخواهیم این دو ماده یعنی چوب ترموود و چوب پلاست را با یکدیگر بررسی کنیم تا بیشتر با تفاوت های این دو واژه آشنا شویم.

چوب پلاست

درواقع ماده ای میباشد که از لحاظ ظاهری شبیه به چوب های ترموود است ولی در باطن و از لحاظ مواد تشکیل دهنده این دو دارای تفاوت های بسیار زیادی هستند. چوب پلاست مانند بخش دوم اسم خود از پلاستیک های بازیافتی به همراه الیاف چوبی به وجود می آید و در واقع اجزای تشکیل دهنده آن از مواد صنعتی است.

چوب ترموود

همان طور که از اسم آن پیداست چوب های طبیعی تشکیل دهنده این ماده میباشند. این چوب ها که عمدتا از درختان سوزنی برگ و پهن برگ درست میشوند بعد از قطع شدن فرایند های پیشرفته ای روی آن ها صورت میگیرد که باعث میشود به شدت در برابر عوامل طبیعی مقاوم شوند و بتوان از آن ها در صنعت ساختمان سازی استفاده کرد.

تفاوت ترممود و چوب پلاست: از عمده ترین تفاوت های این دو ماده اجزای تشکیل دهنده آن ها میباشد. بعضی از افراد چوب پلاست را دوست داره طبیعت تلقی کرده و برخی دیگر چوب ترموود را حافظ محیط زیست میدانند.

چوب های ترمو شده عمدتا از درختان سوزنی برگ به وجود می آیند و این درختان به مراتب دارای رشد بالاتری نسبت به درختان پهن برگ میباشند. این مسئله به گونه ای است که کارخانه های تولید چوب های ترموود در اروپا و آمریکا به اصطلاح مزرعه هایی از درختان دارند که به محض قطع یک درخت، درخت دیگری را جایگزین میکنند و به این صورت تا قطع آخرین درخت این مزرعه اولین درخت کاشته شده رشد کامل خود را کرده و جایگزین میشود.

ولی در تولید چوب پلاست از مواد طبیعی و پلاستیک ها استفاده میشود که در بخش طبیعی آن از الیافی مانند تفاله، بامبو، بادام زمینی و کاه و در بخش پلاستیک از پلی اتیلن ، پی وی سی و پلی پروپیلن ها استفاده می شود.

چوب ترموود نما

دلایل استفاده از چوب ترموود

1_ اولین دلیل برای استفاده از چوب ترمو کارایی آن در برابر زیبایی میباشد. چوب ترمو شده در برابر رطوبت دارای مقاومت بسیار خوبی میباشد و از لحاظ زیبایی شناسی در جایگاه خوبی قرار دارد و همین باعث شده است که استفاده از این نوع چوب منطقی به نظر برسد.

2_ برای انتخاب نما ساختمان زیبا باید به مشکلاتی که ممکن است برای آن پیش بیاید هم فکر کنید به همین دلیل است که فرایند هایی روی چوب های ترموود انجام میشود که آسیب پذیری کمی را در برابر آفت ها و قارچ ها داشته باشند تا به راحتی از آن در ساختمان های خود استفاده کنید.

3_ چوب ترموود دارای مقاومت بالایی میباشد ترموی اش دارای دوام کلاس ۱ و ترمو پاین دارای دوام و استقامت کلاس ۲ می باشد.

4_ یکی دیگر از دلایلی که علاوه بر زیبایی میتواند بر روی انتخاب ما تاثیر بگذارد خاصیت عایق بودن چوب های ترموود میباشد. چوب ترموود به دلیل داشتن بافتی فشرده و متراکم  حرارت را از خود انتقال نمی دهد به همین دلیل این چوب ها عایق بسیار خوبی برای صدا و گرما هستند.

شرکت پارس آرای کوهستان فعالیت خود را با اخذ نمایندگی‌هایی از کمپانی‌های بزرگ و معتبر جهانی آغاز نموده است، و توانسته گام‌های موفقی در عرصه صنعت چوب در ساختمان چه در داخل و چه در بیرون از ساختمان بردارد. عرضه محصولات با ارائه خدمات پس از فروش در شرکت پارس آرای کوهستان توسط مشاوران مجرب نشانگر موفقیت روز‌ افزون این شرکت در سال‌های گذشته می‌باشد.

تماس با ما