s
پارکت چوبی و چوب ترموود از نقاط کانونی هر خانه ای
تعداد بازدید: 337تعداد نظرات: 0
1399/05/19 - 12:41

پارکت چوبی و چوب ترموود از نقاط کانونی هر خانه ای

هر خانه دارای نقاط کانونی خاصی می باشد و باید به درستی آن ها را شناسایی و تزئین کرد تا ذهن و چشم دچار سردرگمی نشده و احساس آرامش به افراد خانواده منعکس شود.

ایجاد یک نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی بسیار با اهمیت می باشد و در طراحی های داخلی خود باید به این نقطه توجه کنید. در نقاط کانونی می توان از وسایل مختلفی استفاده کرد یا با چوب های ترموود و پارکت های چوبی تضادی زیبا را به وجود آورد. استفاده از این مصالح تنها برای زیبا سازی و ایجاد نقطه کانونی نمی باشد و مزایای بسیار زیادی دارند. به طور مثال چوب های ترموود دارای وزن کم، دوام بالا، تنوع زیاد، ماندگاری رنگ زیاد هستند و پارکت های چوبی دارای زیبایی بسیار زیاد، تنوع، ماندگاری بالا، تمیز شوندگی راحت، سرعت نصب زیاد و موارد دیگر می باشند. ولی شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که چگونه می توان نقطه کانونی را مشخص کرد؟ چه نقاطی برای انتخاب این نقطه بهتر هستند؟ با پارس آرای کوهستان همراه باشید تا با این نکته بسیار مهم آشنا شویم.

نقطه کانونی در دکورسیون داخلی چیست؟

در واقع می توان گفت که دکوراسیون داخلی در یک خانه شامل قسمت ها و وسایل مختلفی می باشد. تابلو ها، گلدان، قفسه یا شومینه، دیوار ها و پنجره همگی بخشی از دکوراسیون داخلی هستند. شاید برایتان این تجربه به وجود آمده باشد که وارد خانه شوید و نظرتان به یک بخش خاصی جلب شود. به طور کلی نقطه کانونی را می توان این گونه تعریف کرد: نقطه ایست که دکوراسیون به سمت آن چیده می شود و خطوط دکوراسیون به سمت آن همگرا خواهد شد. اگر بخواهیم نقطه کانونی را به طور عامیانه برای شما توضیح دهیم اینگونه می توان بیان کرد که: نقطه کانونی در دکوراسیون داخلی مرکز توجه خانه می باشد.

نقطه کانونی چه مزیتی برای دکوراسیون داخلی دارد؟

در خرید وسایل منزل ممکن است گاهی اوقات یک سری از آن ها را بیش از حد دوست داشته باشید و در نقطه مقابل از خرید بعضی پشیمان شوید. نقطه کانونی به راحتی این امکان را به شما می دهد تا وسایلی که آن ها را دوست دارید در مرکز توجه قرار دهید یا به نوعی بر روی آن ها تاکید کنید و وسایلی که به آن ها علاقه ای ندارید از مرکز توجه خارج کنید.

نقطه کانونی بیانگر سلایق و احساسات شما هستند به طوری که با ورود میهمانان به خانه شما و قبل از معرفی خود به آن ها با شما آشنا شده اند و احساس راحتی بیشتری با شما و محیط خانه شما خواهند کرد.

محصولات پارس آرای کوهستان

الزام وجود نقطه کانونی در خانه چیست؟

سوالی که برای اکثر افراد به وجود می آید این است که لزومی برای وجود نقطه کانونی در خانه وجود دارد یا خیر؟ این سوال را می توان اینگونه پاسخ داد که لزومی برای وجود نقطه کانونی در خانه وجود ندارد ولی به طور کلی انسان ها با ورود به هر منزلی به دنبال یک نقطه خاص می گردند. چشم انسان با ورود به محیط جدید به سمت و سوی خاصی هدایت می شود تا به نقطه ای خاص و متفاوت برسد که دارای الگو یا نظمی خاص است. در صورت عدم وجود چنین نقطه ای در محیط همه جا برای شما به طور یکسان به نمایش در می آید و به همین دلیل دچار کلافگی خواهید شد.

نحوه تشخیص نقطه کانونی در خانه

یکی از نکاتی که معماران به آن توجه می کنند تایین نقطه کانونی در طراحی ها خود می باشد. به این ترتیب است که با توجه به تایین این نقطه و کاربری خانه هویتی به آن قسمت می دهند که کاملا برای افراد قابل تشخیص می باشد.خانواده ای 4 نفره را در نظر بگیرید. اتاق نشیمن یکی از مکان هایی است که این خانواده در کنار یکدیگر بیشترین وقت خود را سپری می کنند. پس می توان با استفاده از پارکت های چوبی و مبلمان های راحت فضایی را برای آن ها به وجود آورد تا درکنار یکدیگر و با فاصله مناسب به تماشا تلویزیون بپردازند و ساعات خود را سپری کنند.

دیوار هایی که با رنگ های متفاوت یا کاغذ دیواری پوشانده شده اند که دیوار های شاخص در معماری نامیده می شوند یا شومینه، پنجره های بلند با مناظر زیبا، سقف های بلند که دارای نقاشی های زیبایی هستند، استفاده از چوب های ترموود در قسمتی از خانه و یا سقف ها، پوشاندن کف خانه به وسیله پارکت های تمام چوبی و با کیفیت و ... را می توان از نقاط کانونی دیگر معرفی کرد که بسته به فضا و بودجه شما می توان از آن ها استفاده کرد.

بنابراین شما با نگاه کردن به خانه خود می توانید نقاط کانونی را پیدا کنید و در چیدمان دکوراسیون خود آنها را در مرکز توجه قرار دهید. در صورتی که خانه شما فاقد نقاط کانونی باشد به راحتی می توانید چنین نقاطی را طراحی کنید.

نقش پارکت چوبی و چوب ترموود در صورت عدم وجود نقطه کانونی در معماری چیست؟

اکثر خانه هایی که ساخته می شوند فاقد این نقطه مهم می باشند به همین دلیل باید چاره ای برای این موضوع اندیشید. شما می توانید به وسیله فاکتور های بصری این نقطه را برای خود به وجود بیاورید. استفاده از رنگ ها، نور، بافت های متفاوت، اشیاء و وسایل تزئینی کمک زیادی برای به وجود آوردن چنین نقاطی در خانه شما خواهند کرد. به طور مثال می توانید از یک پارکت چوبی بسیار زیبا با رنگ روشن استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، کف خانه خود را بزرگتر نشان دهید. چوب های ترموود نیز کمک زیادی در این راستا خواهند کرد و با استفاده از آن ها می توانید محیط پشت تلویزیون خود را به زیبایی تزیین. در واقع می توان بیان کرد که تاثیرات چوب ترموود در طراحی داخلی بسیار زیاد می باشد.

چوب های اشبا شده نیز کاربرد های فراوانی برای ایجاد محیطی زیبا در فضای خارجی شما دارند. در صورت داشتن حیاط یا بالکن کف آن را به وسیله چوب های اشبا شده تزئین (دکینگ) و از صندلی های مدرن فضای نشیمنی دل نشین را به وجود بیاورید.

نقش پارکت های چوبی در طراحی داخلی

اگر در خانه خود پنجره ای دارید که به منظره ای زیبا باز نمی شود و دارای نور گیر مناسبی نیز نمی باشد از پرده های زیبا و طرح ها و رنگ های فوق العاده استفاده کنید و آن قسمت را تبدیل به نقطه کانونی خود کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی لزومی وجود ندارد که یکی از اجزای خانه شما تبدیل به نقطه کانونی شود. وسایل منزل مانند کتابخانه، مبلمان، فرش ها، پارکت های چوبی، تابلو ها نیز این توانایی را دارند که تبدیل به نقطه اصلی خانه شما شوند و در مرکز توجه قرار گیرند.

دلیل اصلی اینکه وجود نقطه کانونی به زیبایی دکوراسیون داخلی خانه کمک می‌کند این است که چشم و ذهن را از کلافگی رها می سازد و برای ذهن شما مسیری مشخص ایجاد می‌کند. بنابراین شما با در نظرگرفتن این نکته در دکوراسیون که چطور چشم‌ها را مورد احترام قرار دهید می‌توانید خانه خود را به محیطی زیباتر در دید خود و دیگران تبدیل کنید. از مهم ترین نکات ایجاد نقطه کانونی این است که مانع از احساس گیر افتادگی چشم و سردرگمی در بخش‌های مختلف خانه شوید.

مزایای استفاده از پارکت های چوبی

وجود بیش از یک نقطه کانونی در خانه امکان پذیر می باشد؟

جواب این سوال خیر می باشد، زیرا همانطور که در بالا نقطه کانونی را برای شما تعریف کردیم، این نقطه اولین مکانی است که چشم بر آن متمرکز شده و از آنجایی که فقط یک اولین وجود دارد، دو نقطه کانونی نیز نخواهیم داشت. اما می‌توانیم دیگر نقاط از دکوراسیون داخلی منزل را به عنوان نقاط مکملی برای نقطه کانونی در نظر گرفت که به یک تعادل در دکوراسیون خانه برسیم.

به طور کلی طراحی دکورسیون داخلی دارای موارد زیادی مانند انتخاب رنگ، نوع بافت، نور پردازی، انتخاب وسایل می باشد از طرفی این وسایل را در نقاط کانونی مد نظر خود قرار داد تا بهترین فضا را برای خود و سایر افراد خانواده به وجود آورد. در این مقاله به چگونگی شناسایی این نقطه کانونی و استفاده از آن پرداختیم.

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از کارشناسان متخصص و مجرب و پشتوانه‌ی علمی و تجربی شناخته شده ، با واردات انواع چوبهای فرآوری شده و ترموود مورد استفاده در صنعت ساختمان و استانداردهای بین‌المللی و تاكید بر اصل رضایت مشتری نیازهای مهندسین و کارفرمایان کشور را مرتفع و در تعاملی پایدار با کارفرمایان ، راه کارهای نوینی را ارائه می نماید، و توانسته است سهم قابل ملاحظه‌ای نسب به سایر همکاران در این گروه كسب نماید و موفق به ارایه خدمات گسترده تر و با كیفیت بالاتر برای کارفرمایان گردید.

تماس با ما