s
4 عاملی که باعث خرابی پارکت خواهد شد
تعداد بازدید: 83تعداد نظرات: 0
1399/04/03 - 12:15

4 عاملی که باعث خرابی پارکت خواهد شد

پارکت چوبی دارای نکاتی در نگهداری میباشد و در صورت رعایت این نکات که پیچیده هم نیستند برایتان سالیان سال کار خواهد کرد با ما همراه باشید.

پارکت را میتوان یکی از بهترین و محبوب ترین کف پوشش های هر خانه ای معرفی کرد. پارکت های چوبی به دلیل داشتن ظاهری جذاب خانه ی شما را میتواند به کلی از نظر راحتی تغییر دهد و دارای مزایای دیگری نیز می باشد. پارک از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه میباشد و دارای مقاومت مناسبی است که در صورت خرابی قسمتی از آن به راحتی قابل ترمیم است.

یکی از دلایل مهم برای استفاده از پارکت چوبی این میباشد که برای تغییر دادن طراحی خانه خود نیازی نیست که مصالح ساختمانی زیادی وارد منزل خود کرده و چندین روز خود را درگیر کارهای ساختمانی کنید.

استفاده کردن از پارک حس بسیار عالی دارد ولی مانند هر چیز دیگری نیاز به نگهداری و رعایت کردن یک سری نکات میباشد.

در ادامه به 4 عاملی که ممکن است به پارکت چوبی شما آسیب وارد کند را مورد بررسی قرار میدهیم و رعایت کردن این نکات باعث افزایش طول عمر پارکت منزل شما خواهد شد.

آب دشمن همیشگی چوب

یکی از ماده هایی که بر روی چوب بسیار تاثیر میگذارد و باعث خرابی آن میشود آب میباشد. رطوبت مانند آتش دشمن چوب است و اگر پارکت انتخابی شما از جنس چوب باشد باید به این نکته توجه کنید.

در بازار برای پوشاندن کف منزل گزینه های زیادی هست که یکی از آن ها لمینت میباشد. یکی از تفاوت بین پارکت چوبی و لمینت این است که روی لمینت یک لایه پلاستیکی کشیده شده است به همین دلیل لمینت نسبت به پارکت چوبی از حساسیت کمتری نسبت به آب برخوردار است. پارکت چوبی یا لمینت هردو به آب حساس هستند ولی از لحاظ کیفیتی و حس راه رفتن بر روی پلاستیک کاملا با چوب متفاوت است.

البته پارکت های چوبی پارس آرای کوهستان از جدید ترین محصولات اروپایی میباشد به همین دلیل در تولید آن ها از جدید ترین روش های روز دنیا استفاده میشود و حساسیت کمتری را نسبت به رطوبت دارند ولی در هر صورت باید از خیس شدن پارکت ها جلوگیری کنید.

از برخورد اجسام نوک تیز اجتناب کنید

البته این مورد تنها برای پارک تمام چوب نمیباشد و اگر کف منزل شما از جنس سنگ و سرامیک هم که باشد با برخورد اجسام نوک تیز و سنگین وزن ممکن است ترک برداشته یا شکسته شوند.

برای پارکت هم چنین موردی صدق میکند به همین دلیل میباشد که باید مراقب برخورد اجسام با پارک خانه خود باشید و از کشیدن مبلمان خود بر روی آن ها اجتناب کنید تا برای شما چندین سال کار کنند و کیفیت خود را از دست ندهند.

محصولات پارس آرای

مراقب قطره های آب و لکه ها باشید

همین طور که در مورد های قبلی به آن اشاره کردیم از باقی ماندن لکه های آب بر روی پارکت چوبی جلوگیری کنید و در صورت باقی ماندن حتی یک قطره آن را تمیز کنید زیرا در غیر این صورت مشاهده خواهید کرد که رنگ پارکت تغییر کرد و جایه لکه باقی مانده است. در صورت باقی ماندن لکه بر روی پارکت برای پاک کردن آن از تمیز کننده های مخصوص پارکت چوبی استفاده کنید.

تمیز کردن پارکت

برای تمیز کردن به جنس پارکت توجه کنید

پارکت ها هم از لحاظ لایه رویی با یکدیگر دارای تفاوت هایی میباشند و در بعضی از موارد با ماده ای به اسم پلی اورتان روی آن ها پوشیده شده است که در این صورت میتوانید از طی های مرطوب برای تمیز کردن آن ها استفاده کنید. و درصورتی که پارکت شما در جایی نصب شده است که تردد با کفش بر روی آن ها زیاد میباشد باید زود تر از حالت های عادی آن ها را تمیز کنید.

با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و پارکت چوبی تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

تماس با ما