s
2 جایزه معماری که چوب های ترموود در آن ها نقش اول بوده اند
تعداد بازدید: 56تعداد نظرات: 0
1399/04/01 - 12:03

2 جایزه معماری که چوب های ترموود در آن ها نقش اول بوده اند

شرکت ترموری با استفاده از چوب های ترموود در سازه ها و طراحی های خود موفق به کسب افتخارات زیادی شده که در ادامه 2 مورد از این پروژه ها را بررسی خواهیم کرد.

استفاده از چوب های طبیعی در طراحی های داخلی و خارجی ساختمان باعث ظاهری گرم و دلپذیر میشود. البته در طراحی های فضای باز باید به این نکته توجه شود که چوب های استفاده شده باید از دوام مناسبی برخوردار باشد زیرا عوامل محیطی زیادی در فضا های باز وجود دارد که میتواند بر روی چوب ترموود تاثیر بگذارد.

چوب های ترموود پارس آرای کوهستان اغلب از شرکت های بزرگ در این صنعت مانند ترموری تهیه میشوند که دارای دوام و کیفیت بسیار بالایی هستند و شما میتوانید با خیالی آسوده در فضا های باز و داخلی ساختمان خود استفاده کنید.

اغلب چوب ترموود نیاز به نگهداری دارد زیرا در صورت استفاده از این چوب ها در فضای باز نور خورشید به صورت مستقیم به آن ها تابیده میشود. تابش نور خورشید در طولانی مدت باعث میشود که رنگ چوب ترموود به سمت خاکستری کشیده شود به همین دلیل میباشد که آن ها را بعد از مدتی با روغن های مخصوصی پوشانده تا همانند روز اول شوند.

بزرگترین تولید کننده چوب ترموود در دنیا

شرکت پارس آرای کوهستان برای تامین چوب ترمو با کیفیت و عدم آسیب رساندن به محیط زیست ایران اقدام به واردات این چوب ها از کشور های دیگر میکند. یکی از این شرکت ها ترموری نام دارد که به جرات میتوان گفت که از بزرگترین شرکت ها در حوزه تولید چوب های ترمو میباشد.

ترموری اش و ترموری پاین به بخشی جدا نشدنی از کار معماران تبدیل شده اند و در ادامه میخواهیم دو مورد از ساختمان هایی را مورد بررسی قرار دهیم که از این چوب های ترموود در آن ها استفاده و موفق به دریافت جایزه شده اند.

تموری اش

رستوران NOA _ استونی

این رستوران فوق العاده در خلیج تالین واقع شده است. درواقع نمیتوان گفت که تنها یک رستوران ساده است زیرا با چالش های آب و هوایی زیادی برای ساخت این رستوران رو به رو بوده اند.

این خلیج آب هوایی نامتعادل دارد، به صورت مدام درحال تغییر دماست و دارای نسیم های دریایی میباشد که در آن ها نمک وجود دارد ولی با توجه به فراوری هایی که بر روی چوب ترموود میشود میتوان آن را به ماده ای تبدیل کرد که حتی در این ناحیه هم قابل استفاده میباشد.

در نگاه اول با دیدن این رستوران جاه طلبی را مشاهده میکنید. به چالش کشیدن مصالح استفاده شده در این رستوران تا طراحی بی نظیر آن باعث میشود که چنین حسی به شما القا شود.

جایزه: این رستوران فوق العاده در سال 2015 موفق به دریافت جایزه معماری استونی شده است.

ترموود

ترموری پاین

آپارتمان های واترفرانت _ نروژ

یکی از تحولات مسکونی در اروپا بندر صنعتی میباشد که در گذشته وجود داشته و حال تبدیل به این مجتمع مسکونی شده است. این مجتمع در شهر استاوانگر قرار دارد. از جمله سنت های این شهر ساخت خانه چوبی میباشد و این سنت عامل تعیین کننده در انتخاب چوب ترموود برای استفاده در این مجتمع بود.

واتر فرانت شامل 128 واحد آپارتمان میباشد که دارای متراژی معادل 44 تا 225 متر است و در کنار این ساختمان مغازه ها و کافه هایی وجود دارد.

آپارتمان های پایین به صورت یک طبقه و در طبقات بالایی به صورت دوبلکس طراحی شده است که دارای منظره ای فوق العاده از دریاست.

جایزه: WAN Residential Award 2014_ Best on Archilovers 2015_ MIPIM Awards 2015 (nominee)

ترموود

نتیجه گیری: با آمدن نام چوب اکثر افراد به این فکر فرو میروند که دارای ضعف های زیادی برای استفاده از آن ها در فضای باز میباشد ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی فرایند هایی رو چوب ها انجام میشود که آن ها را آماده برای استفاده در هر منطقه و آب و هوایی میکنند. چوب های ترموود توانسته اند تحولی عظیم را در صنعت ساختمان سازی به وجود بیاورند و جایزه های فراوانی را به خود اختصاص دهند.

 با توجه به کاربردهای بسیاری که چوب در صنعت ساختمان‌سازی دارد و همچنین مسیری که طبیعت در پیش گرفته است، میزان تقاضای آن همواره رو به رشد بوده است. در این بین تنوع محصولات چوبی بسیار بوده و از تنوع فراوانی برخوردار است. پارس آرای کوهستان با گردآوری بهترین مجموعه از محصولات چوبی از شرکت های ترموری، بوئن و ... به مرجعی معتبر برای تأمین چوب ترموود و پارکت تبدیل شده و این امکان را به مهندسین و کارفرمایان داده است که در صورت تمایل برای استعلام از محصولات با مشاورین مجرب دفتر مرکزی پارس آرای کوهستان تماس حاصل فرمایند.

تماس با ما