s
نقش چوب ترموود در دکوراسیون داخلی چیست؟
تعداد بازدید: 206تعداد نظرات: 0
1399/05/14 - 11:47

نقش چوب ترموود در دکوراسیون داخلی چیست؟

چوب های ترموود دارای کاربرد های بسیار زیادی هستند در این مقاله مواردی را بررسی می کنیم که می توانید در آن ها از چوب های ترموود استفاده کنید.

چوب های ترموود یکی از مقاوم ترین و بهترین متریال ها می باشد که می توان از آن در طراحی های داخلی و خارجی استفاده کرد. این نوع از چوب ها غیر سمی می باشند و برای تولید آن ها نیازی به استفاده از مواد شیمیایی نیست به همین دلیل این چوب را دوست دار طبیعت و محیط زیست می توان معرفی کرد. ترموود از چوب درختان در شرایط خاصی بدست می آید.

چوب ها را درون کوره های مخصوصی قرار داده و دمای آن را بین 180 تا 215 درجه سانتی گراد بالا می برند و به وسیله بخار آب میزان رطوبت را کنترل می کنند. همین امر سبب می شود که مقاومت بسیار خوبی را در برابر عوامل محیطی مانند حشرات، قارچ ها و رطوبت پیدا کنند. حرارت در چوب ها باعث می شود که بسیاری از سلول ها از بین بروند و این تجزیه سلولی سبب تیرگی رنگ چوب خواهد شد. تمام این موارد موجب شده است که چوب های ترموود شده ماده محبوب معماران و طراحان شده است و از لحاظ فنی یک ماده بی نقص شناخته شود.

چوب های ترموود شده چه تفاوت هایی با چوب های معمولی دارند؟

1_ به دلیل کاهش رطوبت در فرایند ترموو در برابر رطوبت بسیار مقاوم تر از چوب های معمولی می باشند.

2_ چوب های ترموو شده در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم هستند

3_ این چوب ها به دلیل از بین رفتن قند درون آن ها در برابر قارچ ها مقاوم هستند

4_ حشرات چوب خوار علاقه زیادی به این از چوب ها ندارند

5_ چوب های ترموو شده کمتر تغییر حالت می دهند یا به عبارتی قابل اطمینان تر هستند

6_ این چوب ها به دلیل از دست دادن مواد غذایی وزن بسیار کمتری نسبت به سایر چوب ها دارند

7_ این چوب ها دارای ثبات رنگ بیشتری نسبت به چوب های معمولی هستند

8_ فرایند ترمو باعث افزایش چشم گیر طول عمر این چوب ها شده است

ترموود بیشتر در کجا ها کاربرد دارد؟

به دلیل مقاومت بسیار مناسب چوب های ترموود در برابر رطوبت و هدایت حرارتی پایین تر نسبت به چوب های معمولی در موارد بسیار زیادی می توان از این چوب ها استفاده کرد. این چوب ها را به طور معمول می توان در داخل، خارج، کف پوش، سونا و ... استفاده کرد.

استفاده بیرونی از چوب های ترموود

چند سالی است که استفاده از چوب های ترموود در قسمت های خارجی ساختمان ها بیش از پیش رونق گرفته است. معماران از این چوب ها در نما ساختمان ها بیش از پیش استفاده می کنند که یکی از استفاده های بیرونی چوب های ترموود می باشد. زیبایی شهر، ایجاد حس آرامش، صرفه اقتصادی، استفاده از منابع تجدید پذیر، کمک به حفظ سلامت آب و هوا از مواردی می باشد که استفاده از چوب ترموود در نما به ارمغان می آورد. دیگر استفاده از چوب های ترموود در خارج کف می باشد. شما می توانید کنار استخر و یا بالکن خود را با چوب های ترموود بپوشانید و از آن ها لذت ببرید.

چوب های ترموود نما

استفاده داخلی از چوب های ترموود

استفاده نکردن از مواد غیر طبیعی مانند رزین، رنگ بسیار مناسب و ظاهری جذاب باعث شده است که چوب های ترموود به طراحی های داخلی نیز راه پیدا کند. از این چوب می توان در سونا خشک به راحتی استفاده کرد. مبلمان ها و کف پوش های داخلی جزء مواردی می باشد که می توان در آن ها از چوب های ترموود استفاده کرد.

چوب های ترموود در طراحی های داخلی

چوب دارای ساختار بسیار مناسبی است که می توان بر روی آن تغییرات بسیار زیادی را به وجود آورد. در دکوراسیون های داخلی سبک های زیادی مانند روستایی، مدرن، کلاسیک و .... وجود دارد که می توان در هر یک از آن ها چوب را جای داد. برای استفاده از چوب در طراحی های داخلی بهتر است که چوب های ترموود را انتخاب کنید. همانطور که گفته شده در فرایند تولید چوب های ترموود از مواد شیمیایی استفاده نمی شود به همین دلیل بسیار سازگار با محیط زیست هستند از طرفی در صورت داشتن کودک در منزل باعث به وجود آمدن حساسیت در آن ها نمی شود.

از این چوب ها می توان در طراحی دیوار ها و سقف ها به صورت تلفیقی با سایر مصالح ساختمانی استفاده کرد که نتیجه ای بسیار زیبایی خواهد داشت. از موارد استفاده چوب های ترموود در دکوراسیون داخلی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جدا کننده بخش های مختلف خانه یا محیط های کاری

گلدان های چوبی

استفاده از چوب در کف

سونا

میز های جلو مبلی و عسلی

پله ها

دیوار ها و دکوراسیون پشت تلویزیون

سونا خشک

به طور کلی بهتر است از چوب های ترموو شده در طراحی های داخلی و خارجی خود استفاده کنید. این چوب ها دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و سالیان سال برای شما خواهد ماند. چوب های ترموود ممکن است بعد از مدت کوتاهی ظاهر اولیه خود را از دست بدهند ولی نگران نباشید. کارشناسان پارس آرای می توانند به وسیله دستگاه های مخصوص دوباره به چوب های ترموود شما جان بدهند و آن ها را مانند روز اول کنند.

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از کارشناسان متخصص و مجرب و پشتوانه‌ی علمی و تجربی شناخته شده ، با واردات انواع چوبهای فرآوری شده و ترموود مورد استفاده در صنعت ساختمان و استانداردهای بین‌المللی و تاكید بر اصل رضایت مشتری نیازهای مهندسین و کارفرمایان کشور را مرتفع و در تعاملی پایدار با کارفرمایان ، راه کارهای نوینی را ارائه می نماید، و توانسته است سهم قابل ملاحظه‌ای نسب به سایر همکاران در این گروه كسب نماید و موفق به ارایه خدمات گسترده تر و با كیفیت بالاتر برای کارفرمایان گردید.

تماس با ما