s
 ما به شما دلیل محبوبیت و به صرفه بودن چوب در نما و پارکت را می ‌گوییم
تعداد بازدید: 265تعداد نظرات: 0
1398/10/28 - 13:37

 ما به شما دلیل محبوبیت و به صرفه بودن چوب در نما و پارکت را می ‌گوییم

از آن جا که سده های طولانی است که انسان‌ها از چوب برای تأمین نیازهای گوناگون خود استفاده می‌کنند، روز به روز بر کیفیت آن اضافه شده و آن را به رقیبی برای مصالح دیگر تبدیل کرده است.

 

چوب، در میان سایر مواد و مصالح مورد مصرف بشر دارای امتیازات بسیار فراوانی است. از جمله آن که به نسبت وزنش از سایر مصالح رایج، حتی " فولاد " محکم تر است. از آن‌جا که تبدیل آن به ابعاد، اشکال و طرح های مورد نظر آسان تر است، حرارت را منتقل نمی‌کند، از سایر مصالح به نسبت ارزان‌تر است و ... و در انتها به دلیل پیشرفت‌هایی که در زمینه‌ی مقاوم ساختن چوب در مقابل حریق حاصل شده است، فواید آن افزایش یافته است.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترمووود| چوب ترموو

آیا تمام مزیت ‌های چوب را می‌دانید؟

اگر چوب را پس از بریدن، خوب خشک کنند باعث سبک تر و محکم تر شدن، در نتیجه مقاوم شدن آن در برابر ترک خوردن و پیچیده شدن می‌شود. جالب است بدانید که همان‌طور که از احتراق ناقص چوب، زغال بدست می‌آید، از تقطیر آن به کمک وسایل و ابزار علمی نیز الکل متیلیک، قطران و گاز چوب و ... را استخراج می‌کنند.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموو

لذا سده های طولانی است که انسان‌ها از چوب برای تأمین نیازهای گوناگون خود استفاده می‌کنند و در قرون اخیر، با توجه به اهمیت حیاتی این ماده و از ترس مواجهه با کمبود آن ، انسان ها به فکر مبارزه با آفات چوب و نیز مراقبت ویژه از جنگل ها افتاده اند و در تلاشند که از یک طرف تعداد مصرف کنندگان غیر انسانی چوب را به حد‌اقل برسانند و از سوی دیگر با افزایش طول عمر آن، موجبات بهره دهی بیشتر از آن ماده‌ی حیاتی را مهیا کنند.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترمووود| چوب ترموو

به هر حال، روز به روز بر موارد مصرف چوب و به ویژه بر میزان کاربرد آن در عرصه ی هنر افزوده می شود و انسان‌ها به مراتب و بیش از پیش قدر و منزلت آن را خواهند دانست. بدیهی است که تکامل صنایع چوبی، در اولین درجه به دلیل ارتباط آن با وضع زندگی و سپس میزان پیشرفت‌های صنعتی جوامع و دسترسی آن‌ها به منابع چوب بوده است.

شرکت پارس آرای کوهستان | خرید و فروش چوب ترموود| چوب ترمووود

به هر حال با مروری بر صنعت و هنرهای مرتبط با چوب در کشورهای مختلف جهان، این امر تداعی می‌ شود که چوب از جمله موادی بوده که پیوسته نقش مهم و تعیین کننده‌ای در پیشبرد صنایع و حرفه و هنرهای مختلف داشته است.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود| چوب ترموو

معرفی یک نمونه از پهن برگان به نام سیبا :

CEIBA

Ceiba pentandra

Bombacaceae

درخت : چوب سیبا از درخت ابریشم به دست می آید و این درخت به خاطر کرک‌های ابریشمی که دور دانه های آن وجود دارد، کاپوک نیز نامیده می شود. از لینترها یا کرک‌های در ساخت تشک و عایق استفاده می کنند. سایر درختان ابریشم گونه هایی از Bombax هستند ، برخی از آن‌ها چوبی شبیه سیبا دارند. این درختان که در سرتاسر جنگل‌های آفریقای غربی روییده‌اند، به طور گسترده در نواحی گرمسیری یافت می‌شوند و درختان تنومندی با 60 متر ارتفاع و 2 متر قطر هستند ..

چوب : سیبا دارای چوب کم رنگ و سبک وزنی است که در مقایسه با ابشه سبک تر و از بالزا سنگین تر است ولی فاقد درخشندگی ظاهر این دو چوب است. بهتر است بدانید که به دلیل درشت بافت بودن آن، تمیز کردن و عاری نگه‌ داشتن این درخت از عوامل قارچی بد رنگ کننده، مشکل است.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترمووو|چوب ترموود

ویژگی‌های فنی : علی‌رغم وزن سبکش، کارکردن با آن مشکلاتی دارد. وقتی که به تازگی بریده شده باشد، حاوی مقادیر زیادی رطوبت است که باید سریعاً خشک شود چرا که به آسانی توسط قارچ ها مورد حمله قرار می گیرد. به هر روی به دلیل نرم و سبکی آن خوب و آسان خشک می‌شود. دندانه های اره و کاترهای ماشین آلات باید خیلی تیز باشند تا پرداخت آن به سطح صاف و صیقلی منجر شود. لوله بری چوب روکش هایی با کیفیت بالا تولید می کند. این چوب دوام و استحکام پایینی دارد که ناشی از وزن کم آن است . و اگرچه به راحتی میخ کوبی می شود، ولی قابلیت نگه داشتن میخ ها در آن ضعیف است.

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموو

 کاربردها : چوب سیبا بیشتر برای روکش استفاده می شود، به خصوص به عنوان روکش مغزی (میانی) در تخته چندلایی که روکش های نمایی آن از چوب های دیگری است . همچنین در ساخت تخته ردیفی به کار می رود . وزن کم ، از این چوب ماده مناسب و خوبی برای عایق کاری و پوشش ساخته است . در جایی که استحکام مطرح نباشد ، برای بسته بندی به کار می رود.

گروه مهندسی پارس آرای کوهستان توانسته در حوزه محصولات چوبی از قبیل پارکت و نما و سازه های تمام چوب به عنوان اولین وارد کننده و اجرا کننده این محصولات در کشور فعالیت خود را به ثبت رسانده و با تجربه ای درخشان و داشتن ارتباطی موفق با کارفرمایان و مهندسین مطرح کشور ، فعالیت خود را روز به روز افزایش بخشد.

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموو