s
چگونه می توان دوام ترموود را اندازه گیری نماییم؟
تعداد بازدید: 589تعداد نظرات: 0
1398/04/29 - 10:49

چگونه می توان دوام ترموود را اندازه گیری نماییم؟

همانطور که می دانید چوب ماده ای طبیعی که دارای خواص منحصر به فرد است که امروزه با استفاده از فرآوری های مدرن و جدید امکان بهبود و ارتقا آن ها فراهم گردیده است. چوب به نوبه خود دارای ویژگی های بسیار شگفت آوری است که با استفاده از فرآوری های جدید نه تنها ویژگی های آن تشدید می گردد بلکه برخی از نقاط ضعف آن نیز به طور چشمگیری تنزل می یابد.

بررسی و آزمایش پیرامون دوام چوب اصلاح شده می بایست در محیط باز انجام پذیرد. میزان دوام این گونه ارزیابی می شود که در مدت زمان زیادی با چوب اصلاح نشده مورد آزمایش قرار می گیرد.  

دوام ترموود در برابر قارچ عامل پوسیدگی

چوب اصلاح شده با حرارت مقاومت قابل توجهی در مقابل پوسیدگی دارد. به منظور کاهش پوسیدگی چوب می بایست به طور اساسی همی سلولز (شکرچوب) را تجزیه نماید و رطوبت موجود در چوب را به میزان 50 درصد کاهش داد. اگرچه رطوبت آن از لحاظ هیگروسکوپیکی کاهش یافته است اما جذب آب به صورت مویرگی توسط چوب نیز وجود دارد. بنابراین در شرایطی بسیار نامناسب در مدت زمان بسیار طولانی و یا قرارگیری در مجاورت رطوبت دائمی و در حجم بالا امکان پوسیدگی ترموود نیز وجود خواهد داشت.

چوب ترموود

قابلیت استفاده از ترموود

کاربرد ترموود در موقعیت هایی که می بایست باری با وزن بالا و یا به عنوان سازه ای که باید بار زیادی را حمل نماید زمانی مجاز خواهد بود که مهندسین و متخصصین میزان بار را محاسبه نموده اند تا احتمال آسیب دیدن وجود نداشته باشد. معمولا به واسطه ی فرآوری اصلاح حرارتی چوب تمایل به پوک شدن دارد بنابراین برای تحمل وزن هایی بسیار بالا توصیه می شود موارد لازم بررسی شود.

در برخی از کشورها اثبات قابلیت ترموود در موقعیت ها و مکان های مختلف با استفاده از آزمایش هایی مطابق با از استانداردهای DIN EN 1176 انجام می گیرد. این آزمایشات در مقیاس های بزرگ و کوچک قابل اجرا است.

خرید چوب ترموود

چوب ماده ای نارسانا

از نقاط قوت چوب طبیعی که بسیار با اهمیت است نارسانایی آن است. خاصیت عایقی چوب از موارد بسیار مهم است که به عنوان متریالی مناسب برای ساختمان شناخته شده است. به وسیله ی  حرارت دادن چوب و قرار گیری آن تحت فرآوری اصلاح حرارتی خواص نارسانایی آن نه تنها کاهش بلکه بهبود خواهد یافت.

یکی از مهمترین ویژگی های چوب که استفاده آن در حوزه های مختلف را مقدور می سازد کاربرد در تاسیسات چوبی، دسته ابزار الکتریکی و همچنین خطوط انتقال نیرو است که عایق بودن آن در برابر جریان الکتریسیته کمک بسیار شایانی خواهد نمود. زمانی که چوبی خشک باشد و دارای رطوبتی صفر درصد است در واقع ماده ای کاملا عایق خواهد بود اما اگر رطوبت آن افزایش یابد مقاومت الکتریکی آن به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. با افزایش رطوبت چوب هدایت الکتریکی در آن نیز افزایش می یابد.

خرید چوب ترمو

یکی از بهترین محصولات مجموعه پارس آرای کوهستان ترموود است. این شرکت در خصوص ساخت و ساز مهندسی و اصولی دارای تجارب و دانش فنی بسیار گسترده ای است بنابراین ترموود را به عنوان متریالی بسیار مناسب برای کاربردهای متفاوتی از قبیل نما، پنل های سازه ای، مبلمان فضای بیرون، دکینگ و پارکت و همچنین مبلمان و المان های شهری به مشتریان و صنعت ساختمان کشورمان معرفی نموده است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات هلدینگ پارس ارای کوهستان می توانید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس حاصل نمایید و یا از سایت و صفحه ی اینستاگرام آن بازدید به عمل آورید. غرفه نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان سال 1398 نیز همچون سالهای گذشته میزبان مشتریان، مخاطبان و مهمانان محترم خواهد بود.

خرید و فروش چوب ترموود