s
چگونه مشتریانتان را با نمای چوبی ساختمانتان تحت تاثیر قرار دهید؟
تعداد بازدید: 333تعداد نظرات: 0
1398/10/04 - 09:32

چگونه مشتریانتان را با نمای چوبی ساختمانتان تحت تاثیر قرار دهید؟

اگر ساختمان را حجمی بسته در نظر بگیریم ، سطوحی از بنا که با فضای باز فصل مشترک دارند نما محسوب می‌شوند . بنابراین نما آن بخش از ساختمان است که از فضای عمومی ( خیابان و میدان ) دیده می‌شود . ولی در عین حال بدنه‌ حیاط خانه‌ها نیز جزئی از نمای ساختمان‌ها به حساب می‌آیند .

چگونه مشتریانتان را با نمای چوبی ساختمانتان تحت تاثیر قرار دهید؟

اگر ساختمان را حجمی بسته در نظر بگیریم ، سطوحی از بنا که با فضای باز فصل مشترک دارند نما محسوب می‌شوند. بنابراین نما آن بخش از ساختمان است که از فضای عمومی ( خیابان و میدان ) دیده می‌شود. ولی در عین حال بدنه‌ حیاط خانه‌ها نیز جزئی از نمای ساختمان‌ها به حساب می‌آیند. نما فقط سطح نیست، بلکه متناسب با فرم ساختمان می‌تواند عناصر حجمی کم و بیش برجسته ای را شامل شود.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود

 

نمای ساختمان بخش عمده‌ای از سیمای شهر را تشکیل می‌دهد که باید با توجه به نیاز شهروندان طراحی شود تا هم بتواند انتظارات شهروندان را برآورده کند و هم نقش خود را بعنوان جزئی از یک کل هماهنگ در ایجاد نماهای مطلوب و جذاب ایفا نماید . بدیهی است برای دستیابی به این مقصود، ارائه‌ی معیارها و ضوابط جهت طراحی نمای زیبا و هماهنگ با نیاز شهروندان امری ضروری است چرا که نمای ساختمان‌ها نقشی اساسی در روح و روان شهروندان را دارا می باشد.

انتخاب بهترین مصالح برای نمای چوبی با ما

در استفاده از مصالح می‌بایستد از یک سو نقش تزیینی عناصر و مصالح و از سوی دیگر نقش عملکردی آن‌ها را در نظر بگیریم. دستیابی به استقلال میسر نمی‌شود مگر از طریق به کار بردن مصالح محلی، احترام به داشته های خود، استفاده از تولیدات داخلی، خلاقیت در بکار بردن فرم‌ها و مصالح بومی، احترام به محیط زیست و انطباق با شرایط جغرافیایی و ایجاد نمایی زیبا از اهم تأکیدات است.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترمووود

 

 می‌خواهید نمای ترموود کار کنید اما نمی‌دانید چگونه؟

در این نوع نما دیگر برای اتصال به دیواره اصلی از ملات و یا چسب استفاده نمی‌شود و فقط ترموود‌ها توسط یک سری پیچ و یا اتصالات گالوانیزه و حتی استیل به دیواره اصلی بنا متصل می‌شوند. با توجه به تولید صنعتی مقاطع زیرسازی نما‌های ترموود، اعم از پروفیل‌های چوبی و آهنی و همچنین چوب‌های ترموود استفاده شده در نمای اصلی، قطعاً امکان خطای انسانی در بخش‌های مختلف نصب کاهش یافته و سرعت بسیاری به اجرا خواهد بخشید. لذا در نهایت تأثیر بسزایی بر افزایش کیفیت نمای چوب اجرا شده خواهد گذاشت.

شرکت پارس‌آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترمووود|چوب ترموود

در نماهای سنتی با توجه به متفاوت بودن ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض بخش ملات پشت سنگ یا سرامیک و ... نسبت به خود مصالح بیرونی نما و سفت کاری موجود، می‌بینیم که با گذشت زمانی نه چندان طولانی، سنگ‌ها جدا شده و حتی اسکوپ‌های سیمی نیز از افتادن آن‌ها نمی‌توانند جلوگیری به عمل آورند بر خلاف نمای چوب ترمو شده که به راحتی و با خیال راحت می‌توان آن‌ها را به دیواره اصلی توسط پیچ‌های ضد زنگ نصب نمود .

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترمووود

چوب منتخب خود را بهتر بشناسید

درخت هیکوری گونه ای دیگر از پهن برگان تجاری می باشد 

HICKORY

Carya spp

Juglandaceae

درخت : هیکوری درختی است آمریکایی که در کانادای جنوبی و شرق و جنوب ایالات متحده می روید. هیکوری حقیقی بیشتر توسط چهارگونه کاریا تولید می شود ولی گونه های دیگر، هیکوری پکن را تولید می‌کنند که نسبت به هیکوری واقعی تا اندازه‌ای‌ نا‌مرغوب و در درجه دوم قرار دارد. هیکوری درختی است با اندازه متوسط تا بزرگ که منبع مهم چوب مورد استفاده در آمریکا و سایر نقاط می‌باشد.

چوب: بیرون چوب هیکوری سفیدرنگ و درون چوب، قهوه‌ای مایل به قرمز است. از آنجا که چوب هیکوری بخش روزنه‌ای است‌، دارای بافت درشت بوده و اگر به خوبی رشد کند، راست‌تار خواهد بود . علاوه بر آن این چوب تراکم یادی دارد که گاه حدود 15 درصد سنگین تر از زبان گنجشک می‌باشد ولی به علت بخش روزنه‌ای بودن چوب، چگالی آن تحت تأثیر پهنای دوایر سالیانه‌اش است‌. به عنوان یک اصل، سخت ترین نوع هیکوری کمتر از 16 حلقه رویشی در 25 میلیمتر رویش شعاعی دارد.

ویژگیهای فنی: تقریباً بیشترین اهمیت هیکوری در ترکیب استثنائی خصوصیات استحکامی بالای آن نهفته است. هیکوری سفت و سخت بوده و مخصوصاً در برابر ضربه توان تحمل دارد و در این زمینه حتی از زبان گنجشک هم قوی‌تر است . به آرامی و با هم‌کشیدگی زیاد خشک می‌شود و در هنگام اره کردن، به علت وزن زیادش تا حدی برای ابزار برش مشکل ایجاد می‌کند.

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترمو|چوب ترمووود

 کاربردها: هیکوری در موردی که سختی و دوام مورد نیاز باشد به عنوان مثال؛ در دسته‌ی چکش، تبر، دسته کلنگ، تراورس‌های نقاط تغییر خط راه آهن و ... استفاده می‌شود. در کل چوب سفید آن برای مصرف ترجیح دارد ولی درون چوب که قرمز است هم، به همان اندازه قابل استفاده است. مهم این است که از بکارگیری چوب‌هایی با تارهای موجدار یا کج‌تار اجتناب شود. چوب‌های نا‌مرغوب‌تر برای اهداف ساختمانی که سختی کمتری می‌طلبد مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیکوری برای دودی کردن غذا، چوب بسیار مناسبی است.

شرکت پارس آرای کوهستان به پشتوانه مدیران و متخصصین خود در صنعت چوب  و  همکاری تنگاتنگ خود را با کمپانی های خارجی در زمینه های واردات و فروش  و اجرای انواع پارکت ، نما و سازه های تمام چوب فعالیت می کند و می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از محصولات شرکت پارس آرای کوهستان با کارشناسان فروش  ( شماره 71162-021 ) و وب سایت شرکت دیدن فرماید.

شرکت پارس آرای کوهستان |خرید و فروش چوب ترمووود |خرید چوب ترمو