s
چگونه برای اولین بار بهترین پارکت را انتخاب کنیم ؟
تعداد بازدید: 626تعداد نظرات: 0
1398/07/03 - 15:47

چگونه برای اولین بار بهترین پارکت را انتخاب کنیم ؟

گفتیم از چوب می توان در بخش های مختلف ساختمان استفاده نمود و چوبی که در کف محیط داخلی ساختمان از آن استفاده می شود پارکت چوبی می گویند. قدمت پارکت چوبی به دهه ۱۶۰۰ و می توان گفت یکی از اولین ساختمانهایی که در آن پارکت استفاده شد، ساختمان ورسای در کشور فرانسه می باشد که توسط لویی شانزدهم در قرن هفدهم مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی ازکهن ترین و اولین مصالح که بشر در ساختمان سازی برای خود از آن استفاده می نمود چوب بوده است، که تجدیدپذیر بوده و در محیط اطراف زنگی خود به راحتی در دسترس بوده است. چوب به دلیل بافت و نقش نگار و کارایی راحت آن نسبت به دیگر مصالح ساختمانی بیشتر مورد استفاده قرا می گیرد .می توان از این مصالح در ساخت وسایل تزئینی و سازه، در و پنجره و کف و سقف استفاده کرد، البته قابل ذکر است که هر بخش چوب و نصاب ولاک مخصوص به خود را نیاز دارد تا بتوان از این مصالح در ساختمان خود استفاده بهینه نمود.

 خرید پارکت چوبی پارکت چوبی

ما به شما قول می دهیم که پارکت زیبایی را به خانه شما می آورد

ریشه واژه پارکت به کشور فرانسه باز می گردد. پارکت چوبی را می توان درکنار سرامیک و سنگ یکی از مهمترین مصالح اجرای کف استفاده کرد. پارکت های چوبی را می توان یا به صورت چسبی و یا فومی نصب کرد، فومی که در پارکت چوبی مورد استفاده قرار می گیرد به ضخامت حداقل ۲ میلیمتر از مواد نفتی که عایق صدا و برودت نیز می باشد. فوم پارکت را می توان به صورت رول های متفاوت تهیه نمود. نصب پارکت چوبی آسان، و از لحاظ زمان نصب و هزینه به صرفه تر نسبت به دیگر مصالح می باشد. پس از اجرای یک بستر تراز که می تواند از نوع سیمان صیقلی و یا موزاییک باشد فوم پارکت چوبی را روی این بستر باز کرده و الوار پارکت چوبی را یکی پس از دیگری در محل نصب جانمایی می نمایند.

روش نصب پارکت چوبی به روش چسبی که از لحاظ فنی و مقاومت بهتر از پارکت فومی می باشد و پس از نصب دیگر پارکت های شما صدا و لق نمی شوند و به بستر زیرین فیکس می شوند. چسب توسط کاردک و یا شانه مخصوص بر روی بستر که نباید سیقلی باشد پخش می شود و پارکت چوبی روی آن نصب می شود. پس از پایان کار و گذشت مدت زمان اندک می توان روی پارکت های چوبی را به وسیله دستگاههای ساب و لاک زد که زیبایی پارکت چوبی شمار را چندین برابر می کند و یکی از مزیت های پارکت چوبی نسبت به پارکت های لمینیت می باشد ، شما می توانید پس ازچند سال از نصب پارکت چوب این کار ساب را انجام دهید و پارکت خود را دوباره زنده نماید و از زیبایی آن در محل اقامت خود نهایت لذت را ببرید.

درباره گونه ای از پهن برگان – آفزلیا / آپا / دوسیه چه می دانید؟

AFZELIA/APA/DOUSSIE

.Afzelia spp

Leguminaceae_Caesalpinaceae

درخت : آفزلیا، آپا یا دوسیه، در مناطق گرمسیری آفریقا، از سیرالئون در غرب و سودان در شرق تا رودزیا و موزامبیک در جنوب یافت می شود. از ٥ گونه بدست می آید که نوع تجارتی آن بوده و از کشورهای کامرون و نیجریه به دست A.bipindensis و A.pachyloba عمدتا گونه می آیند. این درختان تا ٣٠ متر ارتفاع دارند و گرده بینه هایی با قطر۱ متر یا بیشتر تولید می کنند.   

چوب : با داشتن چوبی به رنگ قرمز ماهاگونی پررنگ و نسبتا درشت بافت چوب متمایز می باشد.بهترین چوب راست تار هستند ولی گاهی تارها نامنظم اند. رسوبات یا خالهای زرد یا سفید رنگ معمولا از خصوصیات آن است که در شرایط مرطوب موجب لکه دار شدن چوب می شود. چوب متراکمی است و گاه ٪۱۰-۱٥ سنگین تر از چوب بلوط می باشد.

 ویژگیهای فنی : آفزلیا چوبی است با استحکام بالا و بادوام و با ثبات می باشد. به آرامی خشک می شود ولی خیلی کم همکشیدگی پیدا می کند. به محض خشک شدن حتی از چوب ساج هم با ثبات تر است و در کل از بلوط محکم تر می باشد ولی کار کردن با آن مشکل تر است. اگر حاوی رسوبات گچی باشد، باعث کندی ابزار برش می شود. فوق العاده مقاوم در برابر حمله قارچها بوده و نوعی مقاومت طبیعی در برابر موریانه ها دارد.                                                                 

کاربرد : چوبی درجه یک است که در نجاری ها، جایی که ترکیبی از ظاهر متمایز و قابلیت نگهداری آسان مورد نیاز باشد، به کار می رود. برای مثال در قاب پنجره ها، درها ، چارچوب درها و همچنین در ساختمانهای لوکس، ساخت نیمکت، رویه پیشخوان و نیز کفپوشهای با کیفیت عالی می تواند استفاده شود که هم در خانه و هم مکانهای عمومی کاربرد دارند. آفزلیا به خاطر مقاومتی که در برابر اسید دارد ، در خور توجه است و در صنایع شیمیایی به عنوان خمره و صافی فشاری به کار می رود.

شرکت پارس آرای کوهستان را می توانید به عنوان یکی از اولین و فعال ترین برند در زمینه واردات، فروش، نصب و خدمات پس از فروش فرآورده های چوبی به خصوص  پارکت های تمام چوب که از بهترین کمپانی های کشور آلمان و سوئیس تهیه می نماید، را در الویت قرار داده و جهت خرید و استعلام قیمت از کارشناسان فروش این شرکت اطلاعات کافی را دریافت نمود.

خرید پارکت چوبی