s
چوب یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی تمدن انسانی
تعداد بازدید: 300تعداد نظرات: 0
1398/10/19 - 09:11

چوب یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی تمدن انسانی

چوب و فرآورده های مرکب آن از دیر باز اهمیت اقتصادی بسیاری در کشورهای در حال توسعه و صنعتی داشته و یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی تمدن انسانی به شمار می‌رود .

چوب یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی تمدن انسانی

چوب و فرآورده های مرکب آن، از دیر باز اهمیت اقتصادی بسیاری در کشورهای در حال توسعه و صنعتی داشته و یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی تمدن انسانی به شمار می‌رود .

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموود

امروزه، علی رغم پیدایش مواد مصنوعی مختلف، چوب همچنان اهمیت خود را به عنوان یک ماده خام حفظ کرده است. مصارف سنتی چوب مانند خانه‌سازی در گذر زمان تقریباً بدون تغییر باقی مانده، اما پیشرفت های فنی و تقاضا برای تولید انبوه، به ابداع روش‌های نوینی در زمینه صنعت چوب منجر شده است. ظهور ماشین آلاتی که قادرند به مقدار فراوان فرآورده‌های چوبی مانند چوب های فرآوری شده یا ترموود ، تخته خرده تخته چندلایه، و تخته فیبر و ... تولید کنند، در برابر طراحان و مهندسان افق گسترده‌ای را به منظور ایده‌ها و فنون جدید گشوده است.

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموود

چوب این نیاز همیشگی ما

چوب ماده‌ای لینگوسلولزی است که از ساقه، شاخه و ریشه گیاهان چوبی به دست می‌آید و از سلول‌های عمدتاً دوکی شکل و تو خالی تشکیل شده است که به موازات یکدیگر و در راستای طول درخت قرار دارند .

به طور کلی چوب‌های مورد مصرف در صنایع چوب به دو دسته پهن‌برگان یا سخت‌چوب‌ها و سوزنی‌برگان یا نرم‌چوب‌ها تقسیم می‌شوند.

 

 شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموود

از آنجایی که اکثر چوب های پهن برگ نسبت به سوزنی برگان دارای سختی و جرم مخصوص بیشتری هستند، اصطلاح سخت‌چوب به آن‌ها اطلاق می‌شود و در مقابل به سوزنی‌برگان، نرم‌چوب گفته می‌شود، زیرا جرم مخصوص و سختی کمتری نسبت به پهن‌برگان دارند.

با وجود آن‌که چوب انواع متعددی دارد، ولی به علت کم بودن تعداد و جنس نامناسب بعضی از گونه‌ها، فقط می توان تعدادی از هزاران نوع چوب را در ساخت سازه‌های چوبی مورد استفاده قرار داد .  

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترمو

شاید یکی از مهم‌ترین تزئینات داخلی یک ساختمان، نمای کف، سقف و پوشش دیوارهای آن باشد. به غیر از چوب‌های فرآوری شده از سایر مصالح موجود در بازار نیز می‌توان برای ساخت و نصب آن‌ها استفاده کرد ولی استفاده از ترموود در ساخت آنها علاوه برایجاد محیطی زیبا و گرم، در تبادلات گرمایی و سرمایی و رطوبتی خانه نیز به دلیل ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی چوب تأثیر بهینه‌ای دارد .

 

گونه‌ای از پهن برگان تجاری به نام بلوط ابریشمی / کاردولیا :

SILKY- OAK

Cardwellia sublimes

Protacae

درخت : درخت بلوط ابریشمی نام درختی استرالیایی است با اشعه‌های بزرگ که ظاهری شبیه به بلوط واقعی دارد و منشاء آن به درخت Grevillea robusta  از کوئیزلند جنوبی و نیوساوت ولز برمی‌گردد . ولی هنگامی که درخت Grevillea  از بین رفت، نامش برای Cardwellia sublimis  از کوئیزلند شمالی به کار برده شد.

 این دو درخت از نظر ظاهری شبیه هم‌اند و هر دو درختان بزرگی با ارتفاع 30 متر یا بیشتر هستند. در خارج از استرالیا Grevillea به عنوان درختی سایه گستر عمدتاً در کشتزارهای قهوه و چای کاشته می‌شده است منابع تجارتی از آفریقای شرقی به دست می آیند .

شرکت پارس آرای کوهستان| خرید و فروش چوب ترموود

چوب : بلوط ابریشمی از لحاظ داشتن پر مگس‌های نقره‌ای که در برش شعاعی قابل مشاهده‌اند، به بلوط واقعی شباهت دارد و رنگ قهوه‌ای مایل به صورتی، آن را به چوب بلوط قرمز شبیه ساخته است. چوب درختان دست کاشت کم رنگ است. مانند بلوط، نسبتاً درشت بافت است ولی تنها دو سوم وزن بلوط را دارد.

ویژگیهای فنی : این چوب باید با دقت خشک شود، ولی به محض خشک شدن به آسانی اره شده و به خوبی می‌توان با آن کارکرد تا پرداخت خوبی حاصل شود . چوب بدون شکاف برداشتن میخ می‌خورد و میخ و پیچ را به خوبی در خود نگه می‌دارد. همچنین برای تهیه روکش لوله بری و تراش بری می‌گردد . به خاطر وزنش، محکم و سخت است ولی نمی‌تواند با استحکام و دوامی که بلوط واقعی در فضای آزاد دارد، برابر کند . همچنین برای خم کردن با بخار و کار با آن چوب بسیار خوبی است .

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود

 کاربردها : بلوط ابریشمی چوبی زینتی است. در استرالیا و در نواحی رویش برای مبلمان و پانل سازی و اهداف کلی ساختمانی به کار می‌رود. همچنین برای ساخت کفپوش، درشکه و برای تخته های خمیده بشکه های چوبی کاربرد دارد. در خارج از استرالیا عمدتاً به صورت روکش دیده می‌شود .

سپاس فراوان از حسن انتخاب شما کارفرمایان و مهندسین گرانقدر، شرکت پارس آرای کوهستان همواره مفتخر است با ارتقاء تنوع در واردات ترموود و پارکت‌های تمام چوب در طرح و ابعاد مختلف به مدد الهی گامی مقاوم و بزرگتر برای شما کارفرمایان و مهندسین برداشته باشد و کارشناسان فروش شرکت پارس آرای کوهستان سعی بر آن دارند که بتواند بهترین خدمات و محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب به شما همکاران محترم ارائه نمایند.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود