s
چوب پارکت را می شناسید؟
تعداد بازدید: 583تعداد نظرات: 0
1397/10/12 - 10:31

چوب پارکت را می شناسید؟

چوب درخت oak یا بلوط یکی از مناسب ترین گونه هایی است که برای کاربرد در پارکت مورد استفاده قرار می گیرد. از چوب بلوط نه تنها در پارکت بلکه در مبلمان نیز استفاده می شود.شرکت پارس آرای کوهستان یکی از عرضه کنندگان مطرح در زمینه پارکت چوبی می باشد که با تنوع بالای پارکت توانسته است همواره رضایت مشتریان محترم را جلب نماید.

چوب درختان پاین و بلوط دو گونه ی متفاوت می باشند که هر دو در صنایع ساختمانی و دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند. رایج ترین کاربرد چوب بلوط استفاده در پارکت است که دارای تنوع بسیار زیادی می باشد. دو گونه ی چوب بلوط و پاین دارای تشابه بسیار جزئی می باشد که می توان به سادگی چوب پاین و چوب بلوط را از یکدیگر تمیز داد. اولین و مهمترین تفاوت در گونه ی آن می باشد که چوب بلوط از درختان پهن برگ اما چوب پاین از درختان سوزنی برگ است. شایان ذکر است این بدین معناست که بلوط چوبی سنگین تر و در مقابل فرسودگی و سایش مقاوم تر می باشد. از طرف دیگر پاین چوبی نسبتا سنگین می باشد اما از بلوط سبک تر است. با این وجود چوب پاین دارای سختی بسیار عالی است که در مقابل ضربه دارای مقاومت بسیار بالایی است.

پارکت چوبی و چوب بلوط

چوب درخت بلوط که برای پارکت استفاده فراوانی از آن می شود بسیار آهسته رشد می نماید اما رشد درخت کاج یا پاین سریع تر می باشد به طوری که این خصیصه تاثیر بسیاری در هزینه و قیمت تمام شده این دو نوع چوب خواهد داشت. چوب درخت بلوط دارای قیمت بالاتری در مقایسه با کاج است و اگر بخواهیم دلیل قیمت بالاتر این گونه را مورد بررسی قرار دهیم این گونه باید بگوییم که به دلیل اینکه درخت بلوط یا oak با سرعت کمتری رشد می کند نیازمند نگهداری و رسیدگی و یقینا صرف زمان بیشتری برای رشد و نمو خواهد بود. سرمایه گذاری و فراهم نمودن شرایط مساعد برای رشد مناسب درخت بلوط بسیار بیشتر از درخت پاین است. از طرفی به دلیل اینکه درختان سوزنی برگ رشد سریع تری دارند زمان و مراقبت کمتری برای رشد و نمو آنها نیاز است به همین دلیل پرورش دهندگان این گونه از درختان قادر خواهند بود با قیمت کمتری آن ها به فروش برسانند.

بلوط یا oak دارای رنگ متمایل به قرمز می باشد. در واقع این گونه از چوب تیره تر از پاین می باشد. چوب کاج دارای رنگی روشن تر از بلوط است. چوب بلوط یا oak دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ می باشد که برای کاربرد پارکت بسیار مناسب و جذاب است. به دلیل استقامت و دوام بسیار بالای چوب بلوط از این گونه در مبلمان نیز علاوه بر پارکت استفاده می گردد. رنگ جذاب این چوب دست طراحان را باز نگاه می دارد تا با طراحی های متفاوت محصولات جذاب بسیار زیادی را خلق نمایند. به دلیل دوام و عدم فرسودگی این گونه می توان به جرات گفت یکی از مناسب ترین گونه ها برای کاربرد در پارکت و کفپوش خواهد بود. از دیگر کاربردهای این چوب در ساختار کشتی می باشد.

پارکت یکی از کاربردهای چوب پاین

از چوب پاین در کاربردهای مختلفی استفاده می گردد که یکی از کاربردهای آن مبلمان است. از چوب پاین برای ساخت صندلی های مدرن استفاده می گردد که دارای زیبایی بسیار جذابی خواهد بود. امروزه کاربردهایی از قبیل میز، تخت، راکینگ چیر و کابینت از چوب پاین استفاده می گردد که دارای طرفداران بسیار زیادی می باشد.     

افزون بر مواردد مذکور از چوب پاین در کاربردهای دیگری نیز استفاده می شود. این چوب را در کوره های مخصوص با فرآوری ترموود مورد حرارت بسیار بالا قرار می دهند و چوب خاص چوب ترمو نامیده می شود که دارای مقاومت، دوام، استحکام بی نظیری می گردد. از این چوب در فضای خارجی در معرض هوای آزاد و باد و باران استفاده می گردد. ترموود در مقابل اشعه ی UV خورشید و همچنین حمله ی انواع حشرات مقاوم می باشد و دارای عمر یبالغ بر 50 سال خواهد بود.

پارکت پارس آرای کوهستان

پارس آرای کوهستان تامین کننده ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان دارای تجربه ای بالغ بر 15 سال در زمنیه ی ساخت و ساز با برخورداری از نمایندگی های باورک سوئیس و بوئن آلمان یکی از معتبرترین عرضه کننده های چوب مرغوب در ایران می باشد. همکاری این مجموعه با آرشیتکت های معتبر و شناخته شده و اجرای هزاران پروژه در زمینه های مختلف از قبیل نما، پارکت، سونا، مبلمان و المان های شهری و خانه های تمام چوب مفتخر به فعالیت صادقانه و ارائه خدمات به مشتریان محترم بوده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این مجموعه که آنرا از دیگر رقبا متمایز نموده است ارائه خدمات پس از فروش و اجرا و نصب پارکت است که توسط تیم مجرب و متخصص پارس آرای کوهستان انجام می گیرد.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ی فعالیت این مجموعه و آشنایی بیشتر با محصولات از بخش های مختلف و متنوع وبسایت و صفحه اینستاگرام به آدرس https://www.instagram.com/parsaraykoohestan/ بازدید به عمل آورید. کارشناسان فروش مجموعه همواره پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.