s
چوب نما در اکثریت ساختمان های تهران
تعداد بازدید: 814تعداد نظرات: 0
1397/10/17 - 10:18

چوب نما در اکثریت ساختمان های تهران

چوب نما امروزه برای مقاوم سازی و زیباسازی پوشش نهایی ساختمان ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. مزایا و فواید چوب سازندگان را ترغیب نموده است از این متریال طبیعی منحصر به فرد در ساخت و ساز استفاده نمایند.

شرکت پارس آرای کوهستان با توجه به تجربه و دانش فنی در زمینه ی ساخت و ساز و چوب های تخصصی صنعت ساختمان و اجرای هزاران پروژه در زمنیه چوب نما توانسته است در صدر و فراتر از مابقی رقبا قرار گیرد. یکی از پروژه های چوب نمای این مجموعه ساختمانی واقع در خیابان دروس است که کارفرمای آن مهندس شکاریان و آرشیتکت آن مهندس افشین حجت است. نوع چوب به کار رفته برای نمای این ساختمان ترمو پاین بدون گره 138*20 میلی متر می باشد. متراژ چوب به کار رفته 100 مترمربع است که زیبایی خاصی را به ساختمان و محیط بخشیده است. نما و تراس های این ساختمان با گلدان های چوبی که با استفاده از چوب ترمو پاین ساخته شده مزین گردیده است که دارای زیبایی و دوام فوق العاده بالایی می باشد. علاوه بر چوب نما از ترمو پاین بدون گره با ابعاد 115*20 میلی متر در رووف گاردن مورد استفاده قرار گرفته است. 

چوب نما در ساختمان

امروزه به دلیل اثبات ویژگی ها و مزایای بی شمار مواد طبیعی در زندگی انسان و فواید بی شمار آن استفاده از چوب طبیعی در صنعت ساختمان به طور گسترده ای رواج یافته است. کاربرد چوب نما در ساختمان دارای ویژگی های بسیار جالبی می باشد به طوری که یکی از متریال های مورد علاقه ی آرشیتکت ها و سازندگان می باشد. چوب ترمو برای کاربرد نما دارای دوام بسیار بالایی می باشد که در حدود 50 سال تخمین زده شده است.

ترموپاین برای استفاده در نمای ساختمان زیبایی فراوانی را به ساختمان می بخشد. این چوب را معمولا با استفاده از زیر سری نصب می نمایند و نصب آن توسط متخصصین با تجربه می بایست انجام پذیرد. رنگ مورد استفاده نیز مطابق با سلیقه ی مشتریان بر روی چوب زده می شود که برخی علاقه به رنگ های روشن تر و برخی رنگ های تیره تر را مورد استفاده قرار می دهند. توصیه می شود برای محافظت چوب نما از اشعه ی UV خورشید و باد و باران، از رنگ و یا پوشش محافظتی استفاده گردد. برخی از افراد ترجیح می دهند چوب را بدون هیچ گونه لایه محافظتی مورد استفاده قرار دهند که اگر این گونه اجرا گردد رنگ آن به طوسی نقره ای تغییر رنگ خواهد یافت. اما توصیه می شود که برای چوب نما از پوشش محافظتی مناسب استفاده گردد زیرا طول عمر چوب به طور چشمگیری با استفاده از لایه محافظتی افزایش می یابد.

چوب نما در ساختمان های لوکس

گونه هایی که به عنوان چوب نما می توان مورد استفاده قرار داد دارای طیف گسترده ای است که پارس آرای کوهستان چوب ایپه، آکویا و ترموود را به مشتریان خود پیشنهاد می دهد. چوب آکویا از گونه ی رادیاتا پاین است که با استفاده از فرآوری استیلیشن به گونه ای مقاوم می گردد که عمری بالغ بر 100 سال خواهد داشت. چوب آکویا برای نما بسیار مناسب است زیرا به دلیل فرآوری خاص خود به گونه ای مقاوم می گردد که صد در صد ضد آب می شود. از چوب آکویا می توان در زمنیه هایی از قبیل سدسازی نیز استفاده نمود زیرا دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر آب خواهد داشت. کاربردهای چوب آکویا برای در، پنجره، پنل های سازه ای، دکینگ، نما مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت پارس آرای کوهستان به طور تخصصی دارای تجربه ومهارت در زمنیه ی نما، پارکت، دکینگ، خانه های تمام چوب و پنل های سازه ای دارای فعالیت گسترده ای می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمنیه ی محصولات مجموعه از بخش های مختلف وبسایت و صفحات اینستاگرام این مجموعه بازدید به عمل آورید. پارس آرای کوهستان میزبان علاقه مندان به چوب طبیعی در نمایشگاه های صنعت ساخمان است که یکی از بزرگترین آنها نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران در مکان همیشگی خود می باشد.