s
چوب ترمو، چوبی مقاوم برای نمای ساختمان
تعداد بازدید: 904تعداد نظرات: 0
1397/03/05 - 16:04

چوب ترمو، چوبی مقاوم برای نمای ساختمان

چوب ترمو یکی از مناسب ترین متریال های ساختمانی برای استفاده در کاربردهای متفاوت می باشد که یکی از آنها کاربرد در نمای ساختمان می باشد. پارس آرای کوهستان از تامین کننده های برتر چوب های تخصصی صنعت چوب می باشند که تامین کننده و مجری هزاران پروژه بزرگ در تهران و شهرستان ها بوده است.

چوب ترمو یا ترموود (چوب اصلاح شده با حرارت) از متریالی بسیار بی نظیر در زمینه ی چوب های تخصصی ساختمان می باشد که امروزه نقش بسیار با اهمیتی در نمای ساختمان و دیگر بخش ها ایفا می نماید. یکی از پر طرفدارترین کاربردهای چوی ترمو استفاده در نمای ساختمان می باشد زیرا استفاده از این متریال در نما دارای مزیت های بی شماری می باشد. زیبایی و جذابیتی که چوب ترمو به ساختمان می بخشد را با هیچ متریال دیگری نمی توان مقایسه نمود. چوب طبیعی دارای خاصیت عایقی بسیار مناسبی می باشد اما چوب ترمو با توجه به اصلاح حرارتی که روی آن انجام می گیرد خاصیت عایقی آن بیش از بیش افزایش می یابد و برای نمای ساختمان به طور ویژه ای مناسب می گردد. عایق بودن نما کمک شایانی به تعدیل دما در داخل ساختمان خواهد نمود و به عبارتی دیگر در زمستان اجازه ی ورود هوای سرد را نمی دهد و در تابستان حرارت بالا را کاهش می دهد. دوام و ماندگاری این متریال یکی از ویژگی های برتر آن می باشد که آن را از دیگر متریال متمایز نموده است. قابلیت تعمیر و ترمیم چوب خاصیتی منحصر به فرد می باشد که منجر به استفاده از آن برای سالهای طولانی شده است. از ویژگی های دیگر این چوب مقاومت در برابر حمله ی حشرات می باشد و در آخر ثبات ابعادی خارق العاده این متریال می باشد که آن را مبدل به متریالی مرغوب و مناسب برای نمای خارجی ساختمان نموده است. چوب ترمو به دلیل مقاومت بالا و زیبایی منحصر به فرد، از جمله مصالحی است که در ساختمان سازی بسیار پرطرفدار و محبوب گشته است. چوب های ترمو انواع مختلفی دارند که از نظر مقاومت، زیبایی و کیفیت در دسته های گوناگون قرار می گیرند.

 

چوب ترموی پارس آرای کوهستان

شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده ی مرغوب ترین چوب های فرآوری شده در ایران، دارای سابقه ی طولانی در ارائه ی چوب های تخصصی ساختمان و خدمات صادقانه به مشتریان خود بوده است. این مجموعه دارای پروژه های بی شماری در زمینه های مختلف از قبیل نمای ساختمان، دکینگ، پارکت چوبی، سونا و خانه های تمام چوبی و مبلمان و المان های شهری می باشد. 

پروژه ی تایمز در سوهانک

یکی از پروژه های این مجموعه ساختمان تایمز واقع در منطقه ی سوهانک می باشد که از چوب ترمو در نمای آن استفاده شده است. آرشیتکت این پروژه مهندسین مشاور شار می باشد که شرکت پارس آرای کوهستان به عنوان تامین کننده ی چوب نمای این ساختمان و همچنین نصب و اجرای این طرح را عهده دار بوده است.  چوب به کار رفته در این ساختمان ترموپاین 140*20 میلی متر محصول برند Thermory می باشد که در متراژ 1300 متر مربع به کار رفته است. همچنین از چوب اسپروس به ابعاد 96*12.5 میلی متر محصول برند Mocopinus در متراژ 1113 متر مربع به کار رفته است که یکی از پروژه های بزرگ چوب در ایران می باشد که توسط شرکت پارس آرای کوهستان طراحی و اجرا گردیده است. این مجموعه دارای نمایندگی چندین برند بسیار معتبر می باشد بنابراین دارای چوب هایی با گونه های متفاوت و ابعاد مختلف می باشد که توانسته است تقاضای تمامی بخش های مختلف این ساختمان را تامین نماید. مدت زمان اجرای این پروژه با توجه به وسعت متراژ، 90 روز کاری بوده است. برای نصب چوب ترمو به زیرسری نمای این پروژه از پیچ های 50*6 میلی متر استفاده شده است. رنگ استفاده شده در این پروژه از نوع لاک گردو می باشد که در سه نوبت اجرا شده است. میخواهید درباره پروژه تایمز بیشتر بدانید؟

برای بازدید از چوب های این مجموعه می توانید از شورووم واقع در دفتر مرکزی این مجموعه بازدید به عمل آورید و با دنیای چوب پارس آرای کوهستان آشنا شوید. برای آشنایی گونه ها و محصولات متنوع از بخش های مختلف سایت بازدید به عمل آورید همچنین با مراجعه به صفحه ی اینستاگرام با پروژه های این مجموعه بیشتر آشنا شوید.