s
چوب ترمو، مقاوم ترین چوب در ساختمان سازی!
تعداد بازدید: 1120تعداد نظرات: 0
1397/01/18 - 15:04

چوب ترمو، مقاوم ترین چوب در ساختمان سازی!

چوب ترمو یک متریال مدرن، زیبا و مقاوم می باشد که با توجه به تنوع بالا در ابعاد و گونه های درختان مختلف امکان استفاده در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان را دارا می باشد مهم ترین ویژگی این چوب، طراحی و فرم خاص آن با هر سبک و سلیقه ای است همچنین می توان ساختمان هایی را که با متریال هایی نظیر آجر، سنگ و ... پوشیده شده اند را با چوب ترمو تلفیق نمود و به نمایی خاص دست یافت به طوری که نظر هر بیننده ای را به خود جلب نماید.

باتوجه به اینکه پیشینه ذهنی جالبی در رابطه با چوب در تصور مردم وجود نداشت و همچنین آرشیتکت ها و مهندسین به این متریال که امروزه یکی از محبوب ترین هاست، اعتماد نداشتند بنابراین در طراحی های خود از آن استفاده نمی کردند اما با گذشت زمان و باتوجه به پیشرفت علم مهندسی و نیاز بازار چوب جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داد. از این رو با توجه به دانش فنی مجموعه ی ما قصد داریم  در طراحی نما اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم لازم به ذکر است که طراحی نما یکی از موارد استفاده چوب می باشد. ابتکار عمل در این زمینه را به سایر بخش های ساختمان و محوطه سازی داده است. در اینجا به بررسی مشخصات فنی چوب هایی که در طراحی نمای ساختمان مقاوم می باشند می پردازیم.

بررسی چوب ترمو در طراحی نما

چوب هایی که به طور تخصصی در طراحی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند به دلیل کاربردشان در سطح خارجی نما باید مقاوم باشند تا در برابر شرایط مختلف جوی و نور مستقیم خورشید دوام بیاورند. امروزه چوب ها با جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا مقاوم سازی می شوند که چوب حاصل از این فرآیند را چوب ترمو نامیده اند در این فرآیند عملیاتی که بر روی چوب انجام می شود صمغ و رطوبت موجود در چوب بر اثر مجاورت با حرارت بالا از بین می رود و همین اتفاق منجر به ایجاد مقاومت بالای چوب در برابر عوامل مختلف می شود معمولا ترمووود را که اکثرا از چوب درختان کاج هستند رنگ آمیزی می کنند تا در برابر اشعه UV آفتاب ماندگاری و استحکام خود را حفظ نماید.

یکی از بارزترین عواملی که باعث محبوبیت چوب ترمو در طراحی نمای ساختمان شده است، جلوه ای است که این چوب به نمای خارجی ساختمان می دهد. هماهنگی ترموود با دیگر متریال ها در طراحی نما از مشخصه های اصلی طراحی می باشد یکی از وظایف اصلی طراحان نما ایجاد همین هماهنگی بصری در طراحی است. چوب در طراحی مدرن کاربرد بیشتری دارد نماهای مدرن به نماهایی گفته می شود که از ترکیب چند متریال طراحی و اجرا می شوند شما می توانید اشکال هندسی مختلف را به وسیله چوب ترمو اجرا نمایید این چوب به دلیل منعطف بودن می تواند به صورت منحنی هم در نما کار شود استفاده از این چوب با توجه به خلاقیت طراحان، تنوع در رنگ، گونه های مختلف آن و عدم خمیدگی یا خوردگی می تواند نمای خارجی ساختمان را تبدیل به نمایی منحصر به فرد نماید.

چوب ترمو و اثربخشی آن در منظر شهری

خطوط موازی عمودی و افقی چوب ترمو اشکال ویژه ای را در اختیار طراحان خوش ذوق ایرانی قرار می دهد بطوری که از این فرصت می توان در تلفیق معماری سنتی یا المانهای کلاسیک ایرانی با مدرنترین طراحی های روز دنیا استفاده نمود.

نما معرف ساختمان و ویترینی از معماری خانه می باشد که امروزه با به کارگیری نامناسب مواد و مصالح در نمای ساختمان ها چهره شهر را به یکنواختی و سردی کشیده است اتفاق خوب در این بین ورود چوب به متریال های ساختمانی می باشد که با توجه به بازگشت آن به چرخه محیط طبیعی حس زیبایی شناسی و آرامش را به شهر باز گردانده است. استفاده از چوب ترمو در نمای خارجی ساختمان ها علاوه بر زیبایی منظرشهری، کاربردهای عملی بسیاری را دارا می باشد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشت استفاده از مصالحی است که در کنار یکدیگر به صورت ترکیبی از زیبایی و دوام کافی در نمای خارجی برخوردار باشند ترموود در نمای ساختمان ها کاربرد بالایی دارد که با توجه به عملیاتی که بر روی آن انجام می شود از مقاومت بالایی برخوردار است.

شرکت پارس آرای کوهستان در جهت تکمیل فرآیند خدمات رسانی مطلوب به مشتریان همچنین ارائه خدمات نصب و اجرای چوب ترمو در سراسر ایران همواره سعی نموده تا با ارائه محصولات با کیفیت و مرغوب حامی خوبی در این عرصه باشد همچنین با ارائه خدمات پس از فروش برای جلب رضایت هر چه بیشتر مشتریان عزیز تلاش نماید شما عزیزان می توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با محصولات و گروه پارس آرای کوهستان با شماره های دفتر مرکزی 7-22631405-021 این شرکت ارتباط برقرار نمایید.