s
چرا در سالهای اخیر چوب ترمو طرفداران بسیاری پیدا کرده است؟
تعداد بازدید: 610تعداد نظرات: 0
1397/02/22 - 15:09

چرا در سالهای اخیر چوب ترمو طرفداران بسیاری پیدا کرده است؟

چوب ترمو دارای ویژگی های منحصر به فردی از قبیل دوام بالا، ثبات ابعادی، مقاومت در برابر حمله ی حشرات، قارچ و کپک، رنگ زیبا و بویی مطبوع می باشد. برند Thermory که در ایران پارس آرای کوهستان نمایندگی آن را عهده دار می باشد از تولیدکننده های استونی چوب ترمو می باشد و به دلیل کیفیت بی نظیر از دیگر رقبا متمایز گشته است.

چوب ترمو دارای ویژگی های بسیار متعدد و متفاوتی می باشد به طوریکه طرفداران بیشماری در سرتاسر دنیا پیدا کرده است. چوب در اثر قرارگیری در معرض حرارت بالا خواص آن به طور چشمگیری ارتقا می یابد و در واقع اصلاح می گردد. مزایا و فواید این چوب بیشمار است در این مقاله قصد داریم برخی از خواص آن را به طور خلاصه شرح دهیم.

یکی از مزایای این چوب دوام و ماندگاری آن می باشد همانطور که می دانید چوب دارای دوامی غیر قابل انکار می باشد. دوام یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب متریال ساختمانی به ویژه نمای ساختمان می باشد. با توجه به دوام بسیار بالای ترموود برای استفاده در کاربردهایی از قبیل نما، درب، پنجره، مبلمان، سونا و موارد متعدد دیگر مناسب است. پروسه اصلاح حرارتی به گونه ای عمل می نماید که به موجب آن دوام و استقامت چوب های سوزنی برگ را به میزان چوب های سخت یا پهن برگ افزایش می دهد. شایان ذکر است دوام چوب ترمو بستگی به مدت زمان قرارگیری و میزان حرارت آن خواهد داشت. اگر چوب در کوره مدت زما بیشتری قرار گیرد دوام و استقامت آن نیز افزایش می یابد. زمانی که چوب در معرض حرارتی در حدود 200 تا 240 درجه ی سانتی گراد قرار گیرد چوب حاصله ترمو D خواهد بود و زمانی که در معرض حرارتی در حدود 180 تا 210 درجه سانتی گراد قرار گیرد ترمو S تولید خواهد شد.

آیا چوب ترمو دچار قارچ زدگی و بادکردگی می شود؟

با توجه به تحقیقات انجام گرفته بر روی این متریال منحصر به فرد به اثبات رسیده است که ترمووود در مقابل انواع قارچ ها از قبیل قارچ قهوه ای و سفید مقاوم می باشد. علاوه بر مقاومت در برابر قارچ زدگی به جرات می توان گفت این چوب در برابر حمله ی تمامی حشرات مقاوم می باشد. بنابراین از چوب ترمو می توان در تمامی شرایط جوی و آب و هوایی چه مرطوب و چه خشک بدون هیچ نگرانی استفاده کرد. 

به دلیل تغییرات شیمیایی که در ساختار چوب در فرآیند ترمو ایجاد می گردد ثبات ابعادی آن به طرز شگفت آوری افزایش می یابد که در نتیجه ی این تغییر ساختار چوب دچار بادکردگی و انقباض نخواهد گشت. به دلیل ثبات وجودی این چوب در حین نصب از پیچ و ثابت کننده های کمی استفاده می شود بنابراین در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. 

چرا چوب اصلاح شده با حرارت دارای رنگ تیره می باشد؟

به دلیل قرار گرفتن در معرض حرارت بالا رنگ چوب به حالت بسیار تیره مبدل خواهد گشت. با وجودی که چوب را در حرارت بسیار بالا قرار می دهند اما به دلیل عدم وجود اکسیژن دچار سوختگی نمی شود. زمانی که چوب حرارت می بیند بوی خوشی از آن متساطع می گردد که مورد علاقه ی مصرف کنندگان می باشد.

چرا چوب ترمو را از پارس آرای کوهستان بخریم؟

پارس آرای کوهستان با برخورداری از نمایندگی برند Thermory در ایران یکی از تامین کنندگان برتر در صنعت چوب های تخصصی می باشد. اگر می خواهید چوبی با دوام و مقرون به صرفه تهیه کنید در نظر داشته باشید از برندی با کیفیت و ثابت شده که دارای نمایندگی در ایران می باشد خریداری نمایید زیرا نه تنها خیال شما نسبت به کیفیت آن آسوده خواهد شد بلکه خدمات پس از فروشی که شرکت به شما ارائه می دهد شما را تا مدت های طولانی همراهی خواهد نمود. بنابراین خرید از پارس آرای کوهستان در واقع نوعی سرمایه گذاری است که فرصت بی نظیری را در اختیار مشتریان محترم خود قرار می دهد. ضمانت کیفیت از آیتم های بسیار با اهمیت در این مجموعه می باشد که برای مدیران این مجموعه در الویت قرار دارد.