s
چرا ترموود بخریم؟
تعداد بازدید: 777تعداد نظرات: 0
1397/09/24 - 14:49

چرا ترموود بخریم؟

مقاومت ترموود و هر نوع چوبی در برابر فشار در کاربردهایی از قبیل ساخت میز و صندلی دارای اهمیت فوق العاده بالایی می گردد. در خصوص مقوله ی چگونگی برش نیز چوب ترمو به راحت برش خورده می شود و کار با آن بسیار راحت می باشد.

در مقاله های قبلی در خصوص انواع مقاومت های مختلف چوب صحبت نمودیم. در اینجا قصد داریم پیرامون مقاومت چوب و ترموود در برابر فشار موازی با الیاف آن نکاتی را ارائه دهیم. مقاومت چوب در برابر فشار موازی با الیاف دارای اهمیت فوق العاده ای در زمینه ی چوب های سازه ای و همچنین کاربرد چوب در مصارفی مانند میز و صندلی که بر روی پایه های آن فشار وارد می شود خواهد داشت. کاربرد ترموود در مبلمان و المان های شهری از قبیل نیمکت، میز و پایه چراغ از محصولات پارس آرای کوهستان با برند آرا می باشد که دارای دوام و استقامت بسیار بالایی است و در مقابل فشار موازی با الیاف آن دارای مقاومت بالایی می باشد.

نکته ای که در اینجا می بایست به آن اشاره کنیم این مطلب می باشد که مقاومت چوب در برابر فشار در مقایسه با مقاومت آن در برابر کشش به مراتب کمتر می باشد. البته میزان مقاومت چوب در برابر فشار به طور قابل توجهی به میزان رطوبت آن بستگی خواهد داشت. از آنجایی که ترموود به دلیل قرارگیری در معرض حرارت بسیار بالا رطوبت خود را به میزان بسیار زیادی از دست خواهد داد به طوریکه به میزان 4 تا 7 درصد خواهد رسید، بنابراین دارای مقاومت بسیار بیشتری در مقابل فشار در مقایسه با چوب فرآوری نشده خواهد داشت.

در واقع تغییرات در رفتار چوب در برابر نیروهای کششی و همچنین نیروهای فشاری بسته به ساختمان و ساختار الیاف چوب خواهد داشت.

مقاومت برشی ترموود

یکی دیگر از مباحثی که می بایست در مورد انواع مقاومت های چوب مورد بررسی قرار دهیم مقاومت برشی چوب است. این نوع از مقاومت با انواع دیگر متفاوت می باشد زیرا فشار برشی بخشی از چوب را در مقابل چوب مجاور می لغزاند.برش چوب موازی با الیاف چوب به راحتی و بسیار تمیز انجام می شود اما در صورتی که عمود بر الیاف آن برش داده شود به حالتی مچاله می شود. مقاومت برشی چوب در طراحی اتصال بین قطعات دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.

ترموود حاصل فرآوری چوب تحت بخار آب و حرارت بسیار بالا می باشد که خواص آن به طور شگفت انگیزی بهبود می یابد. چوب اصلاح شده با حرارت به دلیل از دست دادن رطوبت خود به گونه ای ترد می گردد که برش زدن آن بسیار ساده انجام می گیرد. ترموود دارای دوام و مقاومت بسیار بالایی می باشد و با توجه به برخورداری از رطوبت پایین دارای ثبات ابعادی بی نظیری می باشد. ثبات ابعادی به چه معنا می باشد ؟

ثبات ابعاد ابعادی به این معنا می باشد که ابعاد ترموود در برابر شرایط تغییر دما و همچنین درمجاورت فضای باز هیچ گونه تغییری نخواهد کرد. این ویژگی به عنوان یکی از مهمترین خصوصیات آن در کاربردهای فضای باز مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به کاهش چشمگیر میزان رطوبت در چوب اصلاح شده با حرارت، دارای وزن سبک می باشد که به همین دلیل کار با آن بسیار ساده انجام می گیرد. امروزه از چوب ترمو در کاربردهای فراوانی از قبیل مبلمان و المان های شهری، نمای ساختمان، سازه های تمام چوب و هزاران کاربرد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

پارس آرای کوهستان به عنوان یکی از تامین کننده های برتر در زمینه های چوب های تخصصی صنعت ساختمان با اجرای هزاران پروژه در این زمینه توانسته است نیاز دوستداران و علاقه مندان به چوب طبیعی را برطرف سازد. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص نحوه ی فعالیت این مجموعه می توانید با کارشناسان زبده ی این مجموعه 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و یا از بخش های مختلف وبسایت و صفحات اینستاگرام بازدید عمل آورید و با محصولات مختلف این مجموعه آشنا شوید.