s
چرا از چوب ترمو در نمای ساختمان استفاده کنیم؟
تعداد بازدید: 589تعداد نظرات: 0
1398/06/30 - 17:04

چرا از چوب ترمو در نمای ساختمان استفاده کنیم؟

استفاده از چوب ترمو در نمای ساختمان علاوه بر زیبایی بصری به دلیل استقامت و مقاومت بالای این محصول می تواند به اعتبار و ماندگاری ساختمان ها بیافزاید امروزه بسیاری از آرشیتکت ها در طراحی های خود از چوب که یکی از متریال های قدیمی در ساختمان سازی می باشد استفاده می نمایند.

می توان گفت چوب یکی از کهن ترین مصالحی است که در ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت. از مزایای قابل ملاحظه ای که می توان از چوب نام برد، سبک بودن، بافت و نقش گره های زیبای چوب است که به بناها جلوه خاصی می بخشد. امروزه نیز چوب با توجه به جنبه ی زیبایی شناختی و همچنین استقامت بالا در صنعت ساختمان به عنوان یکی از عناصر اصلی مورد توجه قرار گرفته است. با پیشرفت تکنولوژی متخصصین این امر موفق به اصلاح و رفع برخی از عیوب چوب گردیده اند و چوب ترمو را تولید نموده اند که سالهاست با استقبال چشمگیری در حوزه های مختلف روبرو گردیده است.

همین زیبایی است که معماران و متخصصینی که در حوزه ساختمان مشغول به فعالیت هستند را وادار می نماید توجه بیشتری به این مصالح در حرفه خود داشته باشند و به زیبایی بنای خود افزون نمایند.

چوب یکی از اولین مصالحی است که بشر برای ایجاد یک محیط امن از آن استفاده می نموده است، محیطی که در آنجا آسایش، آرامش و امنیت داشته باشد که با قرار دادن یکسری چوب های عمودی و افقی در کنار یکدیگر آن محیط را تبدیل به یک سرپناه یا خانه چوبی می نمودند.  در حال حاضر با انجام یکسری فعالیت ها این مصالح را فرآوری کرده و آن را تبدیل به چوب ترمو که مقاومت آن در شرایط آب و هوایی بیشتر از چوب ترمو نشده می باشد.

خرید چوب ترموود |چوب ترموود

کاربرد چوب ترمو در نمای ساختمان

نمای ساختمان از جمله فضاهایی است که می توان برای زیبا سازی آن از چوب ترمو استفاده نمود و سبکی خاص و طبیعی با نمای چوب به ساختمان ایفا نمود همچنین یک حس خوب و مثبت را برای مردمی که در آن ساختمان سکونت دارند ایجاد می نماید نه تنها برای ساکنین بلکه  برای تمام افرادی که درآن محیط  زندگی می کنند و یا در حال عبور هستند ایجاد می نماید.

مهم نیست نمای داخلی باشد یا نمای خارجی، زیر پای شما باشد یا بالای سرتان، درمحیط مرطوب باشد یا خشک، مهم این است که چوب فرآوری شده یا همان چوب ترمو را می توان در هر مکان و محیطی اجرا نمود و از زیبایی آن لذت برد.

نما معرف ساختمان و ویترینی از معماری خانه می باشد که امروزه با به کارگیری نامناسب مواد و مصالح در نمای ساختمان ها چهره شهر را به یکنواختی و سردی کشیده است اتفاق خوب در این بین ورود چوب به متریال های ساختمانی می باشد که با توجه به بازگشت آن به چرخه محیط طبیعی حس زیبایی شناسی و آرامش را به شهر باز گردانده است. استفاده از چوب ترمو در نمای خارجی ساختمان ها علاوه بر زیبایی منظرشهری، کاربردهای عملی بسیاری را دارا می باشد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه ای داشت استفاده از مصالحی است که در کنار یکدیگر به صورت ترکیبی از زیبایی و دوام کافی در نمای خارجی برخوردار باشند ترموود در نمای ساختمان ها کاربرد بالایی دارد که با توجه به عملیاتی که بر روی آن انجام می شود از مقاومت بالایی برخوردار است.

ترمووود و چوب ترمو

ویژگی منحصر بفرد نمای چوب ترمو

یکی از بهترین گزینه ها دراجرای نمای ساختمان، چوب است که با توجه به وزن نسبتا پایین آن با دیگر مصالح نصب آن را سریع و آسانتر می باشد و هزینه های ساخت را نیز در ساختمان به میزان قابل توجه ای  کاهش می دهد. با توجه به عدم پیچ خوردن و تاب برداشتن، چوب ترمو دارای ثبات ابعادی بی نظیری می باشد به طوری که مبدل به محصولی منحصربه فرد گشته است. چوب اصلاح شده با حرارت در مقابل گرما و هوای آزاد دارای مقاومت ویژه ای است. زمانی که از چوب ترمو به خوبی مراقبت گردد به هیچ عنوان دچار پوسته پوسته شدن، پوسیدگی و تاب برداشتن در طول سالها نخواهند گردید. عمرمفید ترموود 25 الی 30 سال در کاربرد فضای بیرونی تخمین زده شده است. یکی از بارزترین عواملی که باعث محبوبیت چوب ترمو در طراحی نمای ساختمان شده است، جلوه ای است که این چوب به نمای خارجی ساختمان می دهد. هماهنگی ترموود با دیگر متریال ها در طراحی نما از مشخصه های اصلی طراحی می باشد یکی از وظایف اصلی طراحان نما ایجاد همین هماهنگی بصری در طراحی است. چوب در طراحی مدرن کاربرد بیشتری دارد نماهای مدرن به نماهایی گفته می شود که از ترکیب چند متریال طراحی و اجرا می شوند شما می توانید اشکال هندسی مختلف را به وسیله چوب ترمو اجرا نمایید این چوب به دلیل منعطف بودن می تواند به صورت منحنی هم در نما کار شود استفاده از این چوب با توجه به خلاقیت طراحان، تنوع در رنگ، گونه های مختلف آن و عدم خمیدگی یا خوردگی  می تواند نمای خارجی ساختمان را تبدیل به نمایی منحصر به فرد نماید.

نمای چوب ترموود | نمای ترموود

انواع گوناگون چوب هایی که در مجموعه پارس آرای کوهستان برای نمای ساختمان ارائه می نماییم شامل پروفیل های کام و زبانه، پروفیل های کلیپسی، شمش و کلیکی می باشند.

همچنین شما می توانید برای آشنایی بیشتر با نمای چوب و چوب نما از وب سایت مجموعه پارس آرای کوهستان دیدن فرمایید و از متخصصین مجموعه پارس آرای کوهستان، مشاوره جهت انتخاب بهینه چوب مصرفی در پروژه تان بخواهید.  

شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی ترموری (Thermory) یکی از بزرگترین تولید کننده های ترموود در دنیا است که توانسته است در جهت کاربرد چوب طبیعی قدمی بزرگ در صنعت ساختمان ایران بردارد. ارائه ی گونه های مختلف چوب طبیعی و تنوع طرح و رنگ از ویژگی هایی است که مهندسین، طراحان و آرشیتکت ها را متقاعد ساخته است دسته کم در یکی از بخش های ساختمان از این متریال استفاده نمایند. برای کسب اطلاعات در خصوص نحوه ی فعالیت و آشنایی بیشتر با محصولات متنوع این مجموعه می توانید با کارشناسان فروش 09121834297 تماس حاصل فرمایید و یا از بخش های مختلف وبسایت و صفحات اینستاگرام بازدید به عمل آورید.

خرید ترموود خرید چوب ترموود