s
پیشگیری،حفاظت و بازسازی چوبهای ساختمانی
تعداد بازدید: 1041تعداد نظرات: 0
1393/09/26 - 13:26

پیشگیری،حفاظت و بازسازی چوبهای ساختمانی

گروهی بر این تصور هستند که چوب ماده ای آسیب پذیر است . آتش سوزی ؛ موریانه ؛ رطوبت و ... سازه های چوبی را در معرض تخریب قرار داده و استفاده از آن را اصولی نمی دانند .

گروهی بر این تصور هستند که چوب ماده ای آسیب پذیر است . آتش سوزی ؛ موریانه ؛ رطوبت و ... سازه های چوبی را در معرض تخریب قرار داده و استفاده از آن را اصولی نمی دانند .
اما تاریخ استفاده از چوب در زندگی انسان بیانگر حقیقتی دیگر است. بناهای تاریخی که از صده های پیش تاکنون بر جای مانده است ؛ نشاندهنده  دو نکته است :

  1. چوب به عنوان ماده ای طبیعی ؛ گرم و دوست داشتنی و در دسترس ؛ گزینه ای اصلی بشر برای ساخت محیط و وسائل زندگی بوده است
  2.  چوب به عنوان عنصری سالم و پایدار توانسته است در مقابل گذر زمان مقاومت نموده و استواری خود را حفظ  کند .

 
در دنیای امروز ؛ با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته فرآوری چوب ( مانند ترمووود ؛ اشباع با روشهای مختلف و ... ) بسیاری از نگرانی های احتمالی نیز در این زمینه مرتفع شده است . چوبهای امروزی استوارتر ؛ مقاوم تر و حتی ایمن تر هستند .
اما چوب نیز مانند همه چیزهای دیگر در این جهان ؛ نیازمند رسیدگی و توجه است . اشعه خورشید (UV) ؛ رطوبت هوا ؛ برف و یخبندان ؛ ضربه و خراش و ... می تواند به همه اشیاء آسیب  بزند ؛ از جمله به چوب !! در این زمینه چوب با مواد دیگر بکار رفته در ساختمان تفاوتی ندارد .
با توجه به گسترش استفاده از چوب در ساختمان ؛ به نظر می رسد که ارائه خدمات تخصصی در زمینه حفاظت از چوب نیز جزئی لاینفک از عملکرد شرکتهای مسئول در این زمینه است.  افزایش دانائی در این زمینه موجب خواهد شد تا استفاده کنندگان باخاطری آسوده از این ماده طبیعی و زیبا در محیط زندگی خود بهره مند گشته و لذت ببرند.
پارس آرای با توجه به تجربه انجام بیش از 1000 پروژه ساختمانی در زمینه پارکت ؛ نمای چوب و دکینگ ؛ خدمات گسترده خود در این زمینه را در اختیار مشتریان خود و دیگر استفاده کنندگان قرار داده است .
خدمات بازسازی و ترمیم چوبهای ساختمانی یک فعالیت تخصصی است و پارس آرای سه رویکرد را در این زمینه برنامه ریزی ؛ و با تربیت نیروی متخصص و تامین تجهیزات لازم آماده ارائه خدمات در این عرصه مورد نیاز کشور است .
 
پيشگيري (Preservation  ) حفاظت (Conservation ) بازسازي و مرمت (Reconstruction  )
پارس آرای ؛ با در اختیار داشتن نیروی متخصص و آموزش دیده ؛ تجهیزات روز آمد و مواد اولیه استاندارد ، بسیاری از پروژه ها را پوشش تخصصی داده و تجربه وسیعی در این زمینه در اختیار دارد .
در بحث ترمیم و بازسازی نما ( خصوصا نماهای مرتفع ) کار در ارتفاع  ، یکی از معضلات در این زمینه است . اغلب شرکتها برای این کار از داربست های فلزی استفاده می نمایند که این کار موجب تولید مشکلاتی می شود . مشکل در تردد ساکنان در فضاهای عمومی مانند پارکینگ ؛  زمانبری نصب ؛ عدم امنیت و  .... بسیاری مشکلات از این دست .  
پارس آرای برای حل این مشکل با در اختیار داشتن بالابر های پیشرفته ؛ می تواند نماهای مرتفع را با دقت بسیار ترمیم و بازسازی نموده ؛ بی آنکه لحظه ای زندگی عادی و روزمره ساکنان دچار مشکل و وقفه شود .
در شرائط ویژه ؛ نیروهای متخصص پارس آرای با استفاده از طناب های مخصوص قادر هستند که این عملیات را در حالت معلق و بدون اتصال به بدنه ساختمان ، انجام داده و حتی برای لحظه ای برای ساکنان ایجاد مزاحمت ننمایند .
تجهیزات ساب ولایه برداری پیشرفته پارس آرای ؛کار را در هر شرائطی ممکن ساخته و انواع پوشش های محافظتی تخصصی و متناسب با شرائط  منطقه جغرافیائی ؛ نتیجه عملیات ترمیم و بازسازی توسط پارس آرای را تضمین می نماید .