s
پارکت چوبی متریالی محبوب در دنیا
تعداد بازدید: 847تعداد نظرات: 0
1396/12/27 - 16:00

پارکت چوبی متریالی محبوب در دنیا

ساختمان Malbaie V در کبک، کانادا واقع شده است. طراحی و اجرای این پروژه توسط چارلز کوته و جین سباستین هیر انجام گرفته است. ساختمان Malbaie V در مقابل رودخانه ی لورنس قرار دارد و متراژ آن 223 مترمربع می باشد. نمای این ساختمان از چوب طبیعی و پوشش کف آن نیز از پارکت چوبی تشکیل شده است.

در این مقاله قصد داریم پروژه ای واقع در استان کبک کانادا را که نمای خارجی آن چوب و پوشش داخلی کف از پارکت چوبی استفاده شده است را مورد بررسی قرار دهیم. چارلز کوته (Charles Cote) آرشیتکت، موسس و مدیر دفتر معماری مهندسی MU، در سال 1978 در مونترال به دنیا آمد و با مدرک معماری از دانشگاه مونترال در سال 2003 فارغ التحصیل شد. وی قبل از تاسیس دفتر معماری مهندسی MU، در بسیاری از شرکت های کانادایی از قبیل DNA فعالیت داشته است. موسس و مدیر دیگر شرکت معماری MU جین سباستین هیر (Jean-Sebastien Herr)  می باشد که در سال 1977 در مونترال متولد شد و در سال 2002 از دانشگاه مونترال فارغ التحصیل شد. او بعد از فعالیت در بسیاری از شرکت های کانادایی در شرکت های دبی و وین آغاز به کار کرد. آنها در سال 2010 شرکت مهندسی معماری MU را تاسیس نمودند و بر پروژه های مسکونی، تجاری و صنعتی تمرکز ویژه ای داشتند. دو پروژه ی به اتمام رسیده ی آنها Malbaie V و Malbaie VI واقع در استان کبک می باشد که در اینجا به بررسی طرح کلی، موقعیت و متریال مناسب برای این سازه یا ویلا خواهیم پرداخت.

مشخصات ویلای Malbaie V 

ویلای Malbaie V در شهر کبک کانادا واقع شده است. مساحت این ویلا 223 متر مربع می باشد. نمای خارجی این بنا با چوب پوشیده شده است که برخوردار از بام سبز می باشد و پوشش کف این ویلا از پارکت چوبی استفاده شده است. این ویلا در تپه ی ساحلی مسکونی قرار دارد که از منظره ی رودخانه ی لورنس و کوه نزدیک به آن بهره می برد. به منظور حفظ دمای داخل ویلا، بام سبز اجرا و ساخته شده است و علاوه بر نگهداری و تعادل دما، زیبایی آن را نیز دو چندان نموده است.

به منظور بهره گیری از حداکثر نور ممکن پنجره های این بخش به صورت بسیار عریض و بزرگ طراحی شده است به گونه ای که هیچ دیواری بین آنها تعبیه نشده است و این امر صرفه جویی بهینه از انرژی منفعل را به دنبال خواهد داشت. همچنین استفاده از پارکت چوبی نیز کمک به جلوگیری از اتلاف انرژی می نماید.

طبقه ی زیرین برخوردار از چهار اتاق خواب با منظره ای بسیار زیبا و جذاب می باشد که دو حمام نیز در این بخش وجود دارد. پوشش کف طبقه ی زیرین نیز پارکت چوبی می باشد به طوریکه چوب طبیعی در تمام بخش های داخلی و خارجی این ویلا به چشم می خورد و از هماهنگی بسیار شگفت انگیزی با درختان و طبیعت محیط احاطه کننده ی ویلا برخوردار شده است.

نکته قابل توجه نوع چوب هایی است که برای بخش های داخلی و خارجی این ساختمان مورد استفاده قرار گرفته است. شرکت پارس آرای کوهستان تامین کننده و عرضه کننده ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان در زمینه ی نما، پارکت چوبی، دکینگ، پنل های سازه ای و خانه های تمام چوب می باشد که هر نوع چوب با فرآوری های متنوع و به روز دنیا مطابق با هر سلیقه ای توسط این مجموعه عرضه می گردد.

پارکت چوبی پارس آرای انتخابی مناسب

شرکت پارس آرای کوهستان دارنده ی نمایندگی از بهترین و معتبرترین برندهای سراسر جهان می باشد. چوب پیشنهادی نمای خارجی بخش پذیرایی توسط شرکت پارس آرای کوهستان چوب اشباع پاین محصول کمپانی موکوپینوس (Mocopinus) آلمان می باشد که نمایندگی این کمپانی را در ایران شرکت پارس آرای کوهستان عهده دار می باشد. در خصوص نمای بخش بعدی ویلا، چوب Radiata Pine بدون گره محصول کمپانی Thermory استونی و یا چوب آکویا محصول کمپانی Accsys هلند پیشنهاد می شود که پارس آرای کوهستان نمایندگی هر دوی این برندها را در ایران برعهده دارد.

در بخش داخلی ساختمان نیز پارکت های دولایه و سه لایه Boen آلمان و Bauwerk سوئیس از قبیل Cherry و Walnut پیشنهاد می گردد که باز هم پارس آرای کوهستان نمایندگی این دو برند را در ایران دارا می باشد.

اجرای روف گاردن نیز به طور کامل با کلیه تجهیزات و Drainage board و Pad های مختلف زیر فضای سبز بام نیز توسط شرکت پارس آرای کوهستان ارائه و اجرا می گردد که محصول کمپانی OptiGreen می باشد. به منظور مشاوره ی بیشتر در خصوص چوب های قابل استفاده در ویلا و یا ساختمانی مشابه این پروژه مشتریان محترم می توانند با کارشناسان فروش پارس آرای کوهستان 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایند و با محصولات منحصر به فرد این مجموعه آشنا شوند و همچنین برای دیدن هزاران پروژه ی این مجموعه می توانند از وبسایت یا از صفحه ی اینستاگرام این مجموعه با آدرس www.parsaray.com / https://www.instagram.com/parsaraykoohestan بازدید به عمل آورند. همچنین مشتریان عزیز می توانند از شوروم این مجموعه در دفتر مرکزی واقع در خیابان ظفر بازدید به عمل آورند و با محصولات متنوع در زمینه ی پارکت چوبی، نما و دیگر محصولات آشنا شوند.