s
پارکت، چرا انتخاب خوبی است؟!
تعداد بازدید: 541تعداد نظرات: 0
1397/11/24 - 09:38

پارکت، چرا انتخاب خوبی است؟!

امکان اجرای پارکت در سبک های مختلف وجود دارد که متداول ترین آنها شامل اجرای ساده، موزائیکی و جناغی است. پارکت از چوب طبیعی ساخته می شود و کاملا دوستدار محیط زیست است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مطالب گردآوری شده توسط این شرکت را مطالعه نمایید.

تا بحال شده است برای خرید یا اجاره ی خانه ای با ورود به خانه پوشش کف، شما را دل زده کند؟ آیا سردی کف خانه شما را آزار می دهد؟ آیا تفاوت پارکت چوبی و دیگر متریال های به کار رفته در کف را می دانید؟

در این مقاله قصد داریم موارد و دلایلی را ذکر کنیم تا راحت و بدون نگرانی کفپوش مناسب برای منزل و محل کار خود انتخاب نمایید. پارکت چوبی در مقایسه با متریال هایی از قبیل سنگ، سرامیک، لمینت و موکت دارای مزیت های بیشماری است که در اینجا به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

موکت به دلیل عدم قابلیت جابجایی و امکان شستشو آلودگی هایی به خود می گیرد بنابراین برای خانواده هایی که دارای فرزندان کوچک هستند و بر روی زمین چهار دست و پا حرکت می کنند گزینه ی مناسبی نخواهد بود. سنگ و سرامیک نیز از دیگر گزینه هایی است که برای پوشش دادن کف مورد استفاده قرار می گیرد. یکی ازمعایب بزرگ سنگ و سرامیک سرد بودن آن است که راه رفتن بر روی آن به خصوص در فصل های سرد آزار دهنده است. لمینت از لحاظ ظاهری شبیه به پارکت است اما متاسفانه تنها ظاهر آن شبیه به چوب است. لمینت در واقع مانند عکسی از پارکت با استفاده از مواد مصنوعی ساخته شده است و زیبایی و جذابیت چوب طبیعی را ندارد.

پارکت چوبی یکی از کفپوش های بسیار جذابی است که دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از دیگر متریال های مخصوص کف متمایز ساخته است. کفپوش چوبی یا پارکت دارای گرمی بسیار متمایزی است و همچنین دارای تنوع در طرح و رنگ می باشد. این تنوع در طرح و رنگ دست طراحان و آرشیتکت ها را برای کاربرد در مکان های مختلف باز نگاه داشته است. یکی از مزیت های این کفپوش تنوع در نصب آن می باشد.

تنوع در نصب پارکت

پارکت دارای اندازه و ابعاد مختلفی است همین امر باعث شده است که امکان نصب و چیدمان متفاوتی نیز داشته باشد. سه سبک از معمول و رایج ترین نحوه های چیدمان پارکت را در بخش زیر مورد بررسی قرار می دهیم.

سبک ساده : معمولا برای پلانک ها و پارکت های الواری که دارای ابعاد و اندازه ی متوسط و بزرگ استفاده می شود.

سبک موزائیکی : این سبک از چیدمان برای ایعا کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

سبک جناغی : یکی از زبیاترین و جذاب ترین نوع چیدمان است که دارای طرفداران بسیار زیادی است. جذابیت و گرمای چوب با این سبک دو چندان خودنمایی می کند.

چوب ماده ای تجدید پذیر

پارکت کفپوشی است که کاملا از چوب طبیعی ساخته می شود. چوب ماده ای تجدید پذیر و خوشبختانه قابل بازیافت است. قطع درختان از جنگل های پایدار نه تنها ضرری برای محیط زیست ایجاد نمی کند بلکه کمک شایانی به تولید اکسیژن و جذب دی اکسید کربن می نماید.  

جنگل پایدار جنگلی است که توسط سازمان های مربوطه مدیریت و نظارت می شود و به ازای قطع هر درخت نهالی کاشته می شود. نهال جوان برای رشد نیازمند دی اکسید کربن بیشتری خواهد بود و بنابراین اکسیژن بیشتری وارد محیط زیست می نماید بنابراین استفاده از درختان در پارکت نه تنها هیچ گونه آسیبی برای محیط زیست ندارد بلکه کمک شایانی به تولید اکسیژن بیشتر و همچنین جلوگیری از ایجاد کربن خواهد نمود. برخی افراد تصور می کنند استفاده از محصولات چوبی آسیبی به جنگل ها و منابع طبیعی وارد می کند و در اینجا باید بگوییم این طرز تفکری کاملا اشتباه است.

پارکت پارس آرای کوهستان

پارس آرای کوهستان وارد کننده بهترین و با کیفیت ترین برندهای بوئن آلمان و باورک سوئیس است که توانسته است با اعتبار و صداقت کامل در ارائه محصولات خود نام خود را پر آوازه نماید. در این مجموعه علاوه بر عرضه زیباترین پارکت ها در گونه های مختلف چوب، ارائه خدمات نصب و اجرا نیز به طور کاملا تخصصی با نظارت مهندسین با تجربه و توانمند انجام می پذیرد که برخورداری از هزاران پروژه ی تامین شده و اجرا شده، کارنامه ی درخشان پارس آرای کوهستان را جلوه گر می نماید. کارشناسان فروش با تجربه این مجموعه مشاور مناسبی برای خرید مشتریان محترم خواهند بود.