s
پارکت برای راه پله
تعداد بازدید: 1279تعداد نظرات: 0
1397/09/07 - 11:11

پارکت برای راه پله

کاربرد پارکت چوبی در بخش های مختلف ساختمان از قبیل اتاق خواب، پذیرایی، پلکان و آشپزخانه قابل اجرا می باشد. چوب طبیعی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که گرمی و جذابیت خاصی را به محیط می بخشد. شرکت پارس آرای کوهستان پروژه های زیادی را تا به امروز در زمینه پارکت چوبی اجرا نموده است که به شما عزیزان توصیه می نماییم برای کسب اطلاعات در زمینه پارکت با ما در ارتباط باشید.

امروزه پارکت چوبی یکی از پرطرفدارترین متریال های موجود در بازار برای پوشش کف در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد. از پارکت چوبی در بخش های مختلف ساختمان از قبیل اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و حتی پله های داخلی نیز استفاده می گردد. چوب به عنوان پوشش کف اتاق خواب علاوه بر زیبایی منجر به آسایش و راحتی ساکنین می گردد. تا به حال شده است صبح که از خواب بلند می شوید و قصد بلند شدن از تخت خود را دارید به محض اینکه می خواهید پای خود را بر روی زمین بگذارید سرمای کف اتاق شما را آزار دهد؟

همینطور است بی شک هر فردی در زندگی خود این مسئله را تجربه نموده است. اما پارکت چوبی حسی کاملا متفاوتی برای ساکنین به وجود می آورد. اگر اتاق خواب را با کفپوش چوبی طبیعی پوشش دهید نه تنها از حیث سلامتی، خود را تضمین نموده اید بلکه گرمی و نرمی بی نظیری را به وجود می آورید. کف پا یکی از مهمترین اعضای بدن می باشد که تمامی وزن انسان را متحمل می شود. تنها بخشی از بدن انسان که با زمین در ارتباط است کف پا است بنابراین اهمیت به بهداشت و آرامش این بخش از بدن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد. راه رفتن بر روی سطحی که دارای گرمای طبیعی و مطبوع باشد و همچنین آزار دهنده و چندش آور نباشد نه تنها به سلامت جسمی ما کمک می نماید بلکه از لحاظ روحی نیز تاثیرات مثبتی خواهد گذاشت.

کفپوش چوبی در پذیرایی

برخی بر این تصورند که خانه و یا محل کار خود را تنها با استفاده از لوازم و مبلمان می توانند شکیل و زیبا نمایند بلکه این نکته را که تمام طراحان و آرشیتکت ها به آن اذعان دارند را باید در نظر گرفت که پوشش کف و دیوارها دارای نقش بسیار با اهمیتی در زیباسازی و جذابیت محیط دارد به طوری که اگر کف ساختمان با پارکت پوشش داده شود می توان ازمبلمان و وسایل کمتری جهت تزئین و زیباسازی استفاده نمود چرا که آنقدر چوب به خودی خود دارای اصالت و زیبایی می باشد که بخش بزرگی از دکوراسیون داخلی را پوشش می دهد.

برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص انواع پارکت و عملکرد آن، استفاده از پارکت چوبی را در آشپزخانه رد می نمایند اما به دوستدارن چوب باید این مژده را داد که پوشاندن آشپزخانه با چوب کاری امکان پذیر می باشد اما نیازمند مراقبت بسیار زیادی می باشد. البته برخی از متخصصین نیز بر این باورند که بهتر است از چوب در آشپزخانه به دلیل آب ریزی زیاد استفاده نگردد اما با به کارگیری برخی تمهیدات می توان از چوب در آشپزخانه استفاده نمود. یکی از مواردی که می بایست اکیدا از انجام آن خودداری کرد جلوگیری از آبریزی های زیاد می باشد. آشپزخانه محلی می باشد که عمده کار افراد با آب می باشد اما می توان با جلوگیری از آبریزی افراطی از آسیب به چوب کف جلوگیری نمود. باید این نکته را در نظر داشت که اگر آبی بر روی کف ریخته شود بلافاصله خشک و رطوبت آن گرفته شود. حتما رطوبت پارکت چوبی آشپزخانه را با دستمال خشک گرفته شود به طوریکه سطح آن کاملا خشک گردد.

پارکت چوبی در پله

 برخی از ساختمان ها دارای طبقه بالایی و یا به اصطلاح دوبلکس می باشند در این موارد استفاده از پله تنها راه ارتباطی با بخش بالایی خانه می باشد که زیبایی و همچنین امنیت آن از اهمیت بالایی برخوردار می شود. استفاده از چوب طبیعی در پلکان به شدت فضای خانه را لوکس وجذاب می نماید. چوب طبیعی به دلیل مقاومت، اصالت، طرح متنوع و نشات گرفتن از دل طبیعت دارای جذابیت و زیبایی فوق العاده ای می باشد. پلکان برای ارتباط طبقات با یکدیگر دارای اهمیت بسیار زیادی چه از لحاظ زیبایی و چه از حیث امنیت می باشد. چوب ماده ای طبیعی می باشد که علاوه بر مقاومت و دوام شگفت انگیز برای محیط زیست دارای فوایدی می باشد. پارکت چوبی همانند مواد و ضایعات پلاستیکی که دارای کربن می باشند در زمره ی مواد تجزیه ناپذیر نخواهند بود. چوب ماده ای تجزیه پذیر زیستی می باشد که همین مورد از ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری برندهای بوئن و باورک در ایران تامین کننده و مجری برتر چوب های تخصصی در صنعت ساختمان بوده است. برخورداری از هزاران پروژه منحصر به فرد پارکت چوبی این مجموعه نشان از اقتدار و اعتبار پارس آرای کوهستان می باشد.