s
وسایل تزئینی با ترموود
تعداد بازدید: 576تعداد نظرات: 0
1397/08/12 - 13:14

وسایل تزئینی با ترموود

مقاومت مکانیکی چوب یکی از مهمترین نکات در استفاده از آن در کاربردهای مختلف می باشد. ترموود یکی از منحصر به فرد ترین متریال ها برای استفاده و ساخت در نمای ساختمان، مبلمان فضای باز، پارکت و هزاران کاربرد دیگر می باشد. قدرت تحمل پذیری مصنوعات چوبی در مقایسه با دیگر متریال ها به طور شگفت آوری در کیفیت بالایی قرار دارد.

در مقاله های قبلی درباره ی خصوصیات چوب و همچنین ترموود توضیحات بسیاری را به مخاطبان وبسایت پارس آرای کوهستان ارائه دادیم. همانطور که گفتیم چوب طبیعتا عایق حرارتی، الکتریکی و صوتی می باشد. زمانی که چوب مورد فرآوری قرار می گیرد خواص آن از قبیل خاصیت عایقی آن افزایش می یابد یا به عبارتی دیگر اصلاح می شود. در این مقاله قصد داریم ویژگی عایق صوتی را به طور مفصل تر برای مخاطبان وبسایت پارس آرای کوهستان توضیح دهیم و در ادامه مقاومت مکانیکی چوب را مورد بررسی قرار می دهیم.

ضریب جذب صوت چیست؟ نسبت مقدار انرژی صوتی جذب شده به کل انرژی برخورد کرده با چوب را ضریب جذب صوت می گویند. ضریب جذب صوت در مواد مختلف به این صورت می باشد که پنجره ی کاملا باز دارای ضریبی برابر با 1 می باشد. فرش های سنگین دارای ضریبی برابر با 0.25، دیوارهای چوبی 0.20، تخته های اکوستیک 0.20 تا 0.9 ، آجر 0.03، چوب فرآوری نشده 0.06، چوب فرآوری شده از قبیل ترموود 0.03 می باشد.

خواص مکانیکی چوب و ترموود

چوب به عنوان یک ماده ی صنعتی – ساختمانی دارای دو پدیده ی کلی می باشد. انسان های قبل از تاریخ برای کاربردهای متعددی از چوب استفاده می کردند زیرا این ماده جزء اولین موادی بوده است که انسان ها برای امور مختلف از آن استفاده می نمودند. امروزه از چوب در کاربردهای مختلفی از قبیل تزئینی، ساختمانی و صنعتی استفاده می شود و این امر نشان دهنده قدرت و توانایی این ماده در طبیعت می باشد. چوب ماده ای از منابع تجدید شونده می باشند. کاربرد چوب و حتی امروزه ترموود در موارد تزئینی و روزمره ادامه دارد و همچنین در مصارف صنعتی و ساختمانی نه تنها از اهمیت آن کاسته نشده است حتی به مرور زمان بر اهمیت آن افزوده خواهد شد.

چوب چه در مصارف صنعتی و چه در کاربردهای تزئینی و روزمره می بایست تحمل نیروهای اعمال شده را داشته باشد. مصارف چوب در زمنیه های مختلف برای احداث ساختمان های مسکونی، تجاری، خدماتی، ورزشی و همچنین در ساخت قایق، پل، اسکله ها و سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد که در هر کاربردی به نوعی می بایست تحمل نیروی مستقیم را داشته باشد.  

در دنیا بناهایی ساخته می شوند که اسکلت ساختمان و پوشش آن کاملا از چوب است که این تاکیدی بر قدرت و توانایی چوب در صنعت ساختمان می باشد.

اشراف به قدرت تحمل پذیری و دوام بی نظیر چوب و همچنین چوب های فرآوری شده نظیر ترموود تنها در زمینه ی صنعتی و ساختمانی خلاصه نمی گردد بلکه در صنعت مبلمان نیز دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد. ساخت مبلمان منازل، مبلمان اداری، مبلمان فضای باز و هزاران کاربرد دیگر از جمله موارد مورد استفاده از چوب می باشد که خاصیت مکانیکی و استحکام چوب در آن مورد توجه ویژه ای قرار خواهد گرفت. امروزه با توجه به ویژگی های چوب طبیعی و کاربرد آن در صنایع مختلف استفاده از آن به طور شگفت آوری افزایش یافته است.    

همانطور که در تصویر بالا می بینید به طور مثال کاربرد چوب و ترموود در مصارف تزئینی مانند میز تلویزیون نیز نیازمند تحمل وزن و استقامت می باشد که در مقایسه با سایر متریال در اولویت قرار دارد. به جرات می توان گفت در ساخت وسائل تزئینی که نیازمند مقاومت و استحکام در کنار تحمل وزن هستند چوب مناسب ترین گزینه می باشد.

ترموود و کاربرد های آن

در کاربردهایی از قبیل بوفه، صندلی و چهارپایه نیز اهمیت استقامت و تحمل وزن به شدت مورد توجه قرار می گیرد. به طور مثال یک بوفه می بایست تحمل وزن ظروف سنگین را داشته باشد و یا یک چهار پایه و صندلی مقاومت و دوام خاصی برای تحمل وزن افراد را با هر وزنی را می بایست داشته باشد. شرکت پارس آرای کوهستان دارای سابقه ی طولانی در زمینه ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان ونماینده ی انحصاری برندهای معتبر جهانی از قبیل ترموود می باشد که با ارائه و عرضه با کیفیت ترین چوب های طبیعی از قبیل ترموود توانسته است در بازار ایران جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص دهد. از افتخارات این مجموعه همکاری با آرشیتکت ها، مهندسین و سازندگان سرشناس می باشد که با برخورداری از توانمندی مدیران و متخصصین خود خالق پروژه هایی فوق العاده جذاب و منحصر به فرد شده اند. برای کسب اطلاعات دقیق تر در خصوص نحوه ی فعالیت این مجموعه و همچنین محصولات و خدمات عرضه شده با واحد فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرمایید و یا از بخش های مختلف وبسایت و صفحه ی اینستاگرام پارس آرای کوهستان بازدید به عمل آورید.