s
نمای چوب ساختمانی در پاسداران
تعداد بازدید: 855تعداد نظرات: 0
1397/09/05 - 14:07

نمای چوب ساختمانی در پاسداران

نمای چوب ساختمان واقع در خیابان پاسداران تقاطع داوود اسلامی که با استفاده از ترمو پاین پوشش داده شده است یکی از هزاران پروژه مجموعه پارس آرای کوهستان می باشد که تلفیق چوب و شیشه به گونه ای انجام شده است که زیبای فوق العاده ای را به وجود آورده است.

پارس آرای کوهستان تامین کننده، عرضه کننده و مجری چوب های تخصصی صنعت ساختمان با اجرای هزاران پروژه با کوله باری از تجربه بهترین گزینه برای همکاری با سازندگان و مهندسین خواهد بود. این مجموعه در زمینه های مختلفی از قبیل نمای چوب، پارکت، مبلمان شهری و مبلمان فضای باز سازه های تمام چوب و خانه های چوبی دارای فعالیت گسترده ای می باشد. با توجه به تامین و عرضه چوب برای ساخت و تجهیز نمای هزاران ساختمان در تهران و سایر شهرهای ایران نامی آشنا در صنعت ساختمان گردیده است. یکی از پروژه های این مجموعه ساختمانی واقع در منطقه پاسداران تقاطع خیابان داوود اسلامی قرار گرفته است که توسط شرکت مهندسی کانسپت طراحی و با همکاری شرکت پارس آرای کوهستان اجرا گردیده است.

نمای چوب پروژه پاسداران

چوب متریالی محبوب در میان آرشیتکت ها می باشد. قابلیت تلفیق آن با سایر مصالح از ویژگی های منحصر به فرد آن است. دوام و استحکام آن در طولانی مدت از گذشته تا کنون به همگان ثابت شده است. القای حسی برگرفته از طبیعت یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن است. با توجه به زندگی شهری و جدا افتادن انسان ها از طبیعت، چوب می تواند پیوند دهنده ی انسان و طبیعت گردد. امروزه به دلیل استفاده ی متعدد از مواد مصنوعی در بخش های مختلف زندگی، انسان ها تمایل بسیار فراوانی به استفاده از مود طبیعی در امور روزمره ی خود دارند. استفاده از نمای چوب نه تنها دارای زیبایی، جذابیت و گرمای بی نظیری می باشد، سازگار با طبیعت نیز می باشد و هیچ گونه ضرر و زیانی به محیط زیست وارد نخواهد کرد.

نمای این پروژه با توجه به نظر آرشیتکت ازThermo Pine D4  استفاده شده است و تلفیقی از شیشه و چوب می باشد. ابعاد چوب به کار رفته در این پروژه 90*20 میلی متر می باشد که جذابیت فوق العاده ای را به محیط بخشیده است. میزان چوب به کار رفته در این ساختمان 695 متر مربع می باشد که دارای وسعت بالایی است. چوب های زیرسری مورد استفاده برای نمای چوب این ساختمان از نوع اشباع می باشد که در نهایت ترمو پاین برروی آنها نصب گردیده است. پیچ های به کار رفته از نوع استیل و برند اشپکس (spax) است که دچار هیچ گونه زنگ زدگی نخواهد شد.

 

آیا نمای چوب را رنگ کنیم؟

یکی از سوالاتی که همواره برای همگان پیش می آید این نکته می باشد که آیا چوب مورد استفاده در نما را می بایست رنگ زد یا خیر؟  

برای پاسخ به این سوال باید این مطلب را بگوییم که با وجود این که چوب های عرضه شده توسط پارس آرای کوهستان به منظور استفاده در نما همگی فرآوری شده می باشند اما باز هم به منظور مقاوم سازی در برابر اشعه ی UV خورشید، باران و باد می بایست رنگ یا روغن زده شود. با استفاده از رنگ و روغن می توان عمر نمای چوب را به طور بسیار شگفت انگیزی افزایش داد.

یکی از مزایای بی نظیر چوب در کاربرد نما جلوگیری از ورود سرما در زمستان و ورود گرما در تابستان به داخل ساختمان است. چوب دارای خاصیت عایق حرارتی، صوتی و الکتریکی می باشد که در مقایسه با متریال های دیگر برای کاربرد در نما بسیار مناسب است.

چوب های به کار رفته برای نما ترموود با برند ترموری، چوب های اشباع با برند موکوپینوس، ایپه ی دیتزل، چوب های استیله شده ی آکویا از جمله  محصولات پارس آرای کوهستان برای استفاده در نمای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصولات متنوع می توانید با دپارتمان فروش 7-22631405-021 تماس حاصل فرماید و یا از شوروم واقع در دفتر مرکزی این مجموعه بازدید فرمایید. لازم به ذکر است بخش های متنوع وبسایت و صفحات اینستاگرام  پارس آرای کوهستان یاری بخش شما خواهد بود.