s
نمای چوبی ویلا
تعداد بازدید: 1490تعداد نظرات: 0
1397/07/02 - 14:26

نمای چوبی ویلا

استفاده از چوب نما دارای مزایای بیشماری می باشد که منجر به زیبایی، جذابیت و دوام ساختمان می گردد. تلفیق چوب با متریال های دیگر نه تنها جذابیت نمای ساختمان را افزایش می دهد بلکه گرمی خاصی را به محیط اطراف می بخشد.

امروزه نمای چوبی در بسیاری از ساختمان ها از زیبا ترین و جذاب ترین متریال های موجود می باشد. به طوری که در اکثر ویلاهای خارج از تهران برای زینت بخشیدن به نمای ساختمان از چوب استفاده می شود. هیچ متریالی شبیه به احساسی که چوب طبیعی به انسان می بخشد وجود نخواهد داشت. زمانی که چوب طبیعی وارد خانه یا نمای ساختمان شما می شود هیچ متریالی همه کاره تر از چوب طبیعی نخواهد بود. در این جا ساختمان هایی با نمای چوبی را نمایش می دهیم که الهام بخشی برای خلق آنچه در رویای شما همیشه بوده است می باشد.  

نمای چوبی عمودی

استفاده از نمای چوب مدرن و روستیک در سراسر دنیا در حال افزایش می باشد. ترکیب چوب نما با شیشه و فلز زیبایی حیرت انگیزی را در طراحی ساختمان به وجود خواهد آورد. در عکس زیر همانطور که می بینید چوب نما به صورت عمودی نصب شده اند. 

نمای چوبی طبیعی

سالهای دور در گذشته یکی از دغدغه های مردم، رنگ نمای ساختمان بوده است. در هر صورت گرایشات و سبک معماری تغییر یافته است و استفاده از متریال طبیعی جایگزین دیگر روش ها شده است. در تصویر زیر نمای چوب طبیعی با رنگی تیره جاذبه، عمق و هیجانی را به وجود می آورد که هیچ رنگی قابلیت رقابت با آن را ندارد.  

استفاده از پروفیل های که Shiplap می باشند زیبایی و دوام فوق العاده ای را به نمای ساختمان می بخشد که در تصویر زیر مشاهده می نمایید.

 

تغییر زاویه های نصب

اگر تصور می کنید که چوب را تنها در یک جهت می توان نصب نمود باید این طرز فکر را تغییر داد. همانطور که در عکس زیر می بینید در این ساختمان از چوب نما در جهات مختلف استفاده شده است که منجر به خلق اثری می شود که دارای جذابیت بسیار بالایی می باشد.

تاکید بر کاربرد چوب نما

استفاده از چوب درنمای ساختمان گرمی فوق العاده ای را به ساختمان می بخشد در برخی از هتل ها و مراکز تجاری یا اداری از شیشه برای نمای خارجی ساختمان استفاده می گردد که سردی را به چشم بیننده انتقال می دهد. برای جلوگیری از این سردی می توان با استفاده از چوب گرمی و زیبایی و منحصر به فردی را به ساختمان بخشید. همانطور که در شکل زیر مشاهده می نمایید تلفیق شیشه و چوب پاین فضا را به طرز هیجان انگیزی گرم نموده است.

ساختمان، ویلا و هر عمارتی نیازمند تطابق و همخوانی با محیط اطراف برای حصول ظاهری زیبا دارد. چوب در طبیعت تکمیل کننده ی آسمان، شن و ماسه، درختان و در کل هر ماده و منظره ی طبیعی می باشد. به همین دلیل است که خانه های چوبی در کنار ساحل احساس بسیار مطلوبی را به انسان انتقال می دهد.

پنجره ها یکی از بخش های ساختمان می باشند که به ساختمان و بنا روح می بخشند گویی بخش زنده ی هر ساختمان پنجره های آن می باشد. ساختمان هایی که دارای نمای آجری، سنگی و یا شیشه ای می باشند را می توان با استفاده از چوب در پنجره های آنها زیبایی خاصی را به نمای آنها بخشید. در تصویر زیر استفاده از چوب در پنجره های این ساختمان قابل مشاهده می باشد. در مقاله های بعدی به ادامه ی این مبحث می پردازیم.

شرکت پارس آرای کوهستان نماینده ی انحصاری چوب نما در سراسر دنیا می باشد که توانسته است مبدل به مرجع تخصصی چوب در ایران گردد. انواع چوب نما، پارکت، خانه ها‌ی تمام چوب، مبلمان و المان های شهری در زمینه ی فعالیت این مجموعه قرار دارد. این مجموعه عرضه کننده ی انواع پروفیل ها در ابعاد و گونه های مختلف می باشد که سلیقه ی تمام مشتریان را تامین می نماید.