s
نمای چوبی همیشه به روز مثل روز اول
تعداد بازدید: 345تعداد نظرات: 0
1398/10/07 - 10:38

نمای چوبی همیشه به روز مثل روز اول

بیشتر صاحب نظران معتقد‌‌‌‌ند که بشر از ابتدای زندگی بر کره‌ی زمین، چوب را می شناخته و به صورت‌های مختلف از آن استفاده می‌کرده است.

نمای چوبی همیشه به روز مثل روز اول

بیشتر صاحبنظران معتقد‌‌‌‌ند که بشر از ابتدای زندگی بر کره‌ی زمین، چوب را می شناخته و به صورت‌های مختلف از آن استفاده می‌کرده است. نگاهی به موزه‌ی علوم طبیعی لندن نشان می‌دهد که حدود 10 هزار سال پیش، بشر با نیزه‌های چوبی به شکار می‌پرداخته و به وسیله تنه درختان از رودخانه‌ها عبور می‌کرده و از حدود 5000 سال پیش استفاده از قایق و سورتمه‌های چوبی در اروپای شمالی مرسوم بوده است.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترمووود|چوب ترموود

 

چرا استفاده از چوب در ساختمان هیچوقت فراموش نشده است؟

هر چند تاریخ مصرف چوب در ایران چندان معلوم نیست ولی از خلال نوشته‌های محققان، مورخان و باستان شناسان می توان استنباط کرد که در ایران عصر حجر، استفاده از چوب مرسوم بوده، و به نوشته گیرشمن باستانشناس و ایران شناس معروف فرانسوی مردم بومی ایران که قرن‌ها قبل از مهاجرت آریایی‌ها در ایران می زیستند در حدود 4200 ق.م از چوب برای خانه سازی استفاده می کرده اند.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترمووود

همین 7 دلیل کافی بود که چوب ترموود را انتخاب کنم.

1-  مقاومت ترموود از نظر فیزیکی، تقریباً معادل و مساوی و در برخی مواقع بیشتر از سایر مصالح مشابه است و ماده‌ای است سبک، که به آسانی شکل می‌پذیرد و اتصال آن به وسیله فاق و زبانه بسیار آسان است .

2- چوب ترموود به خاطر ساختمان متخلخلی که دارد، پیچ و میخ به آسانی در آن فرو می رود.

3- با وجود سبک بودن چوب ترموود، مقاومت بسیار زیادی دارد .

4- قابلیت هدایت حرارت و نیروی الکتریسیته در چوب بسیار ضعیف و در واقع ناچیز است .

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترموود

 

5- چوب ترموود از نظر خاصیت اکوستیک در درجه ی بسیار بالایی قرار دارد و از آنجا که قابلیت هدایت صوت را ندارد، در معماری جای شایسته ای یافته و در اکثر ساختمان های بزرگ، استودیوهای رادیو و تلویزیون، تالارهای سخنرانی، آمفی تئاتر‌ها، سالن‌های سینما و منازل مسکونی از این چوب به عنوان صداگیر استفاده می کنند.

6- نه یخ می زند، نه اکسید می‌شود و نه مانند بقیه‌ی مصالح در سرما و گرمای زیاد آسیب می‌بیند .

7- میزان تحمل چوب فرآوری شده در برابر ضربه خوب است و به همین جهت برای کف سازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند .

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود|چوب ترمووود

 

 این مطلب به شما در انتخاب آگاهانه‌تر چوب کمک می‌کند

درخت پائومارفیم گونه ای از پهن برگان که در نیمی از فصل پاییز و قسمت عمده ی فصل زمستان در خواب ظاهری هستند.            

PAU MARFLM                             

Balfourodendron riedelianum 

Rutaceae                                      

درخت : درخت پائومارفیم که با عنوان موروتی هم شناخته می‌شود، در نواحی جنوبی برزیل، پاراگوئه و آرژانتین شمالی یافت می‌گردد. درختی است با اندازه متوسط، حداکثر تا ارتفاع 25 متر و تنه‌ای با قطر 80 سانتیمتر که تنه‌های باریک و قلمی بیشتر به چشم می‌خورند. اخیراً در بازارهای چوب معرفی شده و به صورت الوارهای اره شده و تخته‌های چهارتراش به ایالات متحده و اروپا حمل می‌شود.

چوب : اگرچه قدری بدون نقش است ولی ظاهر بخصوصی دارد که ناشی از رنگ زرد کمرنگ، بافت ریز و یکنواخت و حلقه های رویشی آن بوده و در سطح برش مماسی قابل مشاهده است. همیشه راست تار و در برخی موارد موج دار می باشد. چوبی سنگین و تقریباً هم وزن هیکوری است. 

ویژگی‌های فنی :پائومارفیم به خاطر خصوصیات استحکامی‌اش به ویژه سختی و مقاومتش دربرابر ضربه مورد توجه واقع شده و به لحاظ این ویژگی‌ها، در صورت راست تار بودن نسبت به زبان گنجشک برتر است اگرچه با هیکوری برابری نمی کند . اعتقاد براین است که بدون مشکل خشک شده و به راحتی اره می‌شود و از پرداخت آن سطح خوب و صافی به دست می‌آید. دوام چندان قابل اطمینانی ندارد و برای استفاده در فضای باز مناسب نمی‌باشد.

 

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود

 کاربردها : چون چوب سختی است و یکنواخت پرداخت می‌شود، چوب‌های راست تار در ساخت دسته ابزارهای ضربه زننده استفاده می‌گردند. در آمریکای جنوبی در ساختمان‌سازی، صنایع مبلمان و به منظور خراطی کردن کاربرد دارد. بافت ریز و رنگ زرد آن، آن را جانشین پیشنهادی چوب شمشاد می‌کند، برای مثال می‌توان از ابزار طراحی و گونیا نام برد. همچنین از نظر جرم حجمی و بافت به افرای سنگی شباهت دارد و کفپوش های بادوامی تولید می‌کند.

شرکت پارس آرای کوهستان فعالیت خود را با اخذ نمایندگی‌هایی از کمپانی‌های بزرگ و معتبر جهانی آغاز نموده است، و توانسته گام‌های موفقی در عرصه صنعت چوب در ساختمان چه در داخل و چه در بیرون از ساختمان بردارد. عرضه محصولات با ارائه خدمات پس از فروش در شرکت پارس آرای کوهستان توسط مشاوران مجرب نشانگر موفقیت روز‌ افزون این شرکت در سال‌های گذشته می‌باشد.

شرکت پارس آرای کوهستان|خرید و فروش چوب ترموود