s
نمای ساختمان چوب
تعداد بازدید: 721تعداد نظرات: 0
1397/04/26 - 14:53

نمای ساختمان چوب

چوب نما دارای خصوصیات و ویژگی هایی می باشد که می تواند به عنوان یکی از مناسب ترین متریال های نما مورد استفاده قرار بگیرد. زیبایی منحصر به فرد در کنار ویژگی های خاص و متمایز از عوامل محبوبیت روز افزون چوب نما گردیده است.

نمای ساختمان یکی از مهمترین بخش های ساختمان می باشد که نه تنها عهده دار زیبایی خارجی ساختمان می باشد بلکه از لحاظ کیفیت می بایست از استانداردهای لازم برخوردار باشد. مقرارت وضع شده به منظور اطمینان حاصل کردن از ایمنی، بهداشت، بهره دهی مناسب، آسایش و صرفه ی اقتصادی و همچنین به منظور تامین نیاز ساکنین و استفاده کنندگان به عنوان مبحث چهارم از مقررات ملی ساختمان ملاک عمل قرار می گیرد. چوب نما یکی از مناسب ترین متریال های مورد استفاده در ساختمان می باشد که تمامی ویژگی های مورد نیاز برای نمای استاندارد را دارا می باشد. 

یکی از موارد بسیار با اهمیت در استانداردهای مرتبط با نمای ساختمان که بسیار مورد توجه قرار می گیرد این مورد می باشد که در دوره ی ساخت، بهره برداری و تخریب بنا متریالی به کار رود که بهداشت و سلامتی مردم را تهدید نکند. چوب نما یکی از متریال های طبیعی می باشد که هیچ گونه ماده ی شیمیایی در آن به کار نرفته است بنابراین در تمام دوره ها چه ساخت، چه بهره برداری و چه تخریب هیچ گونه آسیبی به انسان و چرخه ی حیات و طبیعت وارد نخواهد کرد. چوب نما به دلیل طبیعی بودن و برگرفته شدن از دل طبیعت هیچ نوع گاز سمی، ذرات و تابش های خطرناک از آن متصاعد نمی شود.  

نکات ایمنی در بهره برداری

ساختمان، تجهیزات و تمامی عناصر یک بنا می بایست به نحوی ساخته و طراحی گردد که امنیت و ایمنی تمامی ساکنین و افرادی که از آن استفاده می نمایند را تامین نماید. بنابراین احتمال بروز برخی حوادث را می بایست پیش بینی نمود به طور مثال امکان برق گرفتگی را می بایست در نظر گرفت. چوب از جمله متریالی می باشد که صد در صد عایق می باشد بنابراین از لحاظ خطر برق گرفتگی باید این چنین بیان کرد که هیچ گونه خطری از این بابت وجود نخواهد داشت و در استاندارهای نما در درجه ی بالایی قرار دارد.

چوب نما حافظ انرژی

یکی از اصول با اهمیت که تطابق بسیاری با قوانین ملی استاندارد دارد برخورداری از ویژگی عایق حرارتی می باشد که همین امر منجر به جلوگیری از اتلاف انرژی خواهد بود. به عبارتی دیگر انرژی تولید شده برای تولید سرما در تابستان و تولید گرما در زمستان به طور چشمگیری با استفاده از چوب نما کاهش می یابد بنابراین استفاده از چوب در نمای ساختمان نه تنها دارای زیبایی و گرمی جذابی می باشد بلکه از حیث انرژی می تواند صرفه جویی قابل توجهی انجام شود. در واقع استفاده از چوب نما یکی از تمهیداتی به منظور بهره برداری از تاسیسات گرمایشی و سرمایشی هر چه کمتر می باشد. استفاده و کاربرد چوب نما فواید بسیار زیادی در صنعت ساختمان سازی دارا می باشد و امروزه با توجه به آشنایی مردم با محاسن و مزایای چوب طبیعی برای استفاده در نما و سایر کاربردهای ساختمانی که با زندگی روزمره افراد عجین گشته، رشد و توسعه ی فراوانی نموده است.

شرکت پارس آرای کوهستان با بهره گیری از نیروی انسانی و مدیران کارآزموده و توانمند توانسته است در زمینه ی چوب های تخصصی صنعت ساختمان و کاربرد آن در ساخت و ساز گامی موثر و تاثیر گذار بردارد. محصولات این مجموعه شامل چوب نما، پارکت، دکینگ، خانه های تمام چوب، مبلمان و المان های شهری و پنل های سازه ای می باشد. یکی از ویژگی های این مجموعه ارائه خدمات اجرا ونصب می باشد که به جرات می توان گفت یکی از بی رقیب ترین ها در این زمینه می باشد. برای کسب اطلاع از زمان و چگونگی برگزاری نمایشگاه ها، همایش ها و شورووم این مجموعه می توانید از سایت و یا صفحه اینستاگرام بازدید به عمل آورید و از آخرین اخبار و رویدادهای مرتبط با این مجموعه آشنا شوید.