s
نماهای دیگر را فراموش کنید این شما و این ترموود!
تعداد بازدید: 468تعداد نظرات: 0
1398/08/18 - 16:16

نماهای دیگر را فراموش کنید این شما و این ترموود!

امروزه طراحی نما نقش مهمی در بحث زیبایی در مقیاس شهر و تک بنا دارد. محیط اطراف حاوی اطلاعات بیشماری است. هرچه این اطلاعات در قالب منظم تری به مخاطب ارائه شوند.

 فرد شناخت بالاتری نسبت به منظر اطراف پیدا می کند و فرصت آسایش بیشتری برای درک زیبایی های آن دارد. نمای ساختمان در سطح شهر بخش عمده ای از منظر شهری را تشکیل می دهند. از این رو طراحی صحیح و هماهنگ نمای ساختمان، به افزایش نظم و زیبایی بصری در سطح شهر کمک چشمگیری می نماید.

نمای چوب ترموود،چوب ترمووود،چوب ترموود

معرفی و مزایای ترموود در نمای چوب

تعریف نمای چوبی : در این سیستم اجرای نما برای اتصال اجزای نما شامل چوب و غیره از ملات استفاده نمی شود بلکه از تجهیزات فلزی مانند ریل، پیچ و دیگر اتصالات مربوطه استفاده می شود. سیستم نمای چوبی یکی از بهترین سیستم هایی است که به میزان زیاد در برابر نفوذ آب مقاوم است این سیستم مجهز به یک فضای خالی در پشت نما (بین نما و دیواره ساختمان) است که به خروج سریع آب کمک می کند. اجرای سیستم نمای چوبی علاوه بر سایر مزایا، به دلیل استفاده نکردن از ملات، وجود فضای خالی تهویه و خروج سریع آب نفوذ کرده، احتمال شوره زنی را شدیداً کاهش می دهد.

سرعت اجرای بالا : در نماهای چوبی به دلیل استفاده از چهارچوب های زیر سازی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می شوند و نیز به دلیل امکان آماده سازی نما در برخی موارد در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش می یابد.

آسانی اجرا برای ساختمان های مرتفع : اجرای نمای چوب ترموود به دلیل عدم استفاده از ملات، در قسمت های مرتفع ساختمان بسیار سریعتر و آسان تر از سایر نماهای اجرایی در ساختمان های مرتفع می باشد. همچنین در این سیستم دسترسی برای مراقبت های دوره ای به خصوص در ساختمان های مرتفع وجود دارد. 

قابل تعویض و تعمیر بودن نمای ترموود : در سیستم نماهای چوبی در صورت صدمه دیدن قطعه ای از پوشش نما (مثلاً شکستن بر اثر ضربه شدید) می توان به راحتی آن قسمت کوچک از نما را با باز کردن اتصالات و یا پیچ های مربوطه، از نما جدا کرده و قطعه جدید را جایگزین نمائیم.

گابون / آکومه  گونه ای دیگر از پهن برگان تجاری را بشناسید !

GABOON/OKOUME

Aucoumea klaineana

Burseraceae

درخت : نام انگلیسی متداول برای این درخت گابون است که از جمهوری گابن آفریقای غربی گرفته شده است اما در بسیاری کشورها با نام آکومه مشهوراست. تنها گونه ای که درخت گابون تولید می کند، یک درخت بزرگ با ارتفاع 40 متر می باشد. که در گابن، گینه استوایی و کنگو یافت می شود. ولی این درخت در هر جایی که موجود باشد، گسترش زیادی دارد و بیشتر از تمام چوب های آفریقایی دیگر صادر می شود. گابون به عنوان یکی از چوب های اصلی مورد استفاده در صنعت تخته چندلا به قاره اروپا حمل می گردد.

چوب : گابون صورتی کمرنگ است، نسبتاً ریز بافت و تقریباً بدون ویژگی خاص می باشد. گاهی به طور اتفاقی نقش دار است. ولی در اغلب موارد راست تار می باشد و از لحاظ وزن به نوئل نزدیک است.

ویژگیهای فنی : به علت محتوای سیلیس اش برای دندانه های اره و ابزار برش ساینده است و به ندرت اره کشی می شود. در عوض با لوله بری از آن روکشی تولید می کنند که به خوبی خشک شده، چسب می خورد و تخته چندلایی عالی به دست می دهد ، اگر چه برای استفاده تحت شرایطی که موجب پوسیدگی چوب می شود، مطلوب نمی باشد.

کاربردها : گابون اولین پهن برگ مناطق گرمسیری بود که به طور گسترده در صنایع تخته چندلا در فرانسه و سایر کشورهای اروپایی مورد بهره برداری قرار گرفت. لایه های چوب گابون برای مقاصد زیادی استفاده می شود. برای مبلمان، سطح رویی درها، پارتیشنها و ... به خاطر سبکی وزن در ساختمان قایق های کوچک نیز کاربرد دارد. به دلیل دوام پایین به نگهداری دقیقی نیاز دارد. علاوه بر تخته چندلا، گابون برای ساختن تخته ردیفی و تخته ردیفی با مغزی های باریک به کار می رود.

شرکت پارس آرای کوهستان با برخورداری از سالها تجربه در تامین و اجرای پارکت چوبی  و چوب های طبیعی صنعت ساختمان دارای رزومه درخشانی از بزرگترین پروژه های اجرا شده در ایران می باشد. عرضه محصول با کیفیت در کنار طراحی و اجرای تخصصی توسط مهندسین و تکنسین های توانمند از آیتم های کلید ی موفقیت این مجموعه در عرصه چوب های طبیعی می باشد. برای کسب اطلاعات جامع و کامل تر می توانید از همایش ها، سمینارها، سمپوزیوم و نمایشگاه های برگزار شده توسط این شرکت بازدید به عمل آورید و یا با کارشناسان فروش (71162-021) تماس حاصل نمایید همچنین با عضویت در صفحات اینستاگرام (https://www.instagram.com/parsaraykoohestan/) و کانال تلگرام (https://t.me/parsaraykoohestan) این مجموعه می توانید با محصولات، پروژه ها، عملکرد و دنیای جذاب چوب پارس آرای کوهستان آشنا شوید.