s
نقش ترمووود در بهینه سازی طرح اولیه
تعداد بازدید: 1167تعداد نظرات: 0
1397/01/04 - 11:37

نقش ترمووود در بهینه سازی طرح اولیه

مشخصات فیزیکی و ظاهری یک مصالح ساختمانی در طرح اولیه ساختمان نقش مهمی ایفا می نماید بنابراین انتخاب متریال مناسب نقش کلیدی دارد در این جا به دلایل استفاده از چوب ترمو که یک متریال پرکاربرد از نظر زیبایی می باشد پرداخته ایم.

یکی از نکات مهم در اجرای ساختمان و اصولا ساخت و ساز، مبحث زیبایی شناسی و نگاه درست به استفاده از مصالح استاندارد در مکان مناسب آن می باشد. در این خصوص می توان اصول سبک سازی ساختمان از جمله نما به همراه حفظ زیبایی آن اشاره کرد که در این حوزه ترمووود یکی از بهترین گزینه ها برای تحقق این امر می باشد .

خرید چوب ترموود ،چوب ترموود

چرا ترمووود؟

شناخت کافی و عمیق از چوب ترمو استاندارد و دانستن این موضوع که چطور می توان برای خرید چوب ترموود فاکتور های اصلی که باید این نوع چوب داشته باشد تا بتواند به عنوان عضو اصلی در نمای ساختمان ایفای نقش کند همواره یکی از مهم ترین معیاری های شرکت پاری آرای کوهستان بوده است.

ترمووود بدلیل داشتن فاکتور های طبیعی و ارجا دید بیننده به طبیعت در ساختمان توجیه خوبی برای به وجود آوردن احساس آرامش در ساکنین ساختمان خواهد بود. حال اینکه داشتن فاکتور های زیبایی شامل رنگ مناسب، طرح و فرم زیبا خود در بهینه کردن طرح اولیه ساختمان و یا محیط مورد نظر بسیار کمک خواهد کرد.

یکی دیگر از مواردی که استفاده از چوب ترمو باعث بهینه تر شدن ساختمان خواهد شد وزن پایین این مصالح می باشد که تقریبا حدود 600 الی 650 کیلوگرم بر هر متر مکعب می باشد که این میزان چگالی در صورت داشتن کیفیت خوب چوب اولیه جزو مصالح خیلی خوب از لحاظ وزنی برای ساختمان و یا احیانا محیط مورد نظر می باشد.

همواره بحث تعمیرات و نگهداری ساختمان از دغدغه های کارگاه های ساختمانی بوده که ترمووود به عنوان یکی از مصالح ساختمانی این قابلیت را دارا می باشد که می تواند با روش های سریع و موثر به حالت اول برگشته و سریعا رفع عیب گردد که همین امر در بهینه کردن و بهره برداری از طرح اولیه کمک شایانی خواهد نمود. در خدمات پس از فروش این عملیات را با تعویض قطعات نصب شده در گذشته که به راحتی با باز کردن اتصالات آن و یا با استفاده از دستگاه های ساب زنی و رنگ آمیزی مجدد چوب های نصب شده می توان انجام داد.

ترمووود در دکوراسیون داخلی

ترمووود یکی از مصالح ساختمانی قابل استفاده در ساختمان علاوه بر اینکه قابلیت استفاده به عنوان عضو سازه در ساختمان (خانه های چوبی، تیر و یا ستون) را داراست می تواند به عنوان عضو دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار گیرد همانند گریل های زیر سقفی و یا استفاده در فضا سازی های پشت بام ها به عنوان روف گاردن که همین امرعلاوه بر باز نگه داشتن دست طراح در زمینه طراحی کمک خواهد کرد و همچنین باعث بهینه تر شدن طرح نیز خواهد شد. همچنین می توان از ترموود به عنوان دیواره های جدا کننده در ساختمان به عنوان پارتیشن های داخلی نیز استفاده شود که علاوه بر داشتن طرح دکوراتیو می توان به عنوان یک عضو سازه ای نیز قلمداد شود.

ترموود به جهت نوع بافت و دارا بودن رنگ طبیعی قابلیت پذیرش انواع رنگ ها و پوشش های ساختمانی را دارا می باشد ولی عموما استفاده از رنگ های بر پایه آب و یا روغن های مخصوص برای چوب ترمو مرسوم است که هم از لحاظ شیمیای و هم از لحاظ زیبایی کاملا قابل توجیه بوده و هیچ گونه ضرری برای چوب نداشته و باعث عمر بیشتر ترموود می شود.

با توجه به تنوع طراحی های نمای ساختمان ها و الزام بر ارسال قطعات به کارگاه برش های خاص و دقیق همانند سی ان سی خیلی از مصالح ساختمانی به جهت شکنندگی این امکان را به کارفرما و طراح نمی دهد ولی ترمووود قابلیت پذیرش انواع برش های سی ان سی بر روی مقطع چوب را داراست و این عملیات حتی در مقاطع خیلی باریک چوب نیز قابل انجام شدن است که همین امر موجب می شود دست طراح و عوامل اجرایی برای ساخت نما باز باشد.

خرید چوب ترموود خرید پارکت چوبی