s
نصب پارکت روی موزاییک
تعداد بازدید: 2871تعداد نظرات: 0
1398/03/22 - 10:42

نصب پارکت روی موزاییک

پارکت یکی از کفپوش هایی است که افزون بر زیبایی فوق العاده، نصب آن ساده تر و بدون ایجاد بی نظمی انجام می گیرد. به منظور نصب پارکت رعایت برخی موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از نکات مهم بستر کار است که حتما می بایست فاقد هر گونه بالا زدگی و پستی بلندی و یا هر گونه گرد و خاک باشد. اگر سطح مورد نظر برای نصب پارکت به تازگی اجرا شده باشد حتما باید دوغاب استفاده شده کاملا خشک گردد.

اگر مکانی که قرار است پارکت در آنجا نصب گردد دارای گرمایش از کف باشد حتما می بایست به منظور نصب پارکت از چسب مخصوص برای چسباندن آن به کف استفاده نمود بنابراین استفاده از چسب باعث می شود که کف دچار عرق نگردد. همانطور که می دانید چوب طبیعی دچار انبساط و انقباض می گردد و در واقع ماهیت چوب به این گونه است که امکان باز شدن و جمع شدن آن در موقعیت های مختلف با افزایش و کاهش رطوبت و دما وجود خواهد داشت. با توجه به موارد مذکور قبل از نصب، توصیه می شود پارکت ها به مدت یک هفته در محل مورد نظر قرار گرفته شود تا هرگونه تغییرات احتمالی در اثر دما و رطوبت قبل از نصب انجام گیرد. اگر پارکت را بلافاصله و بدون قرار دادن در محیط (به منظور هم دما شدن با محیط) نصب نمود امکان دارد بر اثر تغییر دما و رطوبت دچار انقباض و انبساط گردد که در نتیجه به قطعات چوب و همچنین چیدمان آنها آسیب وارد خواهد شد.

پارکت، پارکت چوبی

چگونه گرده ماهی نصب می شود؟

در نقاطی که پارکت به پایان می رسد و یا به منظور جداسازی کف بخش سالن از اتاق خواب ها می توان از گرده ماهی استفاده نمود. قرنیز برای اتصال پارکت به دیواره های طرفین مورد استفاده قرار می گیرد که رنگ آن مطابق با سلیقه ی کارفرما خواهد بود. شاید این سوال برای مخاطبان وبسایت پارس آرای کوهستان پیش آید که چگونه می توان گرده ماهی را در فصل مشترک پارکت ها نصب نمود. برای این کار ابتدا می بایست ریل فلزی مخصوص را به کف سنگ یا موزاییک رول پلاک نمود و بعد از فیکس کردن پارکت دو طرف را نصب نمود و در آخر فلاپ مورد نظر بر روی ریل قرار داده شود. فلاپ رویه با پیچ به ریل زیرین متصل می شود.

یکی از نکات بسیار با اهمیت در خصوص استفاده از گرده ماهی اشاره به این مورد است که از گرده ماهی می توان در سطوح همسطح و غیر همسطح به منظور فصل مشترک دو بخش استفاده نمود. همچنین زمانی که پارکت به کمدها می رسد برای اتصال پارکت به کمدها از فیتیله استفاده می شود. نکته قابل توجه ذکر این نکته است که فیتیله می بایست همرنگ قرنیز باشد تا زیبایی مورد نیاز را تامین نماید.

خرید پارکت، پارکت چوبی

پارکت چوبی پارس آرای کوهستان

پارس آرای کوهستان تامین کننده ی پارکت طبیعی با گونه ها و رنگ های متنوع است که توانسته است نیاز مصرف کننده را برطرف نماید. مهندسین، طراحان و سازندگان به خوبی با این مجموعه آشنایی دارند و در زمینه ی چوب طبیعی به جرات می توان گفت در زمره اولین انتخاب خواهد بود. پارکت در گونه های مختلف به صورت Solid و Engineered در رنگها و طرح های مختلف وجود دارد که تنوع محصولات منجر شده است طراحان و آرشیتکت ها توجه ویژه ای به این مجموعه داشته باشند. امروزه به دلایل اثبات این امر که مواد مصنوعی و شیمیایی دارای ضرر و زیان بسیاری  برای افراد و سلامتی آنها خواهد داشت تمایل افراد به مواد طبیعی از جمله چوب طبیعی به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. پارکت نه تنها به عنوان ماده ای طبیعی دارای فوایدی برای سلامتی انسان دارد بلکه زیبایی چشمگیری را به محیط خواهد بخشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و یا از صفحه اینستاگرام مجموعه بازدید به عمل آورید.

خرید پارکت