s
قیمت چوب ترمو فنلاندی در پارس آرای کوهستان
تعداد بازدید: 5334تعداد نظرات: 0
1396/04/31 - 10:06

قیمت چوب ترمو فنلاندی در پارس آرای کوهستان

دراین مقاله به بررسی روش های مختلف فرآوری ترموود پرداخته شده است و در آخر به قیمت چوب ترمو فنلاندی اشاره شده است.

شرکت پارس آرای کوهستان عرضه کننده‌ی چوب های تخصصی تامین شده از کشور استونی با ارائه بی رقیب ترین قیمت در بازار داخلی موفق شده‌ است که به معتبرترین مرجع خرید و فروش مصالح چوبی تبدیل شود. از ابتدا چوب ترمو با عنوان چوب فنلاندی در ایران شناخته شد و با گذشت زمان چوب های ایرانی با نام چوب فنلاندی وارد بازار داخلی گردیدند، اما مدت هاست ترمووود استونی از لحاظ کیفیت از چوب فنلاندی پیشی گرفته است و به واقع قابل رقابت با چوب های تولید شده‌ی دیگرکشورها نمی باشد. قیمت و کیفیت رقابتی چوب ترموی استونی آن را به محصولی بی نظیر مبدل ساخته است. در خصوص صنعت چوب کشور استونی و موقعیت جغرافیایی آن در مقالات بعدی به صورت مفصل توضیح خواهیم داد.

در رابطه با فرآوری ترمووود و پروسه ی این فرآیند در مقاله های پیشین به طور جامع پرداخته شد در این مقاله، به بررسی تکنولوژی فرآوری ترموود در بخار اشباع می پردازیم.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود | نما و پارکت چوبی

توسعه‌ی تکنولوژی مقرون به صرفه‌ی اصلاح حرارتی چوب در بخار اشباع

در اینجا امکان تکنولوژی اصلاح حرارتی بدون خشک کردن اولیه مورد بررسی قرار می گیرد. انجام فرآوری چوب در بخار اشباع با فشار بالا و به دنبال آن خشک کردن در خلا به منظور ذخیره کردن انرژی، پیشنهاد می شود. هدف از توسعه و گسترش این تکنولوژی کاهش انرژی مصرفی درحین پروسه و بهبود بخشیدن کیفیت محصول نهایی می باشد به عبارتی دیگر بو و رایحه ی ناشی از فرآوری چوب ترمو و همچنین ترک های احتمالی به وجود آمده بر روی سطح آن از بین خواهد رفت. استفاده از این روش موجب عدم نیاز به خشک کردن اولیه می شود در نتیجه سرعت فرآوری ترموود افزایش می یابد.

در سال‌های اخیر توسعه‌ی تکنولوژی های جدید در زمینه ی متریال های ساختمانی به ویژه چوب، در جهت بهبود بخشیدن به خواص فیزیکی، مکانیکی و دکوراتیو آن در سرتاسر دنیا به وجود آمده است که منجر به افزایش مقاومت، دوام و قابلیت ارتجاعی چوب می شود. چوب خام به عنوان یکی از متریال‌های ساختمانی، دارای فواید سودمند بسیاری می باشد اما عمر نسبتا کوتاه، عدم شکل پذیری و وجود قارچ ویژگی رقابتی آن را در مقایسه با فلز و متریال های مصنوعی دیگر کاهش داده است.

از جمله تغییراتی که در چوب ترموود به دنبال فرآیند ترمو رخ می‌دهد، مقاومت آن در برابر عوامل مخربی چون قارچ‌ها و تغییرات آب و هوایی می‌باشد. چوب ترمو در مقابل پوسیدگی و حمله ی قارچ ها مقاوم است و از سوی دیگر دارای قابلیت شکل پذیری هندسی نیز می باشد و در پایان تنوع در رنگ آن از قهوه ای روشن تا قهوه ای سوخته به جذابیت و زیبایی این چوب افزوده است. فرآوری چوب با حرارت به تقاضای مشتریان در مقیاس بالا پاسخگو می باشد و همچنین قابلیت تولید با خواص مورد نظر و ویژه را نیز دارا می باشد.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع  خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود | نما و پارکت چوبی

پیش از این از مواد شیمیایی، روغن های ارگانیک و نمک های معدنی برای تغییر خواص چوب و مقابله با قارچ های موجود در آن و به طور کلی اشباع یا اصلاح سطح چوب استفاده می‌کردند. با وجود اینکه مواد شیمیایی به کار رفته در این پروسه منجر به از بین رفتن قارچ های موجود در چوب می شد اما اثرات مخرب و زیان آوری در محیط زیست نیز به همراه داشته است .

با توجه به موارد مذکور می‌توان نتیجه گرفت که یکی از بی زیان ترین و موثرترین روش های اصلاح چوب، فرآوری چوب با حرارت (فرآوری ترموود) می باشد زیرا علاوه بر آن‌که طی این پروسه هیچ‌گونه مواد شیمیایی و مضری تولید و یا مصرف نمی‌شود، باعث ایجاد مقاومت، دوام و استحکام بی نظیری در چوب می‌شود.

کشور پیشرو و شناخته شده در زمینه ی تولید چوب حرارت دیده که تکنولوژی اصلاح چوب با حرارت در بخار فوق داغ را توسعه داده است، کشور فنلاند می باشد . چوب ترمو فنلاندی هم اکنون نیز یکی از با کیفیت ترین متریال های موجود در بازار جهانی است.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود | نما و پارکت چوبی

روش های مختلف در فرآوری چوب ترمو

ویژگی معمول فرآوری ترمووود، اعمال حرارتی بین 180 تا 240 درجه سانتی گراد می باشد که منجر به تغییر در پلیمر‌های تشکیل‌دهنده‌ی چوب و در نهایت، خواص فیزیکی و شیمیایی چوب و تغییر در رنگ آن می شود. لازم به ذکر است میزان تغییرات در رنگ چوب در فرآوری آن به جنس چوب بستگی دارد. البته که به میزان حرارت و یا زمانی که چوب در وره قرار می‌گیرد هم بستگی دارد ولی خاطر نشان می‌شویم که در اکثر اوقات ثابت بوده و تغییر نمی‌کند. رنگ مورد نظر و میزان مقاومت چوب در شرایط مختلف محیطی را می توان با تغییر دما در فرآوری اصلاح چوب با حرارت به دست آورد. تفاوت های بنیادی و اصلی درفرآوری چوب ترمو شامل مدت زمان حرارت که بین 16 تا 180 ساعت است می باشد و همچنین محیط انجام پروسه :

در محیط حاوی بخار ما فوق داغ که شامل فرآوری های Thermowood ، Platowoodو Westwood می شود.

در محیط های حاوی گاز نیتروژن که شامل فرآوری Retification می شود.

در محیط حاوی روغن های ارگانیک که شامل فرآوری Thermoholz می شود .

در مقاله های بعدی پروسه ی فرآوری چوب با حرارت در بخار اشباع مورد بررسی قرار می گیرد.

با توجه به توضیحاتی که در خصوص فواید و ویژگی های منحصر به فرد چوب حرارت دیده عنوان شد، لازم می بینیم اشاره ای به محصولات و قیمت چوب ترموی شرکت پارس آرای کوهستان داشته باشیم. این مجموعه به عنوان یکی از تامین کننده های برجسته و مطرح در زمینه ی ترمووود توانسته است گامی موثر در صنعت چوب و ساختمان سازی بردارد. مشتریان محترم می توانند محصولات مورد نظر خود را با رقابتی ترین قیمت تهیه نمایند. قیمت چوب ترمو پاین مورد استفاده در نمای ساختمان را می توانید با ابعاد مختلف از 60-30 یورو تهیه نمایید قطعا این قیمت با اجناس مشابه در بازار از نظر کیفی و قیمتی قابل رقابت بوده و با خدمات ویژه ی نصب و اجرای دقیق این شرکت می تواند تضمینی برای انتخاب مشتریان باشد .

 

چوب ترمو فنلاندی بهتر است یا چوب ترمو استونی؟

با توجه به گسترش بسیار چشمگیر صنعت چوب ترمو در سال‌های اخیر، کشور استونی هم در تولید و عرضه ی ترموود از به روز ترین و پیشرفته ترین  تکنولوژی استفاده می نماید و امروزه توانسته است به رقیب نسبتا خوبی برای چوب ترمو فنلاندی تبدیل شود.

چوب از منابع اصلی طبیعی در کشور استونی می باشد لذا با توجه به در اختیار داشتن منابع چوب‌های مرغوب در گونه های متنوع و دستیابی به تکنولوژی فرآوری اصلاح چوب با حرارت، این کشور در فرآوری اصلاح حرارت پیشرفت قابل توجهی نموده است و از کشور فنلاند سبقت گرفته است. یکی از عوامل بسیار مهم در قرارگیری ترموود استونی در رتبه‌ی اول جهانی و سبقت گرفتن از ترموود فنلاندی، برخورداری از رتبه‌ی ششم جهانی در پوشش جنگلی در قاره‌ی اروپا می باشد و در واقع نیمی از کشور استونی در حدود 49%  آن از جنگل پوشیده شده است.

ذخایر چوب جنگل های استونی ازگونه های مختلفی تشکیل می شود که شامل پاین، Birch ،Spruce ،Aspen و Alder می شود که به ترتیب 42 %، 37 %، 20.2% ، 3.6%، 3.2% را تشکیل می دهد. فن آوری پیشرفته و برخورداری از مناسب ترین و با کیفیت ترین چوب ها از موارد برتری چوب ترموی استونی به چوب ترمو فنلاندی می باشد.

ترموود استونی به کشورهایی از قبیل فنلاند، سوئد، نروژ و آلمان و بسیاری از کشورهای آسیایی و همچنین ایالات متحده ی امریکایی صادر می شود و این حجم عرضه به سرتاسر دنیا ناشی از کیفیت بسیار مرغوب و قیمت مقرون به صرفه ی آن می باشد.

 پارس آرای کوهستان که همواره در تلاش برای ایجاد به روز‌ترین مجموعه برای محصولات چوبی بوده است امروزه توانسته با سابقه‌ای درخشان تبدیل به یک مرجع معتبر جهت فراهم نمودن چوب‌های ترموود گردد که شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات دقیق از مشخصات محصولات و یا قیمت آن‌ها با مشاورین ما تماس حاصل بفرمایید.

پارس آرای کوهستان | معتبرترین مرجع خرید و فروش چوب ترموود | چوب ترمووود | نما و پارکت چوبی