s
قیمت چوب ترمووود
تعداد بازدید: 1004تعداد نظرات: 0
1398/04/22 - 13:19

قیمت چوب ترمووود

چوب اصلاح شده با حرارت که با علامت تجاری خود با ترمووود شناخته می شود یک محصول ساختمانی است که با ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته است جایگزین بسیاری دیگر از محصولات گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با محصولات این شرکت توصیه می کنیم مطلب زیر را مطالعه نمایید.

اصلاح حرارتی در واقع تغییری پایدار، مداوم و پایا است که بهبود دوام در مقابل عواملی چون حمله ی قارچی افزون بر افزایش استقامت و ثبات ابعادی را رقم خواهد زد. روند و پروسه ی ترمووود شامل حرارت و کنار گذاشتن و یا به عبارتی دیگر از بین بردن صمغ موجود در چوب است.

اصطلاح حرفه ای ترمووود اصلاح حرارتی چوب است که با کلمه ی اختصاری TMT نشان داده می شود و اصطلاح "ترمووود" به صورت مترادف به کار برده می شود که باید گفت Thermowood یک علامت تجاری برای پروسه و محصول انجمن بین المللی ترموود است که اصطلاحا به جای چوب اصلاح شده با حرارت مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید چوب ترموود

مشخصات چوب اصلاح شده با حرارت

ترمووود یا TMT چوبی است که در دمای بین 160 تا 230 درجه ی سانتی گراد در شرایطی که اکسیژن وجود ندارد حرارت داده می شود و خواص چوب به طور دائمی تغییر می یابد.   

اصلاح حرارت چوبی در واقع تا حدودی پیرولیزه شدن است (پیرولیزه شدن به معنای تجزیه شدن و تغییر بر اثر حرارت است) که در شرایط بدون اکسیژن انجام می پذیرد. نتیجه این فرایند تغییرات در ترکیبات شیمیایی چوب به ویژه دیواره های سلولی است. تجزیه همی سلولز چوب است در 140 تا 150 درجه ی سانتی گراد و تجزیه سلولوز چوب در دمای 150 سانتی گراد و بالاتر آن اتفاق می افتد. تجزیه و بازسازی لیگنین و دفع مواد فرار مانند رزین نیز در این حرارت انجام می گیرد. تاثیرات با اهمیت شامل کاهش آشکار تعداد گروه های OH (گروه های هیدروکسیل) است.

چوب اصلاح شده با حرارت یا TMT دارای وجه تمایزهایی بسیار زیادی با چوب فراوری نشده دارد از قبیل مقاومت بالا در برابر قارچ های مخرب چوب، ثبات ابعادی، کاهش رطوبت چوب و همچنین رنگ تیره تر. به عنوان  یک قانون هر اندازه حرارت وارده بر چوب بالاتر می شود چوب به اصطلاح پوک تر می گردد.

خرید چوب ترموود

دوام چوب طبیعی

قارچ هایی که موجب پوسیدگی چوب می شوند نیازمند رطوبت داخلی چوب است که شامل فیبر اشباع است. برخی از قارچ هایی که باعث پوسیدگی می شوند شامل basidiomycetes است که منجر به پوسیدگی های قهوه ای رنگ و سفید رنگ می شوند و همچنین پوسیدگی های نرم که نیازمند رطوبت بسیار بالاتر در مقایسه با basidiomycetes است را می شود. استاندارد اروپایی EN 350 به عنوان دستورالعملی برای تعیین دوام طبیعی برای اختصاص دادن به گونه های مختلف چوب ارائه می شود.

جدول زیر دوام کلاس های مختلف چوب را بر اساس استانداردهای EN350-2 نشان می دهد.

دوام

توضیحات

گونه های چوب (برون چوب- مغز چوب)

1

دوام بسیار بالا

Teak, makore

2

با دوام

White oak, bangkiri, robinia

3

دوام متوسط

Pine, larch

4

دوام کم

Spruce, fir

5

دوام بسیار ناچیز

Sapwood in general , beech

 

ترمووود پارس آرای کوهستان

یکی از مراجع تخصصی چوب اصلاح شده با حرارت یا چوب ترمو مجموعه هلدینگ پارس آرای است که توانسته است با سالها تجربه در زمینه چوب های فرآوری شده ی طبیعی برای کاربردهای مختلف در زمینه های گوناگون پرچم دار در عرصه ی  تامین و عرضه این چوب در بازار داخلی باشد. قیمت چوب ترموودی و خرید چوب ترموود که توسط این مجموعه ارائه می شود در مقایسه با دیگر برندها به صورتی رقابتی عرضه می گردد که در مقابل کیفیت، دوام و ماندگاری این محصول برخوردار از ارزشی صد چندان خواهد بود. برای کسب اطلاعاتی دقیق تر و البته جامع تر می توانید با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید و از خدمات ویژه ی مجموعه که نقطه عطفی در این زمینه است آشنا شوید. صفحه ی اینستاگرام پکیج محصولات را در قالب انواع پروژه های اجرایی ارائه می نماید که بخشی از فعالیت ها و قابلیت های این شرکت را به تصویر کشیده است. شایان ذکر است امسال نیز همانند سالهای قبل پارس آرای کوهستان اقتدار و شکوه خود را در نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان به رخ خواهد کشید.

خرید ترموود